“Sivas´ı tarımın başkenti yapacağız”
Sivas Cumhuriyet Meydanında halka seslenen Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener Sivas´ın en büyük sorunlarından olan göç ve işsizliğe değinerek “Sivas´ı tarımın başkenti yapacağız. Sivas´a hem madencilik, hem fabrika yatırımlarını yaparak bu yatırımları Sivas´a kazandırarak şehirdeki işsizlik ve göçü bitireceğiz. Çözüm üretmeyle olur. Toprakla olur.” dedi
Tarih: 13.6.2018 15:05:20/ 369okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

“ŞEHİRLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN PROJELERLE GELİYORUZ”

Sivas Cumhuriyet Meydanında halka seslenen Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener “Sivas Cumhuriyetimizin  kurulmasına ev sahipliği yapmış kurucu şehir.  Geçmişten bugüne ne kaldı Sivas´ta. Demir çelik satıldı, çimento satıldı, devletin bütün kurumlarını taşıdılar onca vergileri toplayıp Sivas´a ne işsizlikten göçten başka ne bıraktılar. Göçü engelleyecek tedbirler aldılar mı. Her yıl 60 bin kişi Sivas tan göç ediyor. İşte İYİ Parti olarak biz bu şehri maden şehri yapacağız.

Şehirlerin yüzünü güldüren projelerle geliyoruz. Bizim güçlü bir ekibimiz var.” dedi.

“HER GENCE AYLIK 500 TL MAAŞ”

Akşener “Bize bu vaatler için kaynağı nereden bulacaksınız diyenler var. Kaynak neredemi çılgın projeleri yapanlarda. Kaynak bugüne kadar çalıp cebinize doldurduklarınızı geri alacağım. Lüks arabalara biniyorlar ya sizin vergilerinizle cebinizden 8 milyar lira para çıkıyor. Onlara inin bakayım arabalardan diyeceğim. Gençler aç gezerken, vatandaş aç gezerken o araçlarda ne işiniz var sizin diyeceğim. Emeklilerimizden ilaç ve muayene katkı payını kaldıracağız. Her gence aylık 500 TL maaş bağlayacağım. Suriye ile ilişkilerimizi düzelterek 4 milyon Suriyeli kardeşimizi sağ salim ülkesine göndereceğiz. TRT´yi satacağım parasını size vereceğim. 5 yıl içerisinde her yıl 50 milyar dolar yatırım yapıp, fabrika açacağız. İşsizlik oranını 5.6´ya düşüreceğiz. Biz Türkiye Dayanışma Fonu diye bir fon kuruyoruz. 4,5 milyon insan şu anda takip altında. Haciz memurlarıyla karşı karşıyasınız. Bu 8 milyar TL eden bir rakam. 4,5 milyon kişinin borçlarını bir defaya mahsus affedeceğiz.” şeklinde ifade etti.

“DEVLET VATANDAŞINI ORTADA BIRAKMAZ”

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, “Ortalıkta bir dedikodu almış başını gidiyor. Diyorlar ki Meral Akşener seçilirse Engelliler, aile yardımları, yaşlı bakım ücretlerini kesecekmiş. Biz kimsenin maşını kesmeyeceğiz hepsine devam edeceğiz. Devlet vatandaşını ortada bırakmaz. Hatta biz üzerine ekleme yaparak “iyi kart” diye bir belge vereceğiz. Hiçbir vatandaşımızı aç ve  açıkta bırakmayacağız.”

“YAZICIĞLU DAVASINI AYDINLATACAĞIZ”

BBP Kurucusu ve Genel Başkanı Rahmetli Muhsin Yazıcığlu davası ile ilgili ise şunları dile getirdi. “Muhsin Yazıoğlu davası ne oldu. 2009 dan beri bununla ilgili hiçbir hareket yapmayanlar. Soruyorum sizlere bir gelişme yaptılar mı. İnşallah biz iktidar olduğumuz da bu olayı aydınlatacağız.”

“SİVAS´I TARIMIN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ”

Ekonomi kötü durumda. Çiftçimiz tarlara küstü. Samanı da, ineği de ithal eden bir ülke olduk. Büyük baş ithal hayvan yüzde 379 artmış. ABD´de mazot 2 TL, bizde 6 TL bu rakamlarla benim çiftçim nasıl rekabet edecek. O yüzden çiftçimize gereken desteği vereceğiz. Eleştiri yaptın mı herkese hain deniliyor. Dünyada iki şey çok önemli birisi gıda, birisi sudur. O yüzden tarımı bitirmek ihanettir. Sivas bu yönde çok önemli bir şehirdir. Sivas´ı tarımın başkenti yapacağız. Sivas´ı  hem madencilik, hem fabrika yatırımlarını yaparak bu yatırımları Sivas´a kazandırarak şehirdeki işsizlik ve göçü en aza indireceğiz. Çözüm üretmeyle olur. Toprakla olur.” dedi.

“MÜLAKAT SİSTEMİNİ VE PERFORMANS SİSTEMİNİ KALDIRIYORUZ”

Biz kimseyi ayırmayacağız. Bakın geçmişte  soruları çaldırdılar. KPSS deki sorularla ilgili hiçbir şey yapmadılar. Allah bunları görüyor sizin elinizde çok şey olabilir korkutma imkanları olabilir ben de 28 Şubat´ta gördüm ki imanla korku aynı yürekte bulunmuyor.  Biz sizlerden korkmuyoruz. Bu aziz milletin sandık da neler yapacağını hepiniz göreceksiniz. Hükümet her söylemlerinde dile getiriyor ülkenin Ülke nin beka sorunu var diyor.Hadi oradan be beka sorununu yaratan sensin. Senin beka sorunun var. Yanındakiler ininde zeka sorunu var. Sivas bakansız olmaz bir kardeşinizi de bakan olarak atayacağım.  İyi okul kötü okul, zengin çocuk fakir çocuk diye bir ayrımla karşı karşıya kalmayacaksınız işte bunun için Mülakat sistemini ve performans sistemini kaldırıyoruz.  Size her türlü kötülüğü yapmışlar artık sandıkta cezasını verecekseniz.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Sivas İYİ Parti adaylarını sahnede tanıtarak hem şahsıma hem de milletvekili adaylarıma oy istiyorum diyerek mitingini sonlandırdı. Akşener, Sivas´ın ardından Tokat´a geçerek Tokatlılara hitap edecek olan Akşener´in son durağı ise Amasya olacak.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas tarımın başkenti yapacağız
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Akraba kadrolaşmasına son verilmeli”
“Akraba kadrolaşmasına son verilmeli”
CHP Sivas milletvekili Ulaş Karasu “Dolardaki her 10 kuruşluk artış vatandaşımızın cebinden 45 milyar TL´nin uçup gitmesine neden oluyorken, Türkiye bu sorunlar ile uğraşırken ne yazık ki Sivas Cumhuriyet üniversitesi, eş dost akraba kadrolaşmalarıyla Türkiye´nin gündemine gelmektedir” dedi.
"Büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz”
"Büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz”
Aksu “6. Olağan Büyük Kongre ile partimiz, içinde bulunduğumuz bu yeni sürece uyum aşamasını tamamlayacaktır. AK Parti, Türkiye´ye hizmet etmeye ahdetmiş; bir parti olmanın getirdiği sorumluluk bilinciyle, bir demokrasi şöleni içerisinde kongresini yapacaktır. Hepimiz büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz.”dedi.
“Devletimizin yanındayız”
“Devletimizin yanındayız”
İyi Parti Sivas İl Başkanı Volkan Karasu “Bizi tehdit etmeye kalkan katil Amerika´ya karşı her zaman devletimizin ve milletimizin çıkarlarını savunacak ve Devletimizin yanında olacağız.” dedi.
Hayırlı olsun ziyaretleri başladı
Hayırlı olsun ziyaretleri başladı
AK Parti Sivas İl Başkanlığına atanan Hakan Aksu´ya hayırlı olsun ziyaretleri başladı.
AK Parti ismi ile bütünleşen Aksu göreve başladı
AK Parti ismi ile bütünleşen Aksu göreve başladı
Aksu, “Bizim önümüzde bir sınavımız var. Oda yerel seçimler. Yerel seçimlerde hedefimiz çok yüksek. Sabah saat 10:00´dan gecenin ilerleyen saatlerine kadar parti binasında olacağım. İnşallah yapılan işlerin çıtasını daha da yükselteceğiz." dedi
Sivas´ta Aksu Başkan oldu
Sivas´ta Aksu Başkan oldu
Sivas´ın AK Parti İl Başkanlığına Hakan Aksu atandı.
“Amerika´nın tehditlerine hayır diyoruz”
“Amerika´nın tehditlerine hayır diyoruz”
AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti tarafından yayımlanan ortak açıklamada, "ABD´nin tehditlerine halkımızın ortak dayanışması ve kararlılığı ile ´hayır´ diyoruz" dendi.
“Muhtarlık maaşı almayacağım”
“Muhtarlık maaşı almayacağım”
Alibaba Mahallesi muhtar adayı Hacı Yılmaz “mahalleme hizmet etmek benim için bir onudur. Muhtarlık maaşını mahallemizde ihtiyaç sahibi ailelere ve öğrencilerin eğitimi için bağışlayacağım. Evrak işleri için gelen mahalle sakinlerinden hiç bir ücret talep etmecim. İnşallah mahalle sakinlerimizin desteğiyle bu güne kadar, Alibaba mahallesine yapılmayan birçok hizmeti getirmeye kararlıyım.”dedi
Son günler
Son günler
Sivas SGK İl müdüründen geç kalmayın çağrısı.Yapılandırmadan faydalanmak isteyenler için son günler
Doğduğu toprakları unutmayan siyasetçi
Doğduğu toprakları unutmayan siyasetçi
Sivas´ın Gürün İlçesi doğumlu olan AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, doğduğu toprakları unutmuyor yardımlarını sürdürmeye devam ediyor
Sivas Temayüle Kaldı
Sivas Temayüle Kaldı
Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas İl Başkanlığı seçimlerden bu zamana boş kalan koltuğuna hafta sonu yapılacak olan temayül yoklaması ile başkan oturacak.
“İhtiyacımız birlik içinde karanlık süreçten çıkmaktır”
“İhtiyacımız birlik içinde karanlık süreçten çıkmaktır”
Güvener “İhtiyacımız olan kurultay değil, birlik içinde bu karanlık süreçten çıkabilmektir.” dedi
Eski Milletvekillerine yeni görev
Eski Milletvekillerine yeni görev
24 Haziran seçimlerinin ardından 9 Temmuz´da kurulan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin ilk Bakanlar Kurulunu Başkan Recep Tayyip Erdoğan açıklamış ve gözler bu defa Bakan yardımcılığına çevrilmişti. Sivas Eski Milletvekillerinden üçü bakan yardımcısı olarak açıklandı
OHAL sona erdi
OHAL sona erdi
FETÖ´nün 15 Temmuz 2016 tarihindeki hain darbe girişiminin ardından, 21 Temmuz 2016 tarihinde ilan edilen ve 3 ay aralıklarla 7 kez uzatılan Olağanüstü Hal, dün gece saat 01.00 itibariyle sona erdi
Kesici, Başkan Erdoğan´ı Ziyaret Etti
Kesici, Başkan Erdoğan´ı Ziyaret Etti
24 Haziran 2018 seçimlerinin ardından, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan´ı sosyal medya hesabından kutlamasıyla ilgili olarak parti içinde tartışma ve eleştiri konusu olan hemşerimiz CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici , Cumartesi günü 16.00´da Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a “Sürpriz” bir ziyaret gerçekleştirdi.
Taha Çaykuş istifa etti
Taha Çaykuş istifa etti
İyi parti il başkanı Taha Çaykuş, 24 Haziran seçimlerinde Sivas´tan milletvekili çıkarmamaları durumunda istifa edeceğini bildirmişti. Çaykuş, verdiği sözü tuttu
Sivas Milletvekilleri yemin etti
Sivas Milletvekilleri yemin etti
TBMM Genel Kurulu´nda, 27. Dönem milletvekillerinin yemin töreni sona erdi
Yeni kabinede hemşehrimizin ismi geçiyor
Yeni kabinede hemşehrimizin ismi geçiyor
Türkiye de 24 Haziran´da gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı sistemi ve 27. dönem milletvekili seçimlerinden sonra gözler bugün açıklanacak yeni kabinede görev alacak isimlere çevrildi.
Milletvekilleri bugün yemin edecekler
Milletvekilleri bugün yemin edecekler
27. Dönem Parlamentosu, milletvekillerinin ant içme töreni için yarın saat 14.00´te toplanacak
“Çalışmalarımıza kaldığımız  yerden devam edeceğiz”
“Çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz”
Hastaoğlu “Yeni dönemde Sivas´a hizmet konusunda uyumlu bir şekilde çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.” dedi.
“İdam çıkmazsa TBMM´ne urgan yollayacağız”
“İdam çıkmazsa TBMM´ne urgan yollayacağız”
BBP Sivas İl Başkanı Uğur Bulut yaptığı açıklamalarda “Genel Başkanımız Mustafa Destici milletvekili seçildi. Meclis önümüzdeki günlerde açıldığı zaman ilk işinin idamın çıkarılması için önerge sunmasıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız da millete bu konuda borçludur. Biz buradan altı ay sonra mecliste eğer idam yasası çıkmaz ise TBMM´ne postane aracılığıyla urgan yollayacağız.” dedi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
İki düşman arasında öyle konuş ki, barıştıklarında utanmayasın.

SADİ
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Olmadı Sivasspor Olmadı
Aydın Ünal
Aydın Ünal
AK Parti kongresi, seçim, ekonomi
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Küçük hesapla büyük projeleri kaçırmak
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
İnsan nereye koşuyor?
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Hacı Bektaş
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Hayırlı Bayramlar!..
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
BİR ÖĞRETMENİN ESERİ
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Dinamik dindarlık
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
İki asırdır kendi ayağımıza kurşun sıkıyoruz, farkında mısınız?
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
41 dereceden 39,5´a
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
İKTASADÎ MESELLER
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
MTTB CAMİASI DERNEĞİ BASIN BİLDİRİSİ YAYINLANDI
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Bana gülmeyi-doğayı anlat...
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
ABD´ye çok güçlü cevap nasıl verilir?
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Onur meselesi
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Rahip Brunson, Reverend Frew ve Halûk
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Düşünce sentezi yapabilmek
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
BİZE BİZİ UNUTTURMA ALLAH´IM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
MAARİFE, MAARİFTEN BİR “BAKAN” VAR(3)
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
SAĞLIKTA TATLI BALLI İŞLER GÜÇLER
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
BAYRAM KOKUSU
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Salih Tuna
Salih Tuna
Sen ne sandın zibidi?
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
BU ŞEHİRDE YIKMAK MODA OLDU
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ