YAZARLAR

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın Kurban Bayramı Mesajı

Sivas Valisi Salih Ayhan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir Mesaj yayımladı.

Hakan BAKAR

Vali Ayhan, mesajında şu ifadelere yer verdi.

Sevgili Hemşerilerim,

Bayram günlük hayatımızın tüm meşakkatleri ve koşturmacası arasında bizleri olanca sıcaklığı, sükuneti ve huzuruyla karşılayan müstesna günlerden biridir. Bayramlar, birliğin beraberliğin tüm içtenlikle yeniden canlandığı; kırgınlığın, kırılmışlığın selam ve muhabbetle gönüllerde yeniden yeşerdiği; sevginin, saygının hayatımıza güç kattığı günlerdir.

Bayramlar, bir ve beraber olduğumuz bizi biz yapan değerlerimizi bir kez daha yaşadığımız çok özel günlerdir. Bu özel günlerin tüm ülkemizde huzur içerisinde aynı coşku ve mutlulukla yaşanabilmesi için her birimize düşen en önemli vazife; başta büyüklerimiz olmak üzere yakınlarımıza, kimsesizlere, yetimlere ve ihtiyaç sahiplerine ulaşmaktır, gönüllerini almaktır. Gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bayramlar, birlik ve dayanışmanın arttığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı önemli zaman dilimleridir.

Değerli Sivaslılar,

Rabbimize yakınlaşmak anlamına gelen kurban, Allah’ın rızasına ermek ve bizleri yaratana şükranlarımızı sunmak amacıyla gerçekleştirilen bir ibadettir. Kuşkusuz kestiğimiz kurbanlar insani duygularımızı derinleştirmekte, merhamet duygularımızı harekete geçirmekte, kendimize ve çevremize karşı sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlamaktadır. Kurbanlarımızın belirlenen kurallar çerçevesinde ve belediyelerimizin belirlediği alanlarda kesilmesine özen göstermeliyiz. Gerçekleştireceğimiz ibadetimizin Allah katında kabul görmesini diliyor, ihtiyaç sahiplerini de unutmamanızı temenni ediyorum.

Aziz Hemşerilerim,

Aile büyüklerimize, akrabalarımıza, eş, dost ve komşularımıza ziyaretlerimizi aksatmadan yaptığımız bayramlar bu günlerde bizler için daha çok dikkat edilmesi gereken bir süreci içermektedir. Koronavirüs, halen ülkemizde yaşanan ve özellikle riskli grubu tehdit eden bir salgındır. Bu nedenle bayram sevincini telefonlarımızla, online görüşmelerle gerçekleştirebilir, hastalığın daha çabuk atlatılması için gayret gösterebiliriz. Bu bayram, hepimizin sağlığı ve daha nice bayramlar yaşamak için temizlik, maske ve mesafe kurallarına da uymamız gereken bir bayramdır. Bu konuda da akrabalarımızı, yakınlarımızı ve arkadaşlarımızı uyararak sürece destek olmanız, hastalığın yayılmasını önleyecektir. Pandemi sürecinde başarılı oluyorsak bu süreç siz değerli hemşerilerimizin sayesindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Koronavirüs salgını ile mücadelede etkin rol alan sağlık çalışanlarımız, Vefa Sosyal Destek Gruplarımız, emniyet ve jandarma teşkilatımız başta olmak üzere, şehit ailelerimizin, gazilerimiz ve yakınlarının,  tüm kamu görevlilerimizin, değerli basın mensuplarımızın, siz değerli Sivaslı hemşerilerimin Kurban Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor, en kısa sürede sağlıklı günlere kavuşmamızı temenni ediyorum.”ifadelerini kullandı.