YAZARLAR

Sivas’ta yaşayan Afgan aile için Valilik elini uzattı

Sivas Valisi Ayhan, ilimizde yaşayan Afgan ailenin 9 yıldır yatağa mahkum olan çocukları için valilik olarak yardım yapılacağını duyurdu.

Sivas'ta yaşayan Ghaffour (32) ve Cemile (29) Taheri çifti 5 yıl önce Türkiye'ye gelerek İlimizde Selçuklu Mahallesi Şahin Sokakta müstakil bir eve yerleştiler. Bir umutla doğuştan felç olan 9 yaşındaki çocuklarını Rahman Taheri'yi tedavi ettirebilmek için Türkiye'ye gelen aile birçok doktora gitse de çaresini bulamadı. Zihinsel, görme ve kas iskelet sisteminde sorun olan 9 yaşındaki Rahman Taheri yemek yiyemiyor, burnunu takılan bir aparatla mama verilerek besleniyor.Maddi durumu kötü olan umutlu aile yatağa mahkum olan çok sevdikleri çocuklarının iyileşmesi için yetkililerden yardım bekliyorlardı.

Birçok ulusal ve yerel medyada olmak üzere gazetemizde de gündeme gelen Afgan aile için Sivas Valiliği harekete geçerek kısa sürede aile ile irtibatı kurdu.

Sivas Valisi Salih Ayhan Twitter hesabından, "Aile ile irtibat kurulmuş olup, daha önce olduğu gibi yardımlarımız sürecektir. Ailemizin yaşadığı sıkıntılardan biran önce kurtulması için gayret gösterilmektedir. Hassaiyetiniz için teşekkür ederiz" açıklamasıyla yüreklere su serpti.