YAZARLAR

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın Kadir Gecesi Mesajı

Sivas Valisi Salih Ayhan, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Ayhan mesajında şu ifadelere yer verdi: 

“Manevi iklim ve rahmetin yoğun olduğu Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesine ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu gece, kâinatın ve varoluşun özeti olan Kur’an’ın indirildiği gecedir. 

Kadir Gecesi’nde doruğa çıkan manevi güzelliklerin diğer günlerde de artarak devam etmesini ve millet olarak aramızdaki sabrı, hoşgörüyü, yardımlaşmayı arttırmasını, paylaşmayı ve özveriyi pekiştirmesini, salgın sürecinin en kısa sürede sona ererek ülkemizin bu zorlu zamanları başarıyla atlatmasını temenni ediyorum. İnsanların maddi ve manevi yardımlarına koşarak sıkıntılarına, acılarına ortak olunması gereken şu günlerde birlik ve beraberliğimizin de önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır. İhtiyaç içerisinde ve zor şartlar altında yaşamını sürdürmek zorunda kalan insanlarımızın maddi ve manevi yardımlarına koşarak sıkıntılarını paylaşmaya, acılarına ortak olmaya çalışmalıyız.

İnsanlığa bir rahmet kapısı, bir umut pınarı olarak bahşedilen Kadir Gecesi aynı zamanda, hayatımızın çok hızlı seyreden akışı içinde geçmişimizi değerlendirerek sorgulama, günahlardan arınma, unutarak ve bilmeyerek işlediğimiz hatalara tövbe edip her türlü hırs, kişisel çekişme ve kaygılarımızdan uzak durarak af ve bağışlanma dileme zamanıdır. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Sivaslı hemşehrilerimin olmak üzere aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu gecede yapılan duaların birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, salgın sürecinin sona ermesine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını diliyorum.”