Anahtar Kelimeler: SİVAS BİLGİN ATAĞA GEÇTİ

SİVAS BİLGİN İLE ATAĞA GEÇTİ

Belediyecilik bu mudur budur. Herkesin her kesimin sesi olmak.

Yeşil alanlardan, yürüyüş yollarına, eğitimden, sanata ve spora, yol, asfalt, kaldırım çalışmalarından bisiklet yollarına ve daha birçok alanda şehrin ihtiyaçları için çalışan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin yaptığı çalışmalar ile Sivas’ı yeniden atağa geçirdi.

Hakan BAKAR

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, yaptığı çalışmalar ile adeta Sivas’ı baştan sona yeniden inşa ediyor.

Geçmişten bugüne yapılamayan ara sokaklardan tutunda ana bulvarlara, yol, kaldırım, asfalt çalışmalarından, yeşil alanlara, park, bahçe ve mesire yerleri ile birlikte yürüyüş ve bisiklet yollarının yanı sıra sosyal belediyecilik anlayışı ile sanattan spora, eğitimden ihtiyaç sahibi ailelere desteklerden ve daha birçok alanda vatandaşların her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için Sivas Belediyesi tüm birimleri ile şehirde atağa geçmiş vaziyette.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, yaptığı her açıklamasında bu şehri ortak istişare ile yöneteceğini dile getirerek imkanlar çerçevesinde her kesimin sesi olacağını bir çok defa ifade etmekte.  

“SİVAS’I HER GEÇEN GÜN DAHA GÜZEL GÜNLERE HAZIRLIYORUZ”

Başkan Bilgin, genel anlamda yaptığı açıklamalarında, “Sivas’ımızın yeşil dokusunu artırmak ve rengarenk alanlar oluşturmak için ilimiz genelinde yoğun bir şekilde ağaçlandırma, yeşillendirme ve çiçeklendirme çalışmaları yürütüyoruz. Birlikte yaşadığımız Sultan şehrimizi güzelleştirmeye devam ediyoruz. Alibaba Mahallesi Âşık Veysel Bulvarında altyapı, kaldırım, aydınlatma çalışmalarımız tamamlandı. Sıra beklenen kavşak çalışmamız ve asfalt serim işlerinde. “Ben giderim adım kalır Dostlar beni hatırlasın. Düğün olur bayram gelir Dostlar beni hatırlasın” Alibaba Mahallesi Aşık Veysel Bulvarında yapımını sürdürdüğümüz kavşak çalışmamız da sazıyla sözüyle dünyaca ünlü halk ozanımız Aşık Veysel hatırlanacak. Eğitime de Tam Destek” sloganıyla yarınımızın teminatı olan çocuklarımızın ve eğitim camiamızın her zaman yanındayız. Eğitim ile birlikte tüm sporculara da destek olmaya devam edeceğiz.  Sporu ve Sporcuyu destekleme le anlamında şehrimize yürüyüş yolları ve geri sayım başladı diyebileceğimiz son 10 gün içerisinde bisiklet yollarımız için SİVBİS projesini de hayata geçireceğiz. Biz sizlerden gelen destek ile her zaman halkımızın istekleri doğrultusunda ilerlemeye ve bu güzel Sultan şehri Sivas’ı daha güzel günlere hazırlamak adına çalışmalarımıza devam edeceğiz.” şeklinde açıklamaları ile gündem de yer aldı.