Anahtar Kelimeler: SORUN ÇÖZEN

YAZARLAR

SORUN ÇÖZEN KAPI

İlimizde sorun yaşayan çift ve bireylerin başvurduğu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Aile Eğitim Merkezi’nde 2021 yılında birçok yuva kurtarılarak sorunlar çözüme kavuşturuldu

Ayşe Mine EĞÜZ/

Aile danışmanlığı, boşanma danışmanlığı, evlilik öncesi danışmanlık, çocuk ve ergen danışmanlığı, grupla psikolojik danışma, panik atak, depresyon, kaygı bozuklukları, stres ve öfke yönetimi konularında danışmanlık hizmeti veren Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Aile Eğitim Merkezi 2021 yılında birçok başarıya imza attı.

Bu kapsamda vatandaşların mutluluğu için çalışma yürüten Aile Eğitim Merkezi, faaliyete başladığı 14 Şubat 2020 tarihinden itibaren 647 bireye hizmet sundu. 2020 yılında 287 başvuru 819 görüşme, 2021 yılında ise 360 başvuru bin 863 görüşme gerçekleştirdi. Boşanmak üzere olan 44 çiften 37’si ise boşanmadan vazgeçirildi.

Valilik, Belediye, Cumhuriyet Üniversitesi, İl Özel İdare, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün paydaşı olduğu Aile Eğitim Merkezi’nde aile danışmanı, psikolog, psikolojik danışman, sosyal çalışmacı ve çocuk gelişimcisinden oluşan uzman kadro, vaka bazlı disiplinler arası çalışmalar yürütüyor. Yüz yüze danışmanlık hizmetinin yanı sıra çevrimiçi de hizmet veren merkezde vatandaşların dertlerine çözüm bulunuyor.