YAZARLAR

SİVAS’TA ÜRETİM VE TANITIM PAZARI OLUŞTURULMALI 

Sivasın kalkınması için Sivas'ta ‘Üretim ve Tanıtım Pazarı” oluşturulması yönünde adımlar atılması gerekir.

Sivas’ın kalkınması ve üretim yapan firmaların ürettikleri ürünlerin pazarlarda daha iyi yer alabilmesi ve daha iyi tanıtılması adına içinde bulunduğumuz ekonomik süreçte öncelikli ihtiyaçların içerisinde ‘Üretim ve Tanıtım Pazarı” oluşturulması yönünde adımlar atılması gerekir.   

Hakan BAKAR

Sivas olarak ne üretiyor isek elimizde bulunan Tarımdan, Hayvancılığa, Sanayiden, el sanatlarına, gıda ürünlerinden daha sayamayacağımız birçok üretimini yaptığımız ürünlerin tanıtımını ve pazarını yapmak üzere üretim tanıtım pazarı oluşturmalıyız.

Sivas’ın üretimini yaptığı ürünlerin daha büyük kitlelere en sağlıklı bir şekilde ulaşmasını sağlayacak ve şehirde yer olan ve her zaman söylemleri ile dikkat çekmeye çalışan Kurumlar, STK’lar dernekler İş insanları hep birlikte hareket ederek şehir için öncelikle yapılması gereken konuların başına ‘Sivas Üretim ve Tanıtım Pazarı’ konusunu almaları gerekmektedir.

Şehirde her ne üretirsek üretelim bunun belli bir pazara ulaşmasını sağlayamazsak yapılan üretimler her zaman yerinde sayarak değer kaybedecektir.

Sivas için tüm kamu, kurum, kuruluşlar ve özel sektörler hep birlikte hareket ederek öncelikle bu şehirde neler üretiliyor bunun listesini çıkararak üretim pazarına sunulacak ürünleri sıralayarak elimizde mevcut olan ürünleri sahaya “Sivas Üretim ve Tanıtım Pazarı’ ile sunmamız yerinde bir çalışma olacaktır.