Anahtar Kelimeler: SİVAS UYARI

YAZARLAR

SİVAS İÇİN SARI UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Sivas’ın da aralarında bulunduğu 34 şehir için kuvvetli rüzgar uyarısı yaptı

Çetin POLAT/

Mevsim normallerinin üzerinde bir havaya sahip olan Sivas için sarı uyarı verildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından verilen uyarı kapsamında aralarında Sivas’ın da bulunduğu 34 ilde kuvvetli rüzgar bekleniyor.

İlimizde 50 kilometre hıza ulaşacağı tahmin edilen rüzgar nedeniyle soba ve baca gazı zehirlenmeleri, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlardan tedbirli olmaları istendi.

Meteoroloji, rüzgarın yanı sıra bazı iller için ise sel ve çığ uyarısında bulundu. Sarı uyarı verilerek kuvvetli rüzgarın beklendiği şehirler arasında Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Antalya, Bilecik, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Eskişehir, Giresun, Isparta, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Bartın, Karabük ve Düzce yer aldı. Turuncu uyarı verilerek kuvvetli rüzgar, sel ve çığ beklenilen şehirler arasında Ağrı, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bingöl, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Edirne, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Manisa, Muğla, Muş, Rize, Siirt, Tekirdağ, Trabzon, Tunceli, Van, Bayburt, Şırnak ve Yalova yer aldı.

YAĞIŞ YOK

Meteoroloji’nin haftalık verilerine göre, ilimiz haftayı yine yağışsız geçirecek. Buna göre, en düşük hava sıcaklığının 1, en yüksek hava sıcaklığının ise 10 derece olacağı tahmin ediliyor.