Anahtar Kelimeler: Sivas içerisinde

YAZARLAR

Sivas uyum içerisinde

Sivas’ta koronavirüs tedbirleri kapsamında; Sivas Valiliği, Sivas Belediyesi, Kurumlar, Odalar, STK’lar, İş insanları, şehir esnafı, dernekler ve şehir halkı iyi bir uyum içerisinde ilerleyerek salgın ile mücadelede örnek şehirlerden biri konumunda.

Hakan BAKAR

KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE ÖRNEK ŞEHİR SİVAS

Tüm dünyada etkisini sürdüren ve fiziksel temas, solunum vb. yollarla çok hızlı bir şekilde bulaşarak, enfekte olan ve bulaşma ile hasta insan sayısını hızla arttıran Koronavirüs (Covid-19) salgınının, halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek amacıyla; salgının ilk görüldüğü günden itibaren ilimizde Sivas Valisi Salih Ayhan Başkanlığında yönetilen İl Hıfzıssıhha Kurulunun almış olduğu kararlara Sivas halkı istikralı bir şekilde uyarak virüs ile mücadelede önemli bir yol kat etmiş odu.

SİVAS MÜCADELEDE İYİ BİR NOKTADA 

Şehrimiz koronavirüs (Covid-19) salgınının başladığı ilk günden bu güne alınan tedbirlerle dikkat çekmeyi başardı. Sivas genel sokağa çıkma kısıtlaması getirilen iller arasında olmamasına rağmen şehir yaşayanları mecbur kalmadıkları müddetçe sokağa çıkmayarak virüs ile mücadelede iyi bir noktaya geldi. 

SİVAS’TA TÜM KURUMLAR UYUM İÇERİSİNDE

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Sivas’ta da açık alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi. Maske konusunda sorun yaşanmadan vatandaşlara ulaştırıldı. Maskeler; Valilik, Belediye, muhtarlıklar ve eczaneler kanadıyla hemen hemen her koldan vatandaşlara ulaştırılması sağlandı. Yine Koronavirüs vakası görülen tüm yerleşim yerleri vakit kaybedilmeden İl pandemi kurulu kararıyla karantina altına alınarak virüsün yayılma hızı da kesilmiş oldu. Şehir merkezi, ilçeler ve köylerde bir bütünlük içerisinde erken alınan tedbirler sayesinde Sivas’ta virüsün dağılma hızı en aza indirilerek geçtiğimiz haftadan bu güne de Sivas’ta vaka görülmedi.

“İYİYE GİDİYORUZ TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM”

Sivas Valisi Salih Ayhan, “9 gündür Sivas Merkezde korona vakasına denk gelinmedi. Sivas için iyiye gidiyoruz ancak Sivaslı hemşehrilerimizden tedbiri elden bırakmamalarını rica ediyorum" şeklinde yaptığı açıklamasıyla dikkat çekerek tüm Türkiye’de gözleri Sivas’a çevirdi.