Anahtar Kelimeler: SİVAS’ MİLLİ HEYECANI SARDI

YAZARLAR

SİVAS’I MİLLİ MAÇ HEYECANI SARDI

Vali Ayhan, “Futbol federasyonu üzerine düşeni yaptı. Sivas, böylelikle ilk kez bir A Milli Takım maçına ev sahipliği yapmış olacak. İnşallah hep birlikte bunun üstesinden geleceğiz” dedi.

Hakan BAKAR

Sivas'ın milli maç talebi olumlu karşılandı Türkiye Macaristan maçı Sivas’ta oynanacak.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz'ın da bulunduğu Sivas heyeti, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir'i geçtiğimiz günlerde ziyaret ederek, TFF Başkanı Nihat Özdemir'e UEFA Uluslar B Ligi'nde 3 Eylül'de oynanacak Türkiye-Macaristan maçının Sivas Yeni 4 Eylül Stadı'nda oynanması yönünde isteklerini iletmişlerdi.

Bunun üzerine bir değerlendirme yapan Türkiye Futbol Federasyonu ise UEFA Uluslar Ligi'nde oynanacak Türkiye-Macaristan maçının 3 Eylül 2020 tarihinde Sivas Yeni 4 Eylül Stadı'nda oynanacağını duyurdu. Sivas, böylelikle ilk kez A Milli Takım maçına ev sahipliği yapacak.

Türkiye Futbol Federasyonun açıklamasının ardından Sivas’ta oynanan Sivasspor Malatyaspor maçı sonrası Sivas Valisi Salih Ayhan ile Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem, maç çıkışında konuyla ilgili açıklama yaptı.

"FUTBOL FEDERASYONU ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI”

Vali Ayhan, “Türkiye-Macaristan milli maçının Sivas’ta oynanacak olması ile birlikte Sivas’ımız güzel bir sınav verecek. Sivas, böylelikle ilk kez bir A Milli Takım maçına ev sahipliği yapmış olacak. İnşallah hep birlikte bunun üstesinden geleceğiz. Bilindiği üzere geçen yıl kongremizin 100. yılıydı. Kongrenin 100. yılı olması münasebetiyle Türkiye Futbol Federasyonu’ndan şehir olarak bir armağan istemiştik. Ve bir milli maç istedik. Bu konuda hakikaten şartları çok zorladılar ama geçen yıl müsabakalar arasında durum, şehirlerin arasındaki trafik gibi konular vs. dikkate alındığı zaman geçen yıl hakikaten şartları zorladılar ama olmadı. Bizlere bir sözleri vardı. İlk milli maçı Sivas’a vermeleri konusunda bize sözleri vardı. Yaklaşık olarak 1 aydır şehrimizdeki otellerin, havaalanının durumu, stadyum alt yapımız olsun ciddi bir değerlendirme yapıldı. Bizlerde geçtiğimiz gün heyet olarak hep birlikte ziyaretimizde talebimizi ilettik. Türkiye Futbol Federasyonu da kendince bunu değerlendirdi. Futbol Federasyonu üzerine düşeni yaptı. Bundan sonraki karar UEFA ile alakalı. İnşallah orada da bir olumsuzluk olmadığı zaman 3 Eylül 2020 yılında Türkiye Macaristan milli maçı Sivas’ta oynanacak. Bu bir ilk olacak. İnşallah bunun üstesinden geleceğiz. Bitti gibi görünüyor ama Türkiye Futbol Federasyonu yakında bir açıklama yapacak. UEFA boyutu kaldı. Ben TFF Başkanımız Nihat Özdemir’e, yönetim kurulu üyelerine şükranlarımı sunuyorum. Sivas’ımıza yakında bu müjdeyi verecekler. Bu oldu diyebiliriz. Sadece resmi açıklaması kaldı. İnşallah Sivas’ımız güzel bir sınav verecek.” ifadelerini kullandı.

“3 EYLÜL AKŞAMI NASİP OLURSA SİVAS'TA OLACAĞIZ”

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem ise, “3 Eylül akşamı nasip olursa Sivas'ta olacağız. 4 Eylül'de ise kongrenin 101'inci yıl dönümü olacak. İlk maçın Sivas'ta oynanması da inşallah uğurlu gelir. Burada Türkiye Futbol Federasyonu Başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyoruz. Geçen yılda biz bu tarafa doğru istişare ediyorduk. Son olarak UEFA'nın çevre ve stadyumla ilgili tetkikleri kaldı. TFF olarak yakın bir zamanda resmi bir açıklama yapılacak. İnşallah herhangi bir aksilik olmazsa 3 Eylül akşamı Milli Takımımızı burada misafir edeceğiz. Avrupa Uluslar Ligine galip başlayacağımıza inanarak şimdiden milli takımımıza başarılar dilerim” şeklinde konuştu.