“Sivas´ı tarımın başkenti yapacağız”
Sivas Cumhuriyet Meydanında halka seslenen Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener Sivas´ın en büyük sorunlarından olan göç ve işsizliğe değinerek “Sivas´ı tarımın başkenti yapacağız. Sivas´a hem madencilik, hem fabrika yatırımlarını yaparak bu yatırımları Sivas´a kazandırarak şehirdeki işsizlik ve göçü bitireceğiz. Çözüm üretmeyle olur. Toprakla olur.” dedi
Tarih: 13.6.2018 15:05:20/ 538okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

“ŞEHİRLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN PROJELERLE GELİYORUZ”

Sivas Cumhuriyet Meydanında halka seslenen Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener “Sivas Cumhuriyetimizin  kurulmasına ev sahipliği yapmış kurucu şehir.  Geçmişten bugüne ne kaldı Sivas´ta. Demir çelik satıldı, çimento satıldı, devletin bütün kurumlarını taşıdılar onca vergileri toplayıp Sivas´a ne işsizlikten göçten başka ne bıraktılar. Göçü engelleyecek tedbirler aldılar mı. Her yıl 60 bin kişi Sivas tan göç ediyor. İşte İYİ Parti olarak biz bu şehri maden şehri yapacağız.

Şehirlerin yüzünü güldüren projelerle geliyoruz. Bizim güçlü bir ekibimiz var.” dedi.

“HER GENCE AYLIK 500 TL MAAŞ”

Akşener “Bize bu vaatler için kaynağı nereden bulacaksınız diyenler var. Kaynak neredemi çılgın projeleri yapanlarda. Kaynak bugüne kadar çalıp cebinize doldurduklarınızı geri alacağım. Lüks arabalara biniyorlar ya sizin vergilerinizle cebinizden 8 milyar lira para çıkıyor. Onlara inin bakayım arabalardan diyeceğim. Gençler aç gezerken, vatandaş aç gezerken o araçlarda ne işiniz var sizin diyeceğim. Emeklilerimizden ilaç ve muayene katkı payını kaldıracağız. Her gence aylık 500 TL maaş bağlayacağım. Suriye ile ilişkilerimizi düzelterek 4 milyon Suriyeli kardeşimizi sağ salim ülkesine göndereceğiz. TRT´yi satacağım parasını size vereceğim. 5 yıl içerisinde her yıl 50 milyar dolar yatırım yapıp, fabrika açacağız. İşsizlik oranını 5.6´ya düşüreceğiz. Biz Türkiye Dayanışma Fonu diye bir fon kuruyoruz. 4,5 milyon insan şu anda takip altında. Haciz memurlarıyla karşı karşıyasınız. Bu 8 milyar TL eden bir rakam. 4,5 milyon kişinin borçlarını bir defaya mahsus affedeceğiz.” şeklinde ifade etti.

“DEVLET VATANDAŞINI ORTADA BIRAKMAZ”

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, “Ortalıkta bir dedikodu almış başını gidiyor. Diyorlar ki Meral Akşener seçilirse Engelliler, aile yardımları, yaşlı bakım ücretlerini kesecekmiş. Biz kimsenin maşını kesmeyeceğiz hepsine devam edeceğiz. Devlet vatandaşını ortada bırakmaz. Hatta biz üzerine ekleme yaparak “iyi kart” diye bir belge vereceğiz. Hiçbir vatandaşımızı aç ve  açıkta bırakmayacağız.”

“YAZICIĞLU DAVASINI AYDINLATACAĞIZ”

BBP Kurucusu ve Genel Başkanı Rahmetli Muhsin Yazıcığlu davası ile ilgili ise şunları dile getirdi. “Muhsin Yazıoğlu davası ne oldu. 2009 dan beri bununla ilgili hiçbir hareket yapmayanlar. Soruyorum sizlere bir gelişme yaptılar mı. İnşallah biz iktidar olduğumuz da bu olayı aydınlatacağız.”

“SİVAS´I TARIMIN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ”

Ekonomi kötü durumda. Çiftçimiz tarlara küstü. Samanı da, ineği de ithal eden bir ülke olduk. Büyük baş ithal hayvan yüzde 379 artmış. ABD´de mazot 2 TL, bizde 6 TL bu rakamlarla benim çiftçim nasıl rekabet edecek. O yüzden çiftçimize gereken desteği vereceğiz. Eleştiri yaptın mı herkese hain deniliyor. Dünyada iki şey çok önemli birisi gıda, birisi sudur. O yüzden tarımı bitirmek ihanettir. Sivas bu yönde çok önemli bir şehirdir. Sivas´ı tarımın başkenti yapacağız. Sivas´ı  hem madencilik, hem fabrika yatırımlarını yaparak bu yatırımları Sivas´a kazandırarak şehirdeki işsizlik ve göçü en aza indireceğiz. Çözüm üretmeyle olur. Toprakla olur.” dedi.

“MÜLAKAT SİSTEMİNİ VE PERFORMANS SİSTEMİNİ KALDIRIYORUZ”

Biz kimseyi ayırmayacağız. Bakın geçmişte  soruları çaldırdılar. KPSS deki sorularla ilgili hiçbir şey yapmadılar. Allah bunları görüyor sizin elinizde çok şey olabilir korkutma imkanları olabilir ben de 28 Şubat´ta gördüm ki imanla korku aynı yürekte bulunmuyor.  Biz sizlerden korkmuyoruz. Bu aziz milletin sandık da neler yapacağını hepiniz göreceksiniz. Hükümet her söylemlerinde dile getiriyor ülkenin Ülke nin beka sorunu var diyor.Hadi oradan be beka sorununu yaratan sensin. Senin beka sorunun var. Yanındakiler ininde zeka sorunu var. Sivas bakansız olmaz bir kardeşinizi de bakan olarak atayacağım.  İyi okul kötü okul, zengin çocuk fakir çocuk diye bir ayrımla karşı karşıya kalmayacaksınız işte bunun için Mülakat sistemini ve performans sistemini kaldırıyoruz.  Size her türlü kötülüğü yapmışlar artık sandıkta cezasını verecekseniz.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Sivas İYİ Parti adaylarını sahnede tanıtarak hem şahsıma hem de milletvekili adaylarıma oy istiyorum diyerek mitingini sonlandırdı. Akşener, Sivas´ın ardından Tokat´a geçerek Tokatlılara hitap edecek olan Akşener´in son durağı ise Amasya olacak.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas tarımın başkenti yapacağız
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Üç ilçede başkanlar belirlendi
Üç ilçede başkanlar belirlendi
Sivas´ta teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren Yeniden Refah Partisi Ulaş, Yıldızeli ve Divriği´de ilçe başkanlarını belirledi.
Yeniden Refah Partisi kahvaltıda buluştu
Yeniden Refah Partisi kahvaltıda buluştu
Yeniden Refah Partisi kahvaltıda buluştu
"TÜDEMSAŞ Sivaslıların kırmızı çizgisidir"
"TÜDEMSAŞ Sivaslıların kırmızı çizgisidir"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu TBMM Genel Kurulunda ´Maden Yasa´ görüşmeleri yapılarken Genel Kurula hitap etti. Karasu TBMM Genel Kuruluda Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda AK Parti Genel Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan´ın Sivas mitingini değerlendirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye´de yeni dramların yaşanmasını istemiyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye´de yeni dramların yaşanmasını istemiyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ne İdlib´de ne de Suriye´nin başka bölgelerinde yeni insani krizlerin, yeni dramların yaşanmasını istemiyoruz." dedi.
Yeniden Refah Partisi ilçelerde teşkilatlanıyor
Yeniden Refah Partisi ilçelerde teşkilatlanıyor
Merhum Necmettin Erbakan´ın oğlu Fatih Erbakan tarafından kurulan Yeniden Refah Partisi, Sivas´ta teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. İl teşkilatı, bazı ilçelerde başkanları belirlemek için temayül yoklaması yaptı.
“Sivas tarihi günlerinden birini yaşadı”
“Sivas tarihi günlerinden birini yaşadı”
Bilgin, “Sivas tarihi günlerinden birini yaşadı. Halkımızın sayın Cumhurbaşkanımıza olan sevgisi caddeleri alanı doldurdu. En coşkulu en heyecanlı bir miting oldu. Bizleri dar günde dar zamanda yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerimizede çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Gençlik Meclisi Yıldız Dağı´nda kamp yapacak
Gençlik Meclisi Yıldız Dağı´nda kamp yapacak
Çeşitli illerden gelen Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu´na bağlı gençlik meclisi, Sivas Valisi Salih Ayhan´ı makamında ziyaret etti.
“Acilen harekete geçmeye davet ediyoruz”
“Acilen harekete geçmeye davet ediyoruz”
Bekin, “Yeniden Refah Partisi olarak, Pekin yönetiminin, Doğu Türkistan´daki Türklere yönelik uygulamakta olduğu sistematik işkencelere son vermesini hususunda iktidarı Doğu Türkistan´da olan bitenler karşısında sorumluluk almaya ve acilen harekete geçmeye davet ediyoruz,”dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul Atatürk Kültür Merkezi bir zafer anıtı olacaktır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul Atatürk Kültür Merkezi bir zafer anıtı olacaktır
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul Atatürk Kültür Merkezi, milletin değerleriyle, inancıyla, insanımızın tarihi ve kültürüyle kavgalı, jakoben zihniyete karşı dikilmiş bir zafer anıtı olacaktır." dedi.
 Hızlı tren 2020´de
Hızlı tren 2020´de
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ankara-Yozgat-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattımızın inşası da hızla devam ediyor. Bu hat Ankara Sivas yolunu da 2 saate düşürecek inşallah bu yıl test sürüşlerini başlatıp gelecek yıl da hizmete açmış olacağız.” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Valiliği ziyaret etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Valiliği ziyaret etti
Sivas Kongresi´nin 100. yılında milli mücadelenin temellerinin atıldığı Sivas´ta çok heyecanlı ve coşkulu kutlama süreci başladı. Bu coşkuyu katlayarak artıracak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Sivas ziyareti, dün gerçekleşti.
ŞEHİRLERİN ANASI SİVAS´A HOŞGELDİNİZ
ŞEHİRLERİN ANASI SİVAS´A HOŞGELDİNİZ
Sayın Cumhurbaşkanımız; Sivas başkentlik yapmış bir şehirdir. Dar´ül Ülemadır. Dar´ül Âlâdır. Vilayeti Anadolu´dur. Cumhuriyetin Temellerinin atıldığı şehirdir. Kadim bir şehirdir.
Albayrak: Yeni başarı hikayesini hep beraber yazacağız
Albayrak: Yeni başarı hikayesini hep beraber yazacağız
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: "Yeni başarı hikayesini tüm Türkiye olarak hep beraber yazacağız." dedi
 ERDOĞAN SEÇİM KAMPANYASINA SİVAS´TAN BAŞLIYOR
ERDOĞAN SEÇİM KAMPANYASINA SİVAS´TAN BAŞLIYOR
31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında startı Sivas´tan verecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan 8 Şubat Cuma günü ilimize geliyor.
"Cumhurbaşkanımız ile kucaklaşmaya davet ediyorum"
"Cumhurbaşkanımız ile kucaklaşmaya davet ediyorum"
Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın 08 Şubat 2019 Cuma günü ilimize gelecek olmasından dolayı AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu bir basın toplantısı gerçekleştirdi.
ERDOĞAN SİVAS´A GELİYOR
ERDOĞAN SİVAS´A GELİYOR
ERDOĞAN SİVAS´A GELİYOR
“HİZMET İÇİN VARIZ”
“HİZMET İÇİN VARIZ”
Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası tarafından düzenlenen ‘Sanayi esnafı soruyor başkan adayları cevaplıyor´ adlı programın üçüncü konuğu CHP Sivas Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız oldu.
BBP 170 belediye başkan adayını tanıttı
BBP 170 belediye başkan adayını tanıttı
BBP´nin Türkiye genelindeki 170 belediye için başkan adaylarının tanıtımı yapıldı.
Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Başkanı Yahya Doğan Oldu
Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Başkanı Yahya Doğan Oldu
Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Başkanı Yahya Doğan Oldu
“Herkesin gönlü rahat olsun”
“Herkesin gönlü rahat olsun”
Ürgüp, “herkesin gönlü rahat olsun. Her ne yapılacaksa ortak fikirler içerisinde yapacağız. Gerçekleştireceğimiz projeler şehre değer katacak. Yarım kalan projeleri bitireceğiz. Bizim derdimiz tüm ekip arkadaşlarımız ile birlikte Sivas´ı yüceltmektir.” dedi.
Hal esnafı, “Seçimlerde bizi reklam olarak kullanmasınlar”
Hal esnafı, “Seçimlerde bizi reklam olarak kullanmasınlar”
Sivas Perakende Sebze Hali Esnafı seçimlerde kendilerinin reklam olarak kullanılmasını istemiyor.
Coşkun gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu
Coşkun gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu
Coşkun gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu
Ak Parti´den Nezaket Ziyaretleri
Ak Parti´den Nezaket Ziyaretleri
AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk, AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin ve Beraberindeki Heyet Seçim Çalışmaları Kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığını ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığını ziyaret etti.
YRP Sivas Teşkilatı Belli Oldu
YRP Sivas Teşkilatı Belli Oldu
Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkanlık Divan Üyeleri belli oldu
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
booked.net
Bu dünya çalışma yeridir. Ücret alınacak yer, ahirettir.

İMAM-I RABBANİ (R.A)
Orman yangınları yokuş yukarı daha hızlı yayılır.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59