Anahtar Kelimeler: SİVAS MERKEZLİ ZAMANLI OPERASYON video

YAZARLAR

SİVAS MERKEZLİ EŞ ZAMANLI OPERASYON - video

İnstagram hesaplarını link yollayarak ele geçiren ve bu yolla haksız kazanç sağlayan dolandırıcılar polisin 4 aylık çalışmasıyla yakayı ele verdi. Sivas merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonla 13 adreste 8 şüpheli yakalandı

Çetin POLAT/

Sivas Cumhuriyet Başsavcılığınca iki farklı projeli soruşturma dosyası kapsamında, bilişim sistemleri banka ve kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık yapan şahıslar eş zamanlı operasyonla yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yaklaşık 4 aydır yürütülen soruşturmasının ardından Sivaslı merkezli Bursa, İstanbul ve Mersin’de 13 ayrı adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, kullanıcıların instagram hesaplarını “link” yollamak sureti ile ele geçirdiği ve bu ele geçirilen hesaplar üzerinden “forex kazanç” adı altında dekont paylaşmak sureti ile insanları aldatarak dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunulduğu belirtildi.

Ayrıca elde ettikleri gelirlerle lüks bir yaşam sürdükleri belirlen 8 şüphelinin yakalanmasına yapılan operasyonda şüpheli şahıslarla birlikte çok sayıda dijital materyale incelenmek üzere el konulurken, bu şüphelilerden 6’sı sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edildi.