YAZARLAR

“Sivas, Spor Altyapısıyla Türkiye'nin En İyi İllerinden biri”

Vali Ayhan, “Sivas, Türkiye’de spor altyapısı en iyi olan İllerinden biri.” ded

“Sivas, Spor Altyapısıyla Türkiye'nin En İyi İllerinden biri”

Vali Ayhan, “Sivas, Türkiye’de spor altyapısı en iyi olan İllerinden biri.” dedi.

Zübeyde DARENDELİ

Covid-19 Pandemisi ile mücadele devam ederken, ‘Kontrollü Sosyal Hayat’ ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığının belirlediği kriterler doğrultusunda İl Spor Merkezleri her branşta faaliyetlerine başladı.

Vali Salih Ayhan, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 4 Ağustos 2020 tarihli talimatları ile tüm branşlarda bakanlık, federasyonlar ve il hıfzıssıhha kararları doğrultunda belirlenen kurallara göre tüm branşlarda başlatılan antrenmanlar ve il spor merkezi çalışmalarını ziyaret etti.

Kontrollü bir şekilde yapılan antrenmanları gezen Vali Salih Ayhan, 4 Eylül Spor Kompleksinde bulunan Taha Akgül Spor Salonu içinde fonksiyonel olarak oluşturulan spor alanlarını ziyaret etti. Kompleks içindeki antrenman sahalarında ve yüzme havuzunda devam eden Yüzme, Masa Tenisi, Okçuluk, Atletizm, Karate, Tenis, Bisiklet ve Wushu antrenmanlarına katılarak, alınan tedbirleri yerinde inceledi.

İl Spor Merkezlerinin kapılarını sporculara açtığını ifade eden Vali Salih Ayhan, "Yüzme, Bisiklet, Judo, Wushu gibi tüm branşlarda fiziki altyapımız çok iyi. Antrenörlerimiz gayretli, sporcularımız hevesli ve heyecanlı. Dolayısıyla başarılar da gelecektir." dedi.

“Sivas, Spor Altyapısı Anlamında Türkiye'nin En İyi İllerinden”

Gençlik ve Spor Bakanlığının belirlediği çalışma rehberi doğrultusunda antrenmanların başladığını ifade eden Vali Ayhan, “Spor altyapımızı tekrar bir gözden geçirmiş olduk. Şöyle yavaş yavaş normalleşme takvimine uygun bir şekilde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın belirlediği çerçeve doğrultusunda, çocuklarımız İl Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzün koordinesinde sahada kontrollü bir şekilde antrenmanlar yapmaktadırlar. Her branşın kendine has tedbir uygulamaları bulunmaktadır. Ailelerimiz, çocuklarımız gönül rahatlığı ile sporlarına kaldıkları yerden devam edebilirler.” diye konuştu. Pandemi kurallara uygun bir şekilde çocuklarımızı da mental olarak buna hazırlıyoruz diyen Vali Salih Ayhan, “Sivas'ımız spor alt yapısı anlamında Türkiye'nin en iyilerinden birisi. Bunu daha da geliştireceğiz. Bundan sonraki süreçte de aslolan bu yapılan tesiste bu binalara biraz daha anlamlı hale getirecek çalışmalar yapmak ve sporu biraz daha tabana yaymak. Amatör kulüplerimizi destekleyerek özellikle kurumsal yapısı, güçlü kurumlarımız ve firmalarımız yeni branşlarda yeni kulüpler kurarak branşlarla beraber amatör sporu tabana yaymak istiyoruz.  Bunu ilçelerde de başlattık. İlçe kaymakamlığımızın destekleri ve koordineleriyle her ilçede mutlaka birkaç branşta inşallah kulüpler kurulacak ve Sivas’ımız zaman da kulüp takımının lisanslı sporcu sayısı bakımından artırmış olacak. İl merkezinde de buna ağırlık verdik” dedi.

“Tüm Tesislerimiz Çocuklarımıza, Gençlerimize Hayırlı Olsun”

“Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi’nin varlığı, kayak sporunun da gelişmesine vesile oldu” diyen Sivas Valisi Ayhan, “Bu manada bir kulübümüz var ve olimpik sporcu yetiştirme projemiz var. Bunu tabanı yaymak için de okullarında güçlü bir bağlantımız var.  Yani bir tesis olduğu zaman o tesisi etkin, aktif, dinamik bir şekilde kullandığınız zaman da etrafında çok güzel bir kümelenme olmaktadır. Ben emeklerine teşekkür ediyorum inşallah şu pandemi küresel ille pandemi süreci bittikten sonra da buralar daha cıvıl cıvıl olacak, çocuklarımı daha etkin, aktif bir şekilde buraları kullanacak diyorum. Salonlarımız, kortlarımız, pistlerimiz, sahalarımız vs. tüm tesislerimiz çocuklarımıza, gençlerimize hayırlı olsun. Ulusal ve uluslararası başarılarına vesile olsun, inşallah.” diye konuştu.