“Sivas´ı tarımın başkenti yapacağız”
Sivas Cumhuriyet Meydanında halka seslenen Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener Sivas´ın en büyük sorunlarından olan göç ve işsizliğe değinerek “Sivas´ı tarımın başkenti yapacağız. Sivas´a hem madencilik, hem fabrika yatırımlarını yaparak bu yatırımları Sivas´a kazandırarak şehirdeki işsizlik ve göçü bitireceğiz. Çözüm üretmeyle olur. Toprakla olur.” dedi
Tarih: 13.6.2018 15:05:20/ 283okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

“ŞEHİRLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN PROJELERLE GELİYORUZ”

Sivas Cumhuriyet Meydanında halka seslenen Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener “Sivas Cumhuriyetimizin  kurulmasına ev sahipliği yapmış kurucu şehir.  Geçmişten bugüne ne kaldı Sivas´ta. Demir çelik satıldı, çimento satıldı, devletin bütün kurumlarını taşıdılar onca vergileri toplayıp Sivas´a ne işsizlikten göçten başka ne bıraktılar. Göçü engelleyecek tedbirler aldılar mı. Her yıl 60 bin kişi Sivas tan göç ediyor. İşte İYİ Parti olarak biz bu şehri maden şehri yapacağız.

Şehirlerin yüzünü güldüren projelerle geliyoruz. Bizim güçlü bir ekibimiz var.” dedi.

“HER GENCE AYLIK 500 TL MAAŞ”

Akşener “Bize bu vaatler için kaynağı nereden bulacaksınız diyenler var. Kaynak neredemi çılgın projeleri yapanlarda. Kaynak bugüne kadar çalıp cebinize doldurduklarınızı geri alacağım. Lüks arabalara biniyorlar ya sizin vergilerinizle cebinizden 8 milyar lira para çıkıyor. Onlara inin bakayım arabalardan diyeceğim. Gençler aç gezerken, vatandaş aç gezerken o araçlarda ne işiniz var sizin diyeceğim. Emeklilerimizden ilaç ve muayene katkı payını kaldıracağız. Her gence aylık 500 TL maaş bağlayacağım. Suriye ile ilişkilerimizi düzelterek 4 milyon Suriyeli kardeşimizi sağ salim ülkesine göndereceğiz. TRT´yi satacağım parasını size vereceğim. 5 yıl içerisinde her yıl 50 milyar dolar yatırım yapıp, fabrika açacağız. İşsizlik oranını 5.6´ya düşüreceğiz. Biz Türkiye Dayanışma Fonu diye bir fon kuruyoruz. 4,5 milyon insan şu anda takip altında. Haciz memurlarıyla karşı karşıyasınız. Bu 8 milyar TL eden bir rakam. 4,5 milyon kişinin borçlarını bir defaya mahsus affedeceğiz.” şeklinde ifade etti.

“DEVLET VATANDAŞINI ORTADA BIRAKMAZ”

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, “Ortalıkta bir dedikodu almış başını gidiyor. Diyorlar ki Meral Akşener seçilirse Engelliler, aile yardımları, yaşlı bakım ücretlerini kesecekmiş. Biz kimsenin maşını kesmeyeceğiz hepsine devam edeceğiz. Devlet vatandaşını ortada bırakmaz. Hatta biz üzerine ekleme yaparak “iyi kart” diye bir belge vereceğiz. Hiçbir vatandaşımızı aç ve  açıkta bırakmayacağız.”

“YAZICIĞLU DAVASINI AYDINLATACAĞIZ”

BBP Kurucusu ve Genel Başkanı Rahmetli Muhsin Yazıcığlu davası ile ilgili ise şunları dile getirdi. “Muhsin Yazıoğlu davası ne oldu. 2009 dan beri bununla ilgili hiçbir hareket yapmayanlar. Soruyorum sizlere bir gelişme yaptılar mı. İnşallah biz iktidar olduğumuz da bu olayı aydınlatacağız.”

“SİVAS´I TARIMIN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ”

Ekonomi kötü durumda. Çiftçimiz tarlara küstü. Samanı da, ineği de ithal eden bir ülke olduk. Büyük baş ithal hayvan yüzde 379 artmış. ABD´de mazot 2 TL, bizde 6 TL bu rakamlarla benim çiftçim nasıl rekabet edecek. O yüzden çiftçimize gereken desteği vereceğiz. Eleştiri yaptın mı herkese hain deniliyor. Dünyada iki şey çok önemli birisi gıda, birisi sudur. O yüzden tarımı bitirmek ihanettir. Sivas bu yönde çok önemli bir şehirdir. Sivas´ı tarımın başkenti yapacağız. Sivas´ı  hem madencilik, hem fabrika yatırımlarını yaparak bu yatırımları Sivas´a kazandırarak şehirdeki işsizlik ve göçü en aza indireceğiz. Çözüm üretmeyle olur. Toprakla olur.” dedi.

“MÜLAKAT SİSTEMİNİ VE PERFORMANS SİSTEMİNİ KALDIRIYORUZ”

Biz kimseyi ayırmayacağız. Bakın geçmişte  soruları çaldırdılar. KPSS deki sorularla ilgili hiçbir şey yapmadılar. Allah bunları görüyor sizin elinizde çok şey olabilir korkutma imkanları olabilir ben de 28 Şubat´ta gördüm ki imanla korku aynı yürekte bulunmuyor.  Biz sizlerden korkmuyoruz. Bu aziz milletin sandık da neler yapacağını hepiniz göreceksiniz. Hükümet her söylemlerinde dile getiriyor ülkenin Ülke nin beka sorunu var diyor.Hadi oradan be beka sorununu yaratan sensin. Senin beka sorunun var. Yanındakiler ininde zeka sorunu var. Sivas bakansız olmaz bir kardeşinizi de bakan olarak atayacağım.  İyi okul kötü okul, zengin çocuk fakir çocuk diye bir ayrımla karşı karşıya kalmayacaksınız işte bunun için Mülakat sistemini ve performans sistemini kaldırıyoruz.  Size her türlü kötülüğü yapmışlar artık sandıkta cezasını verecekseniz.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Sivas İYİ Parti adaylarını sahnede tanıtarak hem şahsıma hem de milletvekili adaylarıma oy istiyorum diyerek mitingini sonlandırdı. Akşener, Sivas´ın ardından Tokat´a geçerek Tokatlılara hitap edecek olan Akşener´in son durağı ise Amasya olacak.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas tarımın başkenti yapacağız
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“3600 Ek göstergesi herkesin hakkı”
“3600 Ek göstergesi herkesin hakkı”
Türk Ulaşım Sendikası Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak; 3600 Ek göstergesinin tüm kamu çalışanlarına uyarlanması en büyük temennimizdir” dedi.
Ülkü ocaklarından huzurevine ziyaret
Ülkü ocaklarından huzurevine ziyaret
Sivas ülkü ocakları zaman zaman gerçekleştirdiği huzurevi ziyaretini geçtiğimiz günlerde tazeledi. Yaşlılarla bir araya gelen ocak üyeleri hepsiyle tek tek yakından ilgilendi
Heyecan dorukta
Heyecan dorukta
Seçim için heyecan dorukta.Vatandaş 24 Haziranda oy kullanmak için sandığa gidecek. Milletvekili adayları seçim çalışmalarında harcadıkları emeklerinin karşılığı sandıkta nasıl çıkacak. Gözlemlerimiz haberimizde
“Her yönüyle yaşanabilir bir Sivas inşa edeceğiz”
“Her yönüyle yaşanabilir bir Sivas inşa edeceğiz”
Sivas Saadet Partisi milletvekili adayı Dursun Coşar; AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk,un seçim çalışmaları kapsamında katılmış olduğu bir televizyon programında Kayseri Sivas´ın ilçesi iken, Sivas Kayseri´nin mahallesi haline geldi ifadesi ile herkesin kafasını karıştırdığını söyleyerek “Bizler Sivas´ı Kayseri´nin mahallesi gibi görünmesinden kurtaracağız. Her yönüyle “yaşanabilir bir Sivas” ve büyükşehir inşa etmek için var gücümüzle çalışacağız.”dedi.
"Geleneksel irfan merkezleri ve cemevlerine hukuki statü tanıyacağız"
"Geleneksel irfan merkezleri ve cemevlerine hukuki statü tanıyacağız"
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: "Geleneksel irfan merkezleri ve cemevlerine hukuki statü tanıyacağız. Çoğulcu, eşitlikçi ve katılımcı demokrasinin çıtasını daha da yükselteceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Devlet, toplumdaki farklı inançlara karşı adil ve eşit bir tutum takınmalıdır, bundan sonra da takınacaktır. Bizler laikliği ülkemizde inanç hayatının ve manevi ortamının barış ve esenlik içerisinde sürmesinin teminatı sayıyoruz. İnançlara eşit mesafede duran bir laiklik anlayışını savunuyoruz"
Ahmet Özyürek´ten bayram mesajı
Ahmet Özyürek´ten bayram mesajı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Adayı Ahmet Özyürek, bir mesaj yayınlayarak Ramazan Bayramını kutladı
"Kimse Cumhur İttifakı´na nifak sokmaya çalışmasın"
"Kimse Cumhur İttifakı´na nifak sokmaya çalışmasın"
Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Adayı Ahmet Özyürek, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Şehri karış karış gezen Özyürek, Cumhur İttifakına nifak sokmaya çalışanlara pirim vermeyeceklerin ifade etti
Başbakan Sivas´a geliyor
Başbakan Sivas´a geliyor
Başbakan Binali Yıldırım Ramazan Baymamanın ikinci günü Sivas´ta halka seslenecek
TSO´dan yatırım atağı
TSO´dan yatırım atağı
Sivas önemli bir yatırıma daha ev sahipliği yapacak. Türkiye´nin ve dünyanın birçok noktasında zincir ve büyük mağazalar için üretim yapan Yasin Tekstil Sivas´a fabrika kuracak.
Bakan´dan gazetemize ziyaret
Bakan´dan gazetemize ziyaret
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Sivas Valisi Davut Gül gazetemizi ziyaret etti.
"80 yılda yapılanın kat kat fazlasını yaptık"
"80 yılda yapılanın kat kat fazlasını yaptık"
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) ile Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifini ziyaret etti
"Birlikteliğimiz için sonuna kadar çalışacağız "
"Birlikteliğimiz için sonuna kadar çalışacağız "
Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Adayı Ahmet Özyürek, "İttifakımızı bozmaya çalışanlara inat birlikteliğimiz için sonuna kadar çalışacağız." dedi.
 Özyürek, MHP güçlü olarak meclise girecek
Özyürek, MHP güçlü olarak meclise girecek
MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Akıncılar, Gölova ve Suşehri ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi
"Cumhur İttifakı´na sahip çıkalım"
"Cumhur İttifakı´na sahip çıkalım"
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas 1. sıra milletvekili adayı Ahmet Özyürek, basın mensupları ile iftar programında bir araya geldi
ÖZYÜREK: “Sivas´a tesis kuracağız”
ÖZYÜREK: “Sivas´a tesis kuracağız”
MHP Sivas 1. Sıra milletvekili adayı Ahmet Özyürek, seçimlerin ardından Sivas´a tesis kuracağı sözünü verdi
“Her kesimin sesi olacağız”
“Her kesimin sesi olacağız”
Saadet Partisi 27. Dönem Sivas Milletvekili Adayı Mihriban Geldi gazetemizi ziyaret etti
Özyürek: Sivas´a ilk tesisi ben kuracağım
Özyürek: Sivas´a ilk tesisi ben kuracağım
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Adayı Ahmet Özyürek, Sivas´ta seçim çalışmalarını sürdürüyor
Çalışmalar hız kesmiyor
Çalışmalar hız kesmiyor
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas 1´inci sıra Milletvekili Adayı Ahmet Özyürek seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor
Halkımızdan Ümitliyiz
Halkımızdan Ümitliyiz
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz:"Bu aziz millet bu ana kadar yaptığı gibi bundan sonra da AK Parti´yi, hem milletvekillerini hem de cumhurbaşkanını seçip parlementoya gönderecektir ve önümüzdeki dönem güçlü bir meclis, güçlü bir hükümetle güçlü bir Türkiye´yi inşallah oluşturacağız"
TSO, Saadet Partisi milletvekili adaylarıyla toplandı
TSO, Saadet Partisi milletvekili adaylarıyla toplandı
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclis Üyeleri ve sivil toplum kuruluşu başkanları, 24 Haziran´da yapılacak genel seçimler öncesinde milletvekili adayları ile toplantılar düzenlemeye başladı. Kurulun ilk konuğu Saadet Partisi Milletvekili adayları oldu.
“Biz büyük bir milletiz”
“Biz büyük bir milletiz”
Sivas´ta Bölge toplantısında konuşsan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli son günlerin gündem konularına değinerek “Bizim için konu vatandır konu millettir konu Türkiye´dir. Siyasi çıkar hesap yapamayız. Biz ekmeğimizi birlikte yapıp paylaşarak yiyeceğiz. Yükümüzü de hep birlikte Omuz Omuza kaldıracağız Biz büyük bir milletiz.”dedi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Bilginin mürekkebi, şehidin kanından kutsaldır

Hz. Muhammed