Anahtar Kelimeler: SİVASLI YILDIZ YAŞINDA PROFESYONEL

YAZARLAR

SİVASLI YILDIZ 17 YAŞINDA PROFESYONEL OLDU

Sivas futbol altyapısında yetişen Milli oyuncu hemşehrimiz Ali Alperen Çelik, 3 sezondur altyapısında top kop koşturduğu Trabzonspor ile 17 yaşında profesyonel sözleşme imzaladı.

 

Sivas futbol altyapısında yetişen Milli oyuncu hemşehrimiz Ali Alperen Çelik, 3 sezondur altyapısında top kop koşturduğu Trabzonspor ile 17 yaşında profesyonel sözleşme imzaladı.

Batuhan ÖRENLİ-Özel Haber

İlimizde futbol hayatına başlayan ve 2017-2018 futbol sezonunda Trabzonspor alt yapısına transfer olan Sivaslı hemşehrimiz Ali Alperen Çelik, bordo-mavili ekiple kendisini profesyonel yapan sözleşmeye imza attı.

DEMİRSPOR’DA FUTBOLA BAŞLADI

12 Ocak 2003 tarihinde Sivas’ta dünyaya gelen Çelik, 2012 yılında Sivas Demirspor alt yapısında futbol hayatına başladı. Ön libero mevkiinde görev yapan genç oyuncu, 2016 yılına kadar lacivert-beyazlı kulübe hizmet etti.

28 Eylül 2016 yılında Sivas Belediyespor alt yapısına transfer olan Ali Alperen, burada geçirdiği 1 sezonda ortaya koyduğu performansla Trabzonspor’un ilgisini çekti.

TEKNİK HEYETİN İLGİSİNİ ÇEKTİ

Karadeniz ekibi, 22 Eylül 2017 tarihinde genç oyuncuyu bonservis bedeli ödemeden alt yapı kadrosuna kattı. 2017-2018 futbol sezonundan itibaren bordo-mavili ekibin alt yapısında top koşturan Çelik, mevkiinde önemli işlere imza atması sonrasında teknik ekibin dikkatini çekmeyi başardı.3 sezondur Karadeniz temsilcinin alt yapısında boy gösteren hemşehrimiz, 17 yaşında A takıma yükselme başarısı gösterdi. Genç oyuncu, Trabzonspor ile kendisini profesyonel yapan 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Hemşehrimiz, ayrıca 2018 yılında Türkiye U16’nın 2 dostluk maçında sahaya çıkarak milli formayı giymenin gururunu da yaşadı.

Genç yaşta Sivas’ın gururu olmayı başaran Alperen, futbola gönül vermiş birçok futbolcu için örnek oldu.

“SİVAS’IMIZI EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİM”

2020-2021 sezonunda Trabzonspor A takımını formasını terletecek Ali Alperen Çelik, gazetemize özel duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Bordo-mavili ekibi kendisine gösterdiği ilgiden ve yapılan görüşmelerden dolayı oldukça mutlu ve gururlu olduğunu dile getiren Milli gururumuz Ali Alperen, “Üzerimde emeği olan bütün yöneticilerime ve hocalarıma teşekkür ediyorum. Gerçekten tüm hocalarımın benim üzerimdeki haklarını inkâr edemem. Buradan hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Haklarını helal etsinler, onları hiçbir zaman unutmayacağım ve Sivas’ımızı en iyi şekilde temsil edeceğim.” dedi.

Bizim Sivas ailesi olarak Milli Yıldıza bundan sonraki futbol hayatında başarılar dileriz.