Anahtar Kelimeler: SİVASLILAR NEFES

SİVASLILAR NEFES ALDI

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen maske genelgesi ile son zamanlarda maske kullanımına özen göstermeyen Sivaslılar derin bir nefes aldı

Sena POLAT/

İçişleri Bakanlığı kapalı alanlara ilişkin maske genelgesini yayınladı. Yeni genelgeyi okuyan Sivaslılar ise derin bir nefes aldı. Son zamanlarda maske kullanımına dikkat etmeyen vatandaşlar bazı yerler hariç artık kapalı alanlarda da maske kullanmak zorunda kalamayacak. Genelgede yer alan toplu taşımalarda maske zorunluluğun devam etmesi üzerine Sivaslı halk otobüsçülerinin ne yapacağı merak konusu.

VALİLİKLER UYARILDI

Bu çerçevede Bakanlık tarafından gönderilen genelgede şu ifadeler yer aldı;

27 Nisan 2022 tarihinden itibaren;

1. Toplu taşıma araçları ile sağlık kuruluşları hariç olmak üzere diğer tüm kapalı alanlarda maske zorunluluğu uygulamasının sona erdirilmiştir.

2. Toplu taşıma araçları ile sağlık kuruluşlarının kapalı alanlarında ise yeni bir karar alınıncaya kadar (günlük vaka sayısı 1.000’in altına düşmesi halinde) maske kullanma zorunluluğuna devam edilecektir.

Valilerimizce, yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararlarının ivedilikle alınacak ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecektir.