Sivas için Termal Vakti
Vakit Sivas için termal vakti. Sivas kaplıcalarının daha büyük kitlelere ulaştırılması adına 3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi 27 – 30 Eylül tarihleri arasında Sivas´ta gerçekleşecek.
Tarih: 26.9.2018 00:10:00/ 461okunma / 0yorum

Hakan Bakar

 

3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi Basın Toplantısı  Sivas Valilik Dr. Hasan Canpolat Toplantı Salonunda gerçekleşti.

 

“TERMAL TURİZM İÇİN YOLA ÇIKTIK”

 

Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Derneği Kurucu Başkanı Emin Çakmak, Tıp turizminin yeterince tanıtıldığını, Termal turizm için yola çıktıklarını dile getirerek şunları ifade etti. 

“3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesinin ilkini Afyon´da ikincisini Denizli´de yaptık. Şimdi de üçüncüsünü Sivas´ta yapacağız. Bu sene Ocak ayında Sivas´ta idik. Gördüğümüz kadarıyla, Sivas´taki kaplıcaların ve bölgenin hazır olduğunu sayın valimiz bize izah etti. Mayıs ayında bir toplantı yaptık. Toplantı sonrasında 3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesinin Sivas´ta gerçekleşmesi için adım attık. 27 Eylül´de başlayıp. 30 Eylül günü olmak üzere 4 gün boyunca Dünyanın ve Türkiye´nin bir çok yerinden katılımcılar olacak. Bu katılımcılar işlerinde uzman, sağlık ve termal turizminin önde gelen isimleri. 52 ülke 5 kıta ve uzun soluklu bir yatırım olacak. Köşe yazarları, 15 ülkeden televizyon kanalları, buradan canlı yayınlar yapacaklar. Yapılan canlı yayınlar ile Sivas´ı termali anlatacaklar. Ulusal basından gelecek arkadaşlarımız var. 10 bin Seyahat acentesinden 50 ye yakın acente gelecek. İlk kafile Tacikistan ve Bulgaristan dan gelecek. Büyük kafile ise ayın 27´sinde gelecek. Şehrimizin tarihi yerlerini ve sağlık alanlarına yapılan tesisleri kendi sunumlarımızı yaparak anlatacağız. standılar açılacak.”

 

“TANITIMLAR BİZİ DÜNYAYA AÇACAK”

 

Şehrin ve bölgenin tamamı için iyi bir etkinlik olacak. Yapılan anlaşmalar doğrulduğunda iki bucuk dönemlik yayınlar içerisinde RES TV´de, ALJAZEERA TV´de Sivas´ın tarihi ve termal turizminin tanıtımları yapılacak. Bu tanıtımlar bizi dünyaya açacak, diyen Çakmak konuşmasına şöyle devam etti. “Rakamsal olarak Ticaret Bakanlığının, diğer kurum ve kuruluşların destekleri ile 10 milyon TL´nin üzerinde bir tanıtım bütçesi oluşturuldu. Zirvenin 90´na yakın ülkeye ulaşacağına inanıyoruz. Önümüzde Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla yeni proje var. Bunlar ise gelişmekte olan bölgelerin turizm master planlarının çıkarılması yönünde. Toplamda 20 kür merkezine ayrıldı. 2023 kadar kür merkezlerinde yer alan şehirlerin turizm master planlarının çıkarılması yönünde adımlar atılacak. Bu işi üstlenecek kurumlara ihtiyaç duyulacak. Biz istiyoruz ki Sağlık ve turizm anlamında iş birliği içinde olacağımız kuruluşlar ile ilk başta Sivas ili için yapalım istiyoruz. Sivas çok şanslı bu konuda. Son gelişmelerin bizi cezp etmesinden dolayı böyle olması yerinde bir karar olur. Bölgenin Anadolu olarak ihtiyacı var. Gelişmekte olan illere yönelmemizden bu yüzden. Ticaret Bakanlığımızın turizm sağlık onursal Başkanı olan  sayın Valimiz Davut Gül´e ve Belediye Başkanımıza, Rektörümüze, Ticaret odasına kısacası bu zirvenin içinde emeği olan herkese teşekkür ederim.” şeklinde dile getirdi.

 

 

 

 

“SİVAS GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR”

 

3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi Basın Toplantısında konuşan Sivas Valisi Davut Gül, Sivas görücüye çıkıyor. Elimizde bulunan mevcuttu olan potansiyeli gelen davetlilere sunacağız diyerek şunları dile getirdi. Sektördeki en iyiler Sivas´a geliyor. 9 aylık bir süreç var. El birliği ile bu işi anlatacağız. Elimizdeki değerler bu şekilde pazara çıkacak. Bunlar nereler Sıcak Çermik, Soğuk Çermik, Balıklı kaplıca ve bunlarla birlikte tarihi esereler. Sivas en iyi güneşe sahip illerin başında geliyor. Suyumuz, havamız gayet güzel. Belli bir yaşın üzerinde olan kişiler için tedavi anlamında en uygun şehir. Bizim son on yılda yapılan tesislerimize baktığımızda yirminin üzerinde 3 yıldızlı otellerimiz var. Kaplıcalarımızdaki tesisler çok şık ve güzel. Balıklı kaplıca belli bir yere geldi. Hava alanımız çok kaliteli. Hızlı tren geliyor. Mutfağımız, restorasyon yapılan binalarımız, musikimiz hepsi ayrı birer kültür oluşturmakta. Biz burada birlikte iş yapacağız. Bu yapılan çalışmalar ile yerel ekonomi canlanacak. Şu ana kadar yapılan en iyi organizasyonlardan biri bu zirve. Destek olan tüm sektörlere çok teşekkür ediyorum.” şeklinde ifade etti.

 

 

“SİVAS İYİ BİR TERMAL TURİZMİNE SAHİP”

 

Sivas için son yıllarda yapılan programlar arasında iyi bir yere sahip olan Zirvenin Sivas´ta üçüncünün yapılması çok önemli diyen Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, “Termal anlamında Afyon trend yapmış bir il. Sivas´ta olacak. Biz Sivas olarak elimizdeki değerleri hak ettikleri yere getirmeye çalışıyoruz. Ama bu tam anlamıyla yeterli olmuyor. İşte 3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi elimizdeki değerlerin hak ettiği yere gelmesi için önemli bir zirve. Sivas iyi bir Termal turizmine sahip. Yatırımcılara ve hepimize büyük görev düşüyor. Büyük bir fırsat. İyi biri bütçesi olan bir proje. Katılımcıların yoğun olması, tanıtım filmlerinin olması hepsi büyük bir şans. Sivas bunun karşılığını zaman içinde hak ettiği bir şekilde alacaktır. Balıklı kaplıca tek başına herkes için büyük bir nimet. Geçmiş yıllarda Sivas´ta sağlık anlamında yapılan çalışmaların birinde dile gelmişti. Sıcak Çermik suyunda mikrop barınamaz denmişti. Burada yapılan bu zirve ile Sivas kazanacak Sivaslı kazanacak diyor; destek olan herkese teşekkür ediyorum.”

 

“TARİHİ KADAR COĞRAFİ ÖZELLİKLERİ DE ÇOK  DEĞERLİDİR”

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız,  Cihân-ârâ cihân îçindedir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler, dizelerini söyleyerek şunları ifade etti. “Sivas tarihi kadar coğrafi özellikleriyle de çok değerlidir. En büyük organizasyon. Sivas´a gelenler bu şehri gezecekler. Tanıtım için iyi bir zirve. Bizim trimester sistemi denen bir uygulamamız ile şehir için turizm dalında yeni insanların yetişmesi de bu zirvenin sonraki dönemlerinde çok fayda sağlayacak.” Emeği olanlara teşekkür etti.

 

“BU TANITIMLAR ŞEHİR İÇİN BİR BAŞLANGIÇ”

Sivas Ticaret ve sanayi odası başkanı Mustafa Eken ise “Sivas´ın tanıtımı ve ticaret anlamında iyi bir adım. Bu tanıtımlar şehir için bir başlangıç. Çok önemli bir zirve. Ele alınacak konularda şehir için önemli. Herkes takip etsin. Katkı ve destek sağlayanlara teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

 

“ELLİNİN ÜZERİNDE ÜLKE GELECEK”

Sivas İl Kültür ve turizm Müdürü Kadir Pürlü. “UNESCO dünya mirası Divriği programında Sivas´a otusun üzerinde ülke konuk olmuştu. Şimdi bu zirve sayesinde ellinin üzerinde ülkenin olması gayet güzel. Bu zirve ile tarihi alanları, termal alanları birçok konuyu gelenlere anlatacağız. Projeye katkı sunanlara teşekkürler.” dedi.

 

Sivas Valisi Davut Gül´ün onursal başkanı olarak katıldığı 3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi Basın Toplantısına Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız, Sivas İl kültür ve turizm Müdürü Kadir Pürlü, Sivas Ticaret odası Başkanı Mustafa Eken, Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Derneği Kurucu Başkanı Emin Çakmak katıldı.

 
Video Tarihi: 26.9.2018 00:10:00
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas için Termal Vakti
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
24 PROJEYE EĞİTİM VE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
24 PROJEYE EĞİTİM VE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren ORAN, 2018 Yılı Teknik Destek Programı Kasım-Aralık dönemi başvuru sonuçlarını açıkladı. 24 proje toplamda 120 gün danışmanlık ve 170 gün eğitim desteğinden yararlanmaya hak kazandı. Projelerin toplam bedelinin yaklaşık 1 Milyon TL olması planlanıyor.
Vakıf Katılım 8 Milyar TL´lik yeni ihraç tavanı onayı aldı
Vakıf Katılım 8 Milyar TL´lik yeni ihraç tavanı onayı aldı
Vakıf Katılım, iştiraki olan Vakıf Varlık Kiralama A.Ş. aracılığıyla son bir yıl içerisinde 5 Milyar TL´lik kira sertifikası ihraç tavanını tamamlarken, 2019 yılı için de SPK´dan 8 Milyar TL´lik yeni ihraç tavanı onayı aldı.
"Teşvik Tamam, Sıra Yatırımcıda"
"Teşvik Tamam, Sıra Yatırımcıda"
Sivas Sanayi ve Ticaret Odası (STSO) Meclis toplantısında konuşan STSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Sivas´ta başlattıkların teşvik seferberliğinin olumlu sonuçlandığını söyledi, yeni görevin yatırımcı çekmek olduğunu kaydetti.
"Üretenin her zaman yanında olacağız"
"Üretenin her zaman yanında olacağız"
Sivas Valisi Salih Ayhan, 1. Organize Sanayi Bölgesi´nde biri dizi ziyaretlerde bulundu. Sivas´ın istihdamına katkı sağlayan firmaları ziyaret ederek, çalışmaları yerinde görme imkânı bulan Vali Ayhan, ilk olarak OSB´de süt ürünleri alanında faaliyet gösteren ve 15 ülkeye ihracat yapan Tuğba Akabe´yi ziyaret etti.
"Emekli olacak esnafımıza sicil engel olmamalı"
"Emekli olacak esnafımıza sicil engel olmamalı"
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, emekliliği gelmiş ancak imkansızlıklar nedeniyle borçlarını yatıramayan ve prim borcu bulunan esnaf ve sanatkarlara gerekli kolaylığın sağlanması gerektiğini söyledi.
Sisoft Oracle OpenWorld 2019 San Francisco´da
Sisoft Oracle OpenWorld 2019 San Francisco´da
Sisoft, her yıl ABD´nin San Francisco kentinde düzenlenen ve tüm Oracle partnerleri ile donanım ve yazılım profesyonellerini bir araya getiren Oracle OpenWorld, bu yıl 11-15 Şubat 2019 tarihleri arasında San Francisco Moscone Center güney bloğunu Oracle kenti haline getirdi.
´Türkiye, ihracatının 200 milyar doların üzerinde olduğunu görecek´
´Türkiye, ihracatının 200 milyar doların üzerinde olduğunu görecek´
TİM Başkanı Gülle, "Serbest bölgelerde yapılan ihracat, transit ticaret, mikro ihracat ve e-ticaret gibi kalemlerin de ihracat hesaplamalarına eklenmesiyle Türkiye, gerçek ihracatının 200 milyar doların üzerinde olduğunu rahatlıkla görecek." dedi.
SİP´den Sivas´a Yatırım Atağı
SİP´den Sivas´a Yatırım Atağı
Genel Merkezi İstanbul´da bulunan Sivas İş Platformu (SİP) üyeleri, Sivas Valisi Salih Ayhan´ı makamında ziyaret etti.
Sivas EMİTT Fuarı´nda
Sivas EMİTT Fuarı´nda
Sivas´ın tarihi ve kültürel değerleri 23´üncüsü düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı´nda (EMITT) tanıtılacak.
CNR´den altı günde 1.2 milyar dolarlık mobilya ihracatı
CNR´den altı günde 1.2 milyar dolarlık mobilya ihracatı
Dünyanın en büyük mobilya fuarı olan CNR İMOB-Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı kapılarını yeni rekorlarla kapadı. Altı gün süren fuarda 1.2 milyar dolarlık ihracat sözleşmesi yapıldı, 1.5 milyar dolarlık da iş bağlantısı gerçekleştirildi. Binden fazla firmanın yer aldığı fuar, 38 bin 816´sı yabancı, toplamda 122 bin 516 ziyaretçi ağırlandı
Kaskolu olmak şimdi daha cazip
Kaskolu olmak şimdi daha cazip
Kasko yaptırmak her zamankinden daha uygun bir hale geldi. Müşteriler kasko sayesinde hasar anında aracın servise çekilmesinden ikame araca kadar birçok ilave avantaja sahip olabiliyor.
"Sigorta sektörü olarak ekonomiye kefil oluyoruz"
"Sigorta sektörü olarak ekonomiye kefil oluyoruz"
Başta Kefalet ve Bina Tamamlama Sigortaları olmak üzere Finansal Sigortalar´ın önemini vurgulayan Doğa Sigorta CEO´su Nihat Kırmızı, “Finansal Sigortalılar´ın ekonomiyi canlandıracak etkisi olacak. Bu sigortalar sayesinde sektör olarak ekonomiye adeta kefil oluyoruz.” dedi.
10 Adımda İhracat
10 Adımda İhracat
İhracat, iç pazarda kabul görmüş bir markanın (dışarı çıktığınızda müşteri sizden bu referansı isteyecek ve rekabet gücünüz artacaktır) ürünlerini global pazarlara sunmak için, işletme altyapısını oluşturarak hedefler belirlediği ve global pazarlara giriş stratejisini adım adım uygulayarak istikrarlı bir şekilde yol aldığı bir süreçtir. 
Ekonomi şurasında Sivas´ın 6. Bölgeye alınması talep edildi
Ekonomi şurasında Sivas´ın 6. Bölgeye alınması talep edildi
TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyesi ve Sivas Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu´nun ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili Bakanlarla birlikte TOBB İkiz Kuleler´de gerçekleştirilen ‘Türkiye Ekonomi Şurası´na´ katıldı.
MÜSİAD Sivas, Kadın Çalışma Kurulu Başkanlığına, Ayşegül Coşkun Seçildi
MÜSİAD Sivas, Kadın Çalışma Kurulu Başkanlığına, Ayşegül Coşkun Seçildi
MÜSİAD Sivas Yönetim Kurulu´nun 15 Ocak 2019 Salı gün gerçekleştirdiği toplantıdan çıkan karar sonucu; Kadın Çalışma Kurulu Başkanlığına, Kurucu Üyelerden, İş Kadını Ayşegül Coşkun seçildi.
KOSGEB´ten Yüksek Teknolojili Ürüne 5 Milyon TL Destek
KOSGEB´ten Yüksek Teknolojili Ürüne 5 Milyon TL Destek
Bakan Varank Açıkladı: "Bu program ile Ar-Ge sonucu ortaya çıkan ürünlerin ticarileşmesini destekliyoruz. Teknolojinin tabana yayılmasını, ihracatın artırılmasını hedefliyoruz. 5 milyon tl´ye kadar destek vereceğiz." dedi.  
"5. Fabrikaya Yer Tahsis Ediyoruz"
"5. Fabrikaya Yer Tahsis Ediyoruz"
Sivas yeni bir yatırım daha kazanıyor. Türkiye´de sadece 8 tane olan panel çit fabrikasının 9´uncusu Sivas´a kurulacak.
"Makamlar Geçici Kurumlar Baki"
"Makamlar Geçici Kurumlar Baki"
MÜSİAD Sivas 7. Olağan Genel Kurul Toplantısını Yaptı
"İhracatçıya destek müjdesi hedefe ulaştıracak"
"İhracatçıya destek müjdesi hedefe ulaştıracak"
TİM Başkanı Gülle, Ticaret Bakanı Pekcan´ın ihracatçılara destek müjdesine ilişkin, "2019 yılı için Cumhurbaşkanımızın koyduğu 200 milyar dolar ihracat hedefine ulaşabilme adına önemli bir destek." ifadesini kullandı.
Eken´den çağrı
Eken´den çağrı
Eken, “Sivas´ın 6. Bölgeye alınması için herkes özellikle iş adamlarımız sosyal medyada mutlaka bu yönde paylaşımlar yapması gerekir. Sadece benim veya birkaç kişinin paylaşımları yetmiyor. Herkes seferber olmalı. Yatıp kalkıp Sivas´ın 6. Bölgeye alınması için herkes taşın altına eline koyması gerekir.” dedi.
Doğal ve Organik Ürünlere İlgi Hızla Artıyor
Doğal ve Organik Ürünlere İlgi Hızla Artıyor
Dünya´da ve Türkiye´de her geçen yıl büyüyen doğal ve organik ürünler sektörü, 10- 13 Ocak 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi´nde gerçekleşecek Exponatura Fuarı´nda bir araya gelecek.
2018´de ihracat 168 milyar 88 milyon dolar oldu
2018´de ihracat 168 milyar 88 milyon dolar oldu
Ticaret Bakanlığının resmi olmayan geçici dış ticaret verilerine göre, 2018´de ihracat 168 milyar 88 milyon dolar, ithalat 223 milyar 82 milyon dolar oldu.
BU FIRSATI İYİ DEĞERLENDİRİN
BU FIRSATI İYİ DEĞERLENDİRİN
Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal , vergi ve SGK primleri gibi kamuya olan borçların yeniden yapılandırılmasını öngören 7143 sayılı kanunda süre uzatımının olduğunu söyledi.
Müteahhitlerden çimento sektörüne tepki
Müteahhitlerden çimento sektörüne tepki
İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, "Çimentoda fiyat artışı uygulamaya konulursa konuyu Rekabet Kurumuna taşıyacağız." dedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
booked.net
Doğruluk bulunmaz sen eğri isen."

Yunus Emre
Hiçbir kağıt parçası 7 defadan fazla ikiye katlanamaz!!

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59