“Sivas´ı tarımın başkenti yapacağız”
Sivas Cumhuriyet Meydanında halka seslenen Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener Sivas´ın en büyük sorunlarından olan göç ve işsizliğe değinerek “Sivas´ı tarımın başkenti yapacağız. Sivas´a hem madencilik, hem fabrika yatırımlarını yaparak bu yatırımları Sivas´a kazandırarak şehirdeki işsizlik ve göçü bitireceğiz. Çözüm üretmeyle olur. Toprakla olur.” dedi
Tarih: 13.6.2018 15:05:20/ 422okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

“ŞEHİRLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN PROJELERLE GELİYORUZ”

Sivas Cumhuriyet Meydanında halka seslenen Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener “Sivas Cumhuriyetimizin  kurulmasına ev sahipliği yapmış kurucu şehir.  Geçmişten bugüne ne kaldı Sivas´ta. Demir çelik satıldı, çimento satıldı, devletin bütün kurumlarını taşıdılar onca vergileri toplayıp Sivas´a ne işsizlikten göçten başka ne bıraktılar. Göçü engelleyecek tedbirler aldılar mı. Her yıl 60 bin kişi Sivas tan göç ediyor. İşte İYİ Parti olarak biz bu şehri maden şehri yapacağız.

Şehirlerin yüzünü güldüren projelerle geliyoruz. Bizim güçlü bir ekibimiz var.” dedi.

“HER GENCE AYLIK 500 TL MAAŞ”

Akşener “Bize bu vaatler için kaynağı nereden bulacaksınız diyenler var. Kaynak neredemi çılgın projeleri yapanlarda. Kaynak bugüne kadar çalıp cebinize doldurduklarınızı geri alacağım. Lüks arabalara biniyorlar ya sizin vergilerinizle cebinizden 8 milyar lira para çıkıyor. Onlara inin bakayım arabalardan diyeceğim. Gençler aç gezerken, vatandaş aç gezerken o araçlarda ne işiniz var sizin diyeceğim. Emeklilerimizden ilaç ve muayene katkı payını kaldıracağız. Her gence aylık 500 TL maaş bağlayacağım. Suriye ile ilişkilerimizi düzelterek 4 milyon Suriyeli kardeşimizi sağ salim ülkesine göndereceğiz. TRT´yi satacağım parasını size vereceğim. 5 yıl içerisinde her yıl 50 milyar dolar yatırım yapıp, fabrika açacağız. İşsizlik oranını 5.6´ya düşüreceğiz. Biz Türkiye Dayanışma Fonu diye bir fon kuruyoruz. 4,5 milyon insan şu anda takip altında. Haciz memurlarıyla karşı karşıyasınız. Bu 8 milyar TL eden bir rakam. 4,5 milyon kişinin borçlarını bir defaya mahsus affedeceğiz.” şeklinde ifade etti.

“DEVLET VATANDAŞINI ORTADA BIRAKMAZ”

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, “Ortalıkta bir dedikodu almış başını gidiyor. Diyorlar ki Meral Akşener seçilirse Engelliler, aile yardımları, yaşlı bakım ücretlerini kesecekmiş. Biz kimsenin maşını kesmeyeceğiz hepsine devam edeceğiz. Devlet vatandaşını ortada bırakmaz. Hatta biz üzerine ekleme yaparak “iyi kart” diye bir belge vereceğiz. Hiçbir vatandaşımızı aç ve  açıkta bırakmayacağız.”

“YAZICIĞLU DAVASINI AYDINLATACAĞIZ”

BBP Kurucusu ve Genel Başkanı Rahmetli Muhsin Yazıcığlu davası ile ilgili ise şunları dile getirdi. “Muhsin Yazıoğlu davası ne oldu. 2009 dan beri bununla ilgili hiçbir hareket yapmayanlar. Soruyorum sizlere bir gelişme yaptılar mı. İnşallah biz iktidar olduğumuz da bu olayı aydınlatacağız.”

“SİVAS´I TARIMIN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ”

Ekonomi kötü durumda. Çiftçimiz tarlara küstü. Samanı da, ineği de ithal eden bir ülke olduk. Büyük baş ithal hayvan yüzde 379 artmış. ABD´de mazot 2 TL, bizde 6 TL bu rakamlarla benim çiftçim nasıl rekabet edecek. O yüzden çiftçimize gereken desteği vereceğiz. Eleştiri yaptın mı herkese hain deniliyor. Dünyada iki şey çok önemli birisi gıda, birisi sudur. O yüzden tarımı bitirmek ihanettir. Sivas bu yönde çok önemli bir şehirdir. Sivas´ı tarımın başkenti yapacağız. Sivas´ı  hem madencilik, hem fabrika yatırımlarını yaparak bu yatırımları Sivas´a kazandırarak şehirdeki işsizlik ve göçü en aza indireceğiz. Çözüm üretmeyle olur. Toprakla olur.” dedi.

“MÜLAKAT SİSTEMİNİ VE PERFORMANS SİSTEMİNİ KALDIRIYORUZ”

Biz kimseyi ayırmayacağız. Bakın geçmişte  soruları çaldırdılar. KPSS deki sorularla ilgili hiçbir şey yapmadılar. Allah bunları görüyor sizin elinizde çok şey olabilir korkutma imkanları olabilir ben de 28 Şubat´ta gördüm ki imanla korku aynı yürekte bulunmuyor.  Biz sizlerden korkmuyoruz. Bu aziz milletin sandık da neler yapacağını hepiniz göreceksiniz. Hükümet her söylemlerinde dile getiriyor ülkenin Ülke nin beka sorunu var diyor.Hadi oradan be beka sorununu yaratan sensin. Senin beka sorunun var. Yanındakiler ininde zeka sorunu var. Sivas bakansız olmaz bir kardeşinizi de bakan olarak atayacağım.  İyi okul kötü okul, zengin çocuk fakir çocuk diye bir ayrımla karşı karşıya kalmayacaksınız işte bunun için Mülakat sistemini ve performans sistemini kaldırıyoruz.  Size her türlü kötülüğü yapmışlar artık sandıkta cezasını verecekseniz.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Sivas İYİ Parti adaylarını sahnede tanıtarak hem şahsıma hem de milletvekili adaylarıma oy istiyorum diyerek mitingini sonlandırdı. Akşener, Sivas´ın ardından Tokat´a geçerek Tokatlılara hitap edecek olan Akşener´in son durağı ise Amasya olacak.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas tarımın başkenti yapacağız
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"Sivas´ta üretmeye ve imal etmeye devam edeceğiz"
"Sivas´ta üretmeye ve imal etmeye devam edeceğiz"
TBMM´de görüşülen 5 sıra sayılı Kalkınma Bankası Kanun Teklifi´nin 2´nci maddesi üzerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek görüşünü TBMM kürsüsünden dile getirdi. Özyürek; "Sivas´ın geçmiş yıllarda faydalandığı teşviklerden, desteklerden ve devletten aldığı hiçbir şey kalmamış maalesef. Bugünlere geldiğimizde ise biz diyoruz ki Sivas olarak: Buna rağmen Sivas´ta üretmeye ve imal etmeye devam edeceğiz." dedi.
Önemli hizmetleri birlikte yaptık
Önemli hizmetleri birlikte yaptık
Deliilyas Belediye Başkanı Hayati Akbulut, Deliilyas Belediye Başkan aday adaylığı için CHP´ye başvurusunu yaptı.
Zeynal Yayla, Divriği Belediye Başkanı aday adayı
Zeynal Yayla, Divriği Belediye Başkanı aday adayı
Cumhuriyet Halk Partisinden Divriği Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Zeynal Yayla, “Divriği ilçesinin sevdalısıyım, gidenlerden değil kalıp mücadele edenlerdenim.” dedi.
Erbakan vakfı çalışmalara başladı
Erbakan vakfı çalışmalara başladı
Erbakan vakfı çalışmalara başladı
Saadet partisinde yeni yönetim
Saadet partisinde yeni yönetim
Saadet Partisine yeni atanan İl Başkanı Mehmet Zahit Tokgöz basın açıklaması yaptı.
Teşvikleri ve Yerli Üretimi Artırmalıyız
Teşvikleri ve Yerli Üretimi Artırmalıyız
Ak Parti İl Başkanı Hakan Aksu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek, Birlik Başkanı Beşir Köksal ile görüştü.
CHP´li Milletvekilleri Mursal Köyüne Gidecekler
CHP´li Milletvekilleri Mursal Köyüne Gidecekler
CHP´li Milletvekilleri Mursal Köyüne Gidecekler
Milletvekili Ekinci´den Yüksel´e ziyaret
Milletvekili Ekinci´den Yüksel´e ziyaret
Milletvekili Ekinci´den Yüksel´e ziyaret
MHP Suşehri İlçe Başkanlığında görev değişimi
MHP Suşehri İlçe Başkanlığında görev değişimi
MHP Suşehri İlçe Başkanlığında görev değişimi
Suşehri´nde bin 100 paket kaçak sigara ele geçirildi
Suşehri´nde bin 100 paket kaçak sigara ele geçirildi
Suşehri´nde bin 100 paket kaçak sigara ele geçirildi
"Türkiye´ye çağ atlatmıştır"
"Türkiye´ye çağ atlatmıştır"
AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu: - "Demokrasi şehitlerimiz merhum Adnan Menderes ve yol arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyoruz"
Coşkun Ödülünü Erdoğan´dan Aldı
Coşkun Ödülünü Erdoğan´dan Aldı
Siyaset Akademisi Birincisi Avukat Mustafa Coşkun Ödülünü Başkan Erdoğan´dan Aldı.
Hedefimiz Milli projeler
Hedefimiz Milli projeler
Yusuf Yağmur gazetemizi ziyaret ederek hizmet için her zaman acele etmek gerekir. Vatandaşın derdiyle dertlenme zamanı. Şehrin önünü açacak, şehrin daha dinamik hale gelmesi için adımları hep birlikte atacağız. Hedefimiz Milli projeler olacak.” dedi.
"Divriğilileri tedirgin ediyor"
"Divriğilileri tedirgin ediyor"
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, TBMM´de düzenlediği basın toplantısında, Sivas´ın Divriği ilçesinin, binlerce yıllık tarihiyle bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığını söyledi.
"Önemli olan vatandaşın sesine kulak vermek"
"Önemli olan vatandaşın sesine kulak vermek"
AK Parti Sözcüsü Çelik, yerel seçimlere ilişkin, "Cumhur İttifakı, geçen dönemde son derece önemli Türk siyasetine kazanımlar getirmiştir. Bundan sonrasında da aynı kazanımları devam ettireceğinden bir kuşkumuz yoktur." dedi.
Karasu, STSO´yu Ziyaret Etti
Karasu, STSO´yu Ziyaret Etti
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Ulaş Karasu Sivas Sanayi ve Ticaret Odasını (STSO) ziyaret etti, ekonomide yaşanan sorunlar hakkında parti olarak sahaya indiklerini ve hazırlayacakları raporu Genel Başkan Kılıçdaroğlu´na sunacaklarını söyledi.
"Tehditler ortadan kalkmadan elbetteki bizim ittifakımız bitmez"
"Tehditler ortadan kalkmadan elbetteki bizim ittifakımız bitmez"
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: (Yerel seçimlerde ittifak söylentileri) "Yasal olarak şuanda yerel seçimlerle ilgili bu mümkün değil. Ama bir gönül ittifakı olabilir mi? Elbette olabilir. Çünkü bizim Cumhur İttifakı´mız sadece 24 Haziran seçimlerine yönelik, sadece o seçimleri kazanmaya yönelik bir ittifak değildi"
“Derdimiz ihtiyaçları en aza indirmek”
“Derdimiz ihtiyaçları en aza indirmek”
AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu Parti binamızı daha büyük bir yere taşımayı düşünüyoruz. Milletvekillerimiz için vatandaşlar ile görüşme odaları yapacağız. Derdimiz sorunları, sıkıntıları, ihtiyaçları en aza indirmek. Herkes için çözüm yolu bulmak. O yüzden tabandan en üst makama kadar hep hizmet yolunda ilerlemeye devam edeceğiz.”dedi.
Destici´den Yemen çağrısı
Destici´den Yemen çağrısı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: "Yemen´e sessiz kalamayız, Yemen´deki zulmü görmemezlikten, duymamazlıktan gelemeyiz. Onun için ha Amerika zulüm yapmış, ha Suudi Arabistan zulüm yapmış, bizim için zalimin adı, rengi, dini, dili önemli değildir. Zulmü kim yaparsa biz onun karşısındayız"
“Akraba kadrolaşmasına son verilmeli”
“Akraba kadrolaşmasına son verilmeli”
CHP Sivas milletvekili Ulaş Karasu “Dolardaki her 10 kuruşluk artış vatandaşımızın cebinden 45 milyar TL´nin uçup gitmesine neden oluyorken, Türkiye bu sorunlar ile uğraşırken ne yazık ki Sivas Cumhuriyet üniversitesi, eş dost akraba kadrolaşmalarıyla Türkiye´nin gündemine gelmektedir” dedi.
"Büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz”
"Büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz”
Aksu “6. Olağan Büyük Kongre ile partimiz, içinde bulunduğumuz bu yeni sürece uyum aşamasını tamamlayacaktır. AK Parti, Türkiye´ye hizmet etmeye ahdetmiş; bir parti olmanın getirdiği sorumluluk bilinciyle, bir demokrasi şöleni içerisinde kongresini yapacaktır. Hepimiz büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz.”dedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
İnsan öldüğü zaman üç şey hariç ameli kesilir: Sadaka-i cariye, faydalanılan ilim, salih evlat.

Hz. Muhammed