Sivas için Termal Vakti
Vakit Sivas için termal vakti. Sivas kaplıcalarının daha büyük kitlelere ulaştırılması adına 3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi 27 – 30 Eylül tarihleri arasında Sivas´ta gerçekleşecek.
Tarih: 26.9.2018 00:10:00/ 411okunma / 0yorum

Hakan Bakar

 

3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi Basın Toplantısı  Sivas Valilik Dr. Hasan Canpolat Toplantı Salonunda gerçekleşti.

 

“TERMAL TURİZM İÇİN YOLA ÇIKTIK”

 

Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Derneği Kurucu Başkanı Emin Çakmak, Tıp turizminin yeterince tanıtıldığını, Termal turizm için yola çıktıklarını dile getirerek şunları ifade etti. 

“3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesinin ilkini Afyon´da ikincisini Denizli´de yaptık. Şimdi de üçüncüsünü Sivas´ta yapacağız. Bu sene Ocak ayında Sivas´ta idik. Gördüğümüz kadarıyla, Sivas´taki kaplıcaların ve bölgenin hazır olduğunu sayın valimiz bize izah etti. Mayıs ayında bir toplantı yaptık. Toplantı sonrasında 3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesinin Sivas´ta gerçekleşmesi için adım attık. 27 Eylül´de başlayıp. 30 Eylül günü olmak üzere 4 gün boyunca Dünyanın ve Türkiye´nin bir çok yerinden katılımcılar olacak. Bu katılımcılar işlerinde uzman, sağlık ve termal turizminin önde gelen isimleri. 52 ülke 5 kıta ve uzun soluklu bir yatırım olacak. Köşe yazarları, 15 ülkeden televizyon kanalları, buradan canlı yayınlar yapacaklar. Yapılan canlı yayınlar ile Sivas´ı termali anlatacaklar. Ulusal basından gelecek arkadaşlarımız var. 10 bin Seyahat acentesinden 50 ye yakın acente gelecek. İlk kafile Tacikistan ve Bulgaristan dan gelecek. Büyük kafile ise ayın 27´sinde gelecek. Şehrimizin tarihi yerlerini ve sağlık alanlarına yapılan tesisleri kendi sunumlarımızı yaparak anlatacağız. standılar açılacak.”

 

“TANITIMLAR BİZİ DÜNYAYA AÇACAK”

 

Şehrin ve bölgenin tamamı için iyi bir etkinlik olacak. Yapılan anlaşmalar doğrulduğunda iki bucuk dönemlik yayınlar içerisinde RES TV´de, ALJAZEERA TV´de Sivas´ın tarihi ve termal turizminin tanıtımları yapılacak. Bu tanıtımlar bizi dünyaya açacak, diyen Çakmak konuşmasına şöyle devam etti. “Rakamsal olarak Ticaret Bakanlığının, diğer kurum ve kuruluşların destekleri ile 10 milyon TL´nin üzerinde bir tanıtım bütçesi oluşturuldu. Zirvenin 90´na yakın ülkeye ulaşacağına inanıyoruz. Önümüzde Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla yeni proje var. Bunlar ise gelişmekte olan bölgelerin turizm master planlarının çıkarılması yönünde. Toplamda 20 kür merkezine ayrıldı. 2023 kadar kür merkezlerinde yer alan şehirlerin turizm master planlarının çıkarılması yönünde adımlar atılacak. Bu işi üstlenecek kurumlara ihtiyaç duyulacak. Biz istiyoruz ki Sağlık ve turizm anlamında iş birliği içinde olacağımız kuruluşlar ile ilk başta Sivas ili için yapalım istiyoruz. Sivas çok şanslı bu konuda. Son gelişmelerin bizi cezp etmesinden dolayı böyle olması yerinde bir karar olur. Bölgenin Anadolu olarak ihtiyacı var. Gelişmekte olan illere yönelmemizden bu yüzden. Ticaret Bakanlığımızın turizm sağlık onursal Başkanı olan  sayın Valimiz Davut Gül´e ve Belediye Başkanımıza, Rektörümüze, Ticaret odasına kısacası bu zirvenin içinde emeği olan herkese teşekkür ederim.” şeklinde dile getirdi.

 

 

 

 

“SİVAS GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR”

 

3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi Basın Toplantısında konuşan Sivas Valisi Davut Gül, Sivas görücüye çıkıyor. Elimizde bulunan mevcuttu olan potansiyeli gelen davetlilere sunacağız diyerek şunları dile getirdi. Sektördeki en iyiler Sivas´a geliyor. 9 aylık bir süreç var. El birliği ile bu işi anlatacağız. Elimizdeki değerler bu şekilde pazara çıkacak. Bunlar nereler Sıcak Çermik, Soğuk Çermik, Balıklı kaplıca ve bunlarla birlikte tarihi esereler. Sivas en iyi güneşe sahip illerin başında geliyor. Suyumuz, havamız gayet güzel. Belli bir yaşın üzerinde olan kişiler için tedavi anlamında en uygun şehir. Bizim son on yılda yapılan tesislerimize baktığımızda yirminin üzerinde 3 yıldızlı otellerimiz var. Kaplıcalarımızdaki tesisler çok şık ve güzel. Balıklı kaplıca belli bir yere geldi. Hava alanımız çok kaliteli. Hızlı tren geliyor. Mutfağımız, restorasyon yapılan binalarımız, musikimiz hepsi ayrı birer kültür oluşturmakta. Biz burada birlikte iş yapacağız. Bu yapılan çalışmalar ile yerel ekonomi canlanacak. Şu ana kadar yapılan en iyi organizasyonlardan biri bu zirve. Destek olan tüm sektörlere çok teşekkür ediyorum.” şeklinde ifade etti.

 

 

“SİVAS İYİ BİR TERMAL TURİZMİNE SAHİP”

 

Sivas için son yıllarda yapılan programlar arasında iyi bir yere sahip olan Zirvenin Sivas´ta üçüncünün yapılması çok önemli diyen Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, “Termal anlamında Afyon trend yapmış bir il. Sivas´ta olacak. Biz Sivas olarak elimizdeki değerleri hak ettikleri yere getirmeye çalışıyoruz. Ama bu tam anlamıyla yeterli olmuyor. İşte 3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi elimizdeki değerlerin hak ettiği yere gelmesi için önemli bir zirve. Sivas iyi bir Termal turizmine sahip. Yatırımcılara ve hepimize büyük görev düşüyor. Büyük bir fırsat. İyi biri bütçesi olan bir proje. Katılımcıların yoğun olması, tanıtım filmlerinin olması hepsi büyük bir şans. Sivas bunun karşılığını zaman içinde hak ettiği bir şekilde alacaktır. Balıklı kaplıca tek başına herkes için büyük bir nimet. Geçmiş yıllarda Sivas´ta sağlık anlamında yapılan çalışmaların birinde dile gelmişti. Sıcak Çermik suyunda mikrop barınamaz denmişti. Burada yapılan bu zirve ile Sivas kazanacak Sivaslı kazanacak diyor; destek olan herkese teşekkür ediyorum.”

 

“TARİHİ KADAR COĞRAFİ ÖZELLİKLERİ DE ÇOK  DEĞERLİDİR”

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız,  Cihân-ârâ cihân îçindedir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler, dizelerini söyleyerek şunları ifade etti. “Sivas tarihi kadar coğrafi özellikleriyle de çok değerlidir. En büyük organizasyon. Sivas´a gelenler bu şehri gezecekler. Tanıtım için iyi bir zirve. Bizim trimester sistemi denen bir uygulamamız ile şehir için turizm dalında yeni insanların yetişmesi de bu zirvenin sonraki dönemlerinde çok fayda sağlayacak.” Emeği olanlara teşekkür etti.

 

“BU TANITIMLAR ŞEHİR İÇİN BİR BAŞLANGIÇ”

Sivas Ticaret ve sanayi odası başkanı Mustafa Eken ise “Sivas´ın tanıtımı ve ticaret anlamında iyi bir adım. Bu tanıtımlar şehir için bir başlangıç. Çok önemli bir zirve. Ele alınacak konularda şehir için önemli. Herkes takip etsin. Katkı ve destek sağlayanlara teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

 

“ELLİNİN ÜZERİNDE ÜLKE GELECEK”

Sivas İl Kültür ve turizm Müdürü Kadir Pürlü. “UNESCO dünya mirası Divriği programında Sivas´a otusun üzerinde ülke konuk olmuştu. Şimdi bu zirve sayesinde ellinin üzerinde ülkenin olması gayet güzel. Bu zirve ile tarihi alanları, termal alanları birçok konuyu gelenlere anlatacağız. Projeye katkı sunanlara teşekkürler.” dedi.

 

Sivas Valisi Davut Gül´ün onursal başkanı olarak katıldığı 3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi Basın Toplantısına Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız, Sivas İl kültür ve turizm Müdürü Kadir Pürlü, Sivas Ticaret odası Başkanı Mustafa Eken, Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Derneği Kurucu Başkanı Emin Çakmak katıldı.

 
Video Tarihi: 26.9.2018 00:10:00
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas için Termal Vakti
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Çok çalıştık ürettik”
“Çok çalıştık ürettik”
Demirgil,” Çok çalıştık, ürettik, yeni projeler düşündük, imkânlar dâhilinde işbirlikleri yaptık ve hamdolsun çok büyük işler başardık. Bizim yolumuzu aydınlatan kültür âhiliktir. Yardımlaşma, dayanışma, adalet ve birlik içinde, hiçbir ayrım ve imtiyaz gözetmeden yolumuza devam edeceğiz.” dedi
OSB´ye Kozmetik Fabrikası Kurulacak
OSB´ye Kozmetik Fabrikası Kurulacak
Sivas´ta ticaretin ve sanayinin büyümesi için çalışan Sivas Sanayi ve Ticaret Odası (STSO), yeni bir yatırımı daha Sivas´a kazandırıyor. Hollanda´da yaşayan Sivaslı girişimciye, kozmetik fabrikası için yer tahsisi yapıldı.
Sahte Hasar Şebekelerine Dijital Takip
Sahte Hasar Şebekelerine Dijital Takip
HDI Sigorta, yeni nesil analitik platformu DataWalk ile bir sözleşmeye imza attı. Yeni teknolojik çözüm, sigortacılık alanındaki sahte hasar hesaplarını daha etkili bir şekilde tespit etmeye yardımcı olacak.
"Kriz ortamında iş ahlakından yoksun olduğumuzu gördük"
"Kriz ortamında iş ahlakından yoksun olduğumuzu gördük"
İGİAD Tarafından “İş Ahlakının Geliştirilmesinde İş Dünyası, Üniversiteler ve Sivil Toplum Rolü” Konulu Panel Düzenlendi
Sudan bahaneler ile yatırımcıları kaçırmayalım
Sudan bahaneler ile yatırımcıları kaçırmayalım
Sivas Demirağ Organize sanayi bölgesinin alt yapı çalışmaları devam ederken yatırımlar için geçicide olsa çözümler bulunmaz ise gelecek olan yatırımcılar sudan bahaneler ile Sivas´tan başka şehirlere kaçıyorlar.
Türk mutfak ürünlerine sipariş yağdı
Türk mutfak ürünlerine sipariş yağdı
Türk mutfak ürünlerine sipariş yağdı
MÜSİAD´ın Yeni Başkanı Eminoğlu
MÜSİAD´ın Yeni Başkanı Eminoğlu
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Salim Eminoğlu´na Sivas MÜSİAD Başkanlığı Görevini Tevdi Etti
"Burayı ayakta tutmak için çalışacağız"
"Burayı ayakta tutmak için çalışacağız"
Sivas Valisi Salih Ayhan, TÜDEMSAŞ´ı Ziyaret Etti
Gürün Şoförler Odasına Yeni Başkan
Gürün Şoförler Odasına Yeni Başkan
Gürün Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığına başkan vekilliği görevinde de bulunan İsmail Erdoğan Seçildi
KOBİGEL ile 2545 işletmeye kaynak sağlanacak
KOBİGEL ile 2545 işletmeye kaynak sağlanacak
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "KOBİGEL Programı ile 2545 işletmeye 734 milyon liralık kaynak sağlanacak. Böylece 1,5 milyar liralık proje yatırım hacmi oluşturulacak." dedi.
Hedef 1 Milyar Dolar
Hedef 1 Milyar Dolar
Konfeksiyon sektörü 2018 yılında ikinci kez Danimarka yolcusu, Türk konfeksiyon sektörü Vikinglere özel tasarımlarla İskandinav pazarında büyüyecek. Konfeksiyon sektörü Danimarka´ya 1 milyar dolar ihracat hedefliyor
Dermokil Kozmetik ödül aldı
Dermokil Kozmetik ödül aldı
Sivas´ta üretimi yapılan Dermokil Kozmetik “İhracatın Yıldızları´nda” ödüle layık görüldü.
Sivaslı firma metal tozundan motor parçası üretti Volvo´ya sattı
Sivaslı firma metal tozundan motor parçası üretti Volvo´ya sattı
Sivas´ta faaliyet gösteren firma, metal tozlarından ürettiği küçük motor parçalarını Volvo´ya satıyor.
"Yerli mobil uygulamalar kadın girişimcilere emanet"
"Yerli mobil uygulamalar kadın girişimcilere emanet"
Türkiye´de nitelikli iş gücünü geliştirmeye yönelik "Geleceği Yazan Kadınlar" projesini hayata geçiren Turkcell, projede başarılı olan kadın yazılımcılara BiP, TV+, paycell, Dergilik, Lifebox gibi mobil uygulamaları emanet ediyor
Reel ve finansal sektörün önerileri ve beklentileri değerlendirildi
Reel ve finansal sektörün önerileri ve beklentileri değerlendirildi
Reel Sektör Ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı Düzenlendi
‘Kumaşın Oscarları´ sahiplerini buldu
‘Kumaşın Oscarları´ sahiplerini buldu
TC. Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi´nin destekleriyle, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği bünyesinde tekstil sektöründe tasarım, inovasyon ve katma değerli ürün ihracatını artırmak amacıyla düzenlenen ‘13.Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması´ ödülleri sahiplerini buldu.
“Erken Gelen Mutluluk”
“Erken Gelen Mutluluk”
Medicana Sivas Hastanesi 17 Kasım Dünya Prematüre Günü Münasebetiyle Farkındalık Etkinliği Düzenledi.
"Çin, hedef pazarlarımız arasında"
"Çin, hedef pazarlarımız arasında"
Meyve sebze mamulleri ihracatçıları Çin pazarında büyümek istiyor
İnşaat işçilerinin yaşam zorlukları
İnşaat işçilerinin yaşam zorlukları
İnşaat işçilerinin yaşam zorlukları
Yeni Hedef Avrupa Kalite Ödülü
Yeni Hedef Avrupa Kalite Ödülü
Elektrik dağıtım sektöründe bir ilke imza atan ÇEDAŞ, EFQM Türkiye Mükemmellik Ödülü´nün sahibi oldu. KalDer tarafından düzenlenen 27. Kalite Kongresi´nde ödülü KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı´nın elinden alan ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım, “Bundan sonraki hedefimiz EFQM Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü ve EFQM Avrupa Kalite Ödülü´nü alabilmek” dedi.
Borsa Akreditasyon Denetiminden Geçti
Borsa Akreditasyon Denetiminden Geçti
Borsa Akreditasyon Denetiminden Geçti
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Eğer ilerlemek isterseni her yere atılma. Merhem ve mum gibi ol. Diken gibi olma?

Hacı Bektaşı Veli
Coşkun GÖKKUŞ
Coşkun GÖKKUŞ
YILDIZ OLMAK MI ZOR, YILDIZ KALMAK MI?
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Poşetleri bırakın giydiklerimize bakın!
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Destur, Dedem Korkud!
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Ali Can
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Gençlerin en büyük sorunu: Amaçsızlık/Hedefsizlik
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
KÖY TÜKENDİ TOPRAĞIMIZI KURTARIN!
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Din eğitimimiz: Bin yıl önce, bin yıl sonra
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Verim düşüren büyüme
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
Sekiz dersten kırık almış üst sınıfa geçiyor
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Ümit kesmeyin;
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
İyilik yolunda olmak
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Bilenlerle bilmeyenler
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Vali Salih Ayhan´ın Sivasspor Projesi
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Biraz daha teori çalışalım
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Rağmen Tavrı ve Nebevî Şahitlik Yolculuğu
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Müslüm Baba
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
EV ÖDEVİ Mİ!...
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Aday belirlemek artık kolay değil
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ