YAZARLAR

Sivas'ta Eğitim-Bir-Sen yetkiyi elden bırakmıyor

MEMUR-SEN Konfederasyonu'na bağlı Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şubesi, yetkili Sendika olarak girdiği 2020 yılı il mutabakatı sonucunda Sivas'ta yetkisini sürdürdü.

Hakan BAKAR

Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde imzalanan mutabakat sonrası 4 bin 565 üye sayısıyla ipi göğüsleyen Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube yetkiyi elinden bırakmadı. Mutabakat sonrası açıklamalarda bulunan Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz şunları kaydetti:

“Yönetime geldiğimiz 2018 yılından beri her yıl üye sayısını artırdık. 2020 yılı mutabakatında da bir yıl öncekine göre sayımızı artırarak gücümüze güç katmaya devam ediyoruz. 

Sendikamız, Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Sivas şubesi olarak  geleneği bozmayıp bu yıl da Sivas Merkez İlçe ve tüm ilçelerimizde  eğitim hizmet kolunda yetkiyi alarak sendikal yolculuğumuzu bir kez daha taçlandırmış bulunmaktayız.

Eğitim Bir-Sen  özgün sendikal anlayışıyla sendikacılığı kavga zemininden  rekabet zeminine taşıyarak çözüm odaklı, tenkit değil tevhit esaslı, sorunun değil çözümün paydaşı olan bir yaklaşımla hareket etmekte  eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının geliştirmek için emek, ekmek ve hak mücadelesi vererek özelde Sivas'a genelde bütün yurtta üyelerinden aldığı destek ile Eğitim-Hizmet kolunda elde ettiği kazanımlar ile her zaman Eğitim emekçilerinin yanında olmuştur.

Eğitim Bir-Sen  Ülkemizin Kamusal alandaki en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olmanın sorumluluğu ile Milli ve Yerli Teşklilat yapısıyla, sahip olduğu  dinamizm,  medeniyet ve değer odaklı duruşuyla hak, özgürlük emek ve ekmek mücadelesi yürütürken aynı zamanda da Ortaya koyduğu eylemlerle her zaman Milli İradenin yanında askeri ve sivil vesayetçilerin karşısında yer almış, mazlumların gür sesi olmuştur. Bundan sonra da Türkiye’nin demokratikleşmesine, sivilleşmesine ve özgürleşmesine katkıda bulunarak Millet iradesinin daim kılınması ve Hakk’ı yüceltmek gibi  soylu bir dava için sorumluluk almaya devam edecektir.

Eğitim Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube olarak Yetkiyi taçlandırdığımız  süreci, kamu çalışanlarımıza bir hizmet yarışı, demokratik bir süreç olarak görüyoruz. Yetkili olmanın bize yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz.

Yetkiyi taçlandırdığımız bu süreçte Eğitim Bir-Sen’li olmanın sorumluluğunu ve çalışkanlığını sergileyerek il merkezimizde, bütün ilçelerimizde yetkiyi devam ettiren  il, ilçe başkan ve yönetim kurulu üyelerimize, kadın komisyonlarımıza, dava arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyoruz.

Sendikal varlığımız olan Eğitim Bir-Sen’in asil üyelerine bizlere verdikleri destek ve duydukları güvenden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Bundan sonra da üyelerimizin bizlere vereceği güçle temel hak ve özgürlükler noktasında kararlı mücadelemize hız kesmeden aynı kararlılıkla devam edecektir.” şeklinde açıklama yaptı.