YAZARLAR

“Sivas Hemşehrilik Beratı”verildi

Sivas İl Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya’ya “Sivas Hemşehrilik Beratı”verildi.

Hakan BAKAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi ile İstanbul’un Şile ilçesine tayin olan Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya’ya ‘Sivas Hemşehrilik Beratı’ verildi.

Sivas İl Genel Meclisinin 10 Temmuz 2020 tarihli birleşiminde; İl Genel Meclisi grup başkanvekillerince verilen ve gündeme ilave edilen; “Sivas’ın tarihi, kültürel, sosyal ve idari yapısının gelişimine vermiş olduğu üstün destek ve katkılar nedeniyle Sivaslıların gönlünde taht kuran İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya’ya “Fahri Hemşehrilik Beratı” verilmesi hakkındaki önerge görüşülerek, yapılan müzakereler ve oylama sonucunda İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya’ya İl Genel Meclisi adına ‘Fahri Hemşehrilik Beratı’” verilmesine oybirliğiyle karar verildi.

Hazırlanan şilt, Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya’nın onuruna verilen veda yemeğinde 23. Dönem İl Genel Meclisi Başkanımız Sedat Özata ve 24. Dönem İl Genel Meclisi Başkanımız Hakan Akkaş tarafından Genel Sekreterimize takdim edildi.