YAZARLAR

Sivas’ın değerli ismi, Tarım eski Bakanı Musa Demirci vefat etti

Şehrimizin yetiştirdiği önemli siyasetçi ve devlet adamı olan Tarım Eski Bakanı hemşehrimiz Musa Demirci, hakkın rahmetine kavuştu.

Refahyol Hükümeti Necmettin Erbakan döneminde Tarım ve Köyişleri Bakanlığı yapan Musa Demirci, 16 Mayıs Cumartesi günü sevenleri tarafından dualar eşliğinde ebediyete uğurlanacak.

Geçtiğimiz ay evinde fenalaşarak ambulans ile hastaneye kaldırılan Demirci’nin yapılan tahliller sonucunda beyin kanaması geçirdiği öğrenilmişti. Musa Demirci’nin tedavisi hastane yoğun bakım ünitesinde devam ediyordu. Geçen süre zarfında yapılan tüm müdahalelere Demirci’nin cevap vermemesi sonucunda, bugün hayatını kaybetti.

Merhumun naaşı yarın (Cumartesi) Yukarı Tekke şehitlik mezarlığında saat 14:00'da cenaze namazı kılınanarak aile mezarlığa sevenleri tarafından defnedilecektir.

Bizim Sivas Gazetesi olarak merhuma Allah'tan rahmet, sevenlerine ve Demirci ailesine başsağlığı dileriz. Allah rahmet eylesin. 

MUSA DEMİRCİ KİMDİR?
Musa Demirci, 1942’de Sivas’ta doğdu. Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesini bitiren Demirci, Kahramanmaraş Teknik Ziraat Müdürü, Erzurum Ziraat Başmüdürü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Ziraat İşleri Genel Müdür Muavini, Tarım Orman ve Köyişleri Bakanlığı Aydın Tarım Müdürü olarak görev yaptı. 19, 20 ve 21’inci dönem Sivas Milletvekili olan Demirci, 1996-1997 yıllarında Refahyol Hükümeti’nin Tarım ve Köyişleri Bakanlığı görevini yürüten Demirci, 15.05.2020 yılında vefat etti.