Anahtar Kelimeler: SİVAS’ YAKIŞIYOR

YAZARLAR

SİVAS’A YAKIŞIYOR

Hafta sonu akşam saatlerinde il genelinde etkili olan kar yağışıyla kent merkezi beyaza büründü. İş dönüşü meydanda hatıra fotoğrafı çektiren vatandaş, şehre beyazın çok yakıştığını söyledi

Ayşe Mine EĞÜZ/

Kent merkezinde Pazar günü akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ile kent merkezi beyaza büründü. Kartpostallık görüntülerin oluştuğu meydanda kısıtlamadan muaf olan vatandaşlar iş dönüşü bol bol hatıra fotoğrafı çekti.

“BEREKET YAĞIYOR”
Kuraklığın yaşandığı Sivas’a bereket yağıyor diyen 32 yaşındaki çiftçi Emin Yıldız, “Kar en çok Sivas’a yakışıyor. Tarihi eserlerin bir arada bulunduğu sayılı meydanlardan birine sahip olan şehirde kar yağışıyla birlikte muhteşem görüntüler oluştu. Biz de bunu ölümsüzleştirmek istedik. İnşallah önümüzdeki günlerde de bereket yağmaya devam eder” dedi.

Bu arada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün haftalık tahminlerine göre, bu hafta sonuna kadar şehirde yağış görülmeyecek. Sıfırın altında 1 derece olan hava sıcaklığı ise yine hafta sonuna kadar en düşük -7, en yüksek ise 9 dereceye çıkması bekleniyor.