Anahtar Kelimeler: SİYASİ DEĞİL SİVASİ OLSUN

YAZARLAR

SİYASİ DEĞİL, SİVASİ OLSUN

Her yıl Sivas Platformu tarafından İstanbul Yenikapı´da düzenlenen ve bu yıl 10´uncusu gerçekleşen ?Sivas Tanıtım Günleri´nin siyasi arenadan kurtulup, Sivasi bir harekete geçmesi lazım. Her geçen yıl irtifa kaybeden etkinlik ne yazık ki bu sene istenmeye

Hakan BAKAR

Sivas Platformu tarafından İstanbul Yenikapı´da bu yıl 10´uncusu düzenlenen "Sivas Tanıtım Günleri´ Sivas´ın tanıtımı adına adımlar atılması gerekirken yapılan etkinliğin Siyasi bir şov yönünde hareket etmesi Sivas´ta yaşayan Sivaslılar tarafından büyük eleştirilere neden oluyor.

Şehrin tanıtımından ziyade siyasetin içinde olan kişilerin kendilerini ön plana çıkarıp reklam yapma gayreti içerisinde olduğu bir etkinliğe bürünmemesi adına artık bu etkinliğin Sivas Platformu tarafından değil de Sivas Valiliği himayesinde olan ?Sivas Hizmet Vakfı´, Sivas Belediye Başkanlığı, STSO, SESOB, STB tarafından yapılması daha uygun olur.

Her geçen yıl irtifa kaybeden etkinlik ne yazık ki bu sene istenmeyen olaylara sahne oldu. Esas gayenin şehrin tanıtımına vurgu yapılması gerekirken, şahısların kendini ön plana çıkarma gayreti içinde olması ?Sivas Tanıtım Günleri´ne ayrıca bir gölge düşürmüştür.

Sivas tanıtım günleri şehrin tanıtımından ziyade birilerine siyasi bir kapı olma konumuna gelmiş durumundadır. Sivas tanıtım günlerinde şehrin gerçek esnafı ve tüccarı stantlarda yerini alamamışken, başka illerin firmaları Sivas tanıtım günlerinde şehrin lezzetlerinden uzak ürünleri satma telaşesin de olmuşlardır.

Sivas esnafını desteklemek amacıyla vergisini Sivas´a ödeyen, vergi levhasında Sivas adresi yazan esnafların stantlarda yer alması hem şehrimiz adına hem de şehir esnafımızın desteklemesi adına daha doğru olacağı kanaatindeyiz.  En önemlisi de şehrimizdeki ve ilçelerimizdeki odalara kayıtlı Sivas tanıtım günlerine gidecek olan esnaflara ücretsiz stant verilerek kendi içimizdeki gerçek değerlerin desteklenmesidir.

Yapılması gereken böylesine önemli bir etkiliğin curcunadan çıkarılıp şehri daha kaliteli tanıtma yönünde adımlar atılması bizlerin en büyük temennisidir.