Sivas için Termal Vakti
Vakit Sivas için termal vakti. Sivas kaplıcalarının daha büyük kitlelere ulaştırılması adına 3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi 27 – 30 Eylül tarihleri arasında Sivas´ta gerçekleşecek.
Tarih: 26.9.2018 00:10:00/ 328okunma / 0yorum

Hakan Bakar

 

3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi Basın Toplantısı  Sivas Valilik Dr. Hasan Canpolat Toplantı Salonunda gerçekleşti.

 

“TERMAL TURİZM İÇİN YOLA ÇIKTIK”

 

Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Derneği Kurucu Başkanı Emin Çakmak, Tıp turizminin yeterince tanıtıldığını, Termal turizm için yola çıktıklarını dile getirerek şunları ifade etti. 

“3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesinin ilkini Afyon´da ikincisini Denizli´de yaptık. Şimdi de üçüncüsünü Sivas´ta yapacağız. Bu sene Ocak ayında Sivas´ta idik. Gördüğümüz kadarıyla, Sivas´taki kaplıcaların ve bölgenin hazır olduğunu sayın valimiz bize izah etti. Mayıs ayında bir toplantı yaptık. Toplantı sonrasında 3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesinin Sivas´ta gerçekleşmesi için adım attık. 27 Eylül´de başlayıp. 30 Eylül günü olmak üzere 4 gün boyunca Dünyanın ve Türkiye´nin bir çok yerinden katılımcılar olacak. Bu katılımcılar işlerinde uzman, sağlık ve termal turizminin önde gelen isimleri. 52 ülke 5 kıta ve uzun soluklu bir yatırım olacak. Köşe yazarları, 15 ülkeden televizyon kanalları, buradan canlı yayınlar yapacaklar. Yapılan canlı yayınlar ile Sivas´ı termali anlatacaklar. Ulusal basından gelecek arkadaşlarımız var. 10 bin Seyahat acentesinden 50 ye yakın acente gelecek. İlk kafile Tacikistan ve Bulgaristan dan gelecek. Büyük kafile ise ayın 27´sinde gelecek. Şehrimizin tarihi yerlerini ve sağlık alanlarına yapılan tesisleri kendi sunumlarımızı yaparak anlatacağız. standılar açılacak.”

 

“TANITIMLAR BİZİ DÜNYAYA AÇACAK”

 

Şehrin ve bölgenin tamamı için iyi bir etkinlik olacak. Yapılan anlaşmalar doğrulduğunda iki bucuk dönemlik yayınlar içerisinde RES TV´de, ALJAZEERA TV´de Sivas´ın tarihi ve termal turizminin tanıtımları yapılacak. Bu tanıtımlar bizi dünyaya açacak, diyen Çakmak konuşmasına şöyle devam etti. “Rakamsal olarak Ticaret Bakanlığının, diğer kurum ve kuruluşların destekleri ile 10 milyon TL´nin üzerinde bir tanıtım bütçesi oluşturuldu. Zirvenin 90´na yakın ülkeye ulaşacağına inanıyoruz. Önümüzde Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla yeni proje var. Bunlar ise gelişmekte olan bölgelerin turizm master planlarının çıkarılması yönünde. Toplamda 20 kür merkezine ayrıldı. 2023 kadar kür merkezlerinde yer alan şehirlerin turizm master planlarının çıkarılması yönünde adımlar atılacak. Bu işi üstlenecek kurumlara ihtiyaç duyulacak. Biz istiyoruz ki Sağlık ve turizm anlamında iş birliği içinde olacağımız kuruluşlar ile ilk başta Sivas ili için yapalım istiyoruz. Sivas çok şanslı bu konuda. Son gelişmelerin bizi cezp etmesinden dolayı böyle olması yerinde bir karar olur. Bölgenin Anadolu olarak ihtiyacı var. Gelişmekte olan illere yönelmemizden bu yüzden. Ticaret Bakanlığımızın turizm sağlık onursal Başkanı olan  sayın Valimiz Davut Gül´e ve Belediye Başkanımıza, Rektörümüze, Ticaret odasına kısacası bu zirvenin içinde emeği olan herkese teşekkür ederim.” şeklinde dile getirdi.

 

 

 

 

“SİVAS GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR”

 

3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi Basın Toplantısında konuşan Sivas Valisi Davut Gül, Sivas görücüye çıkıyor. Elimizde bulunan mevcuttu olan potansiyeli gelen davetlilere sunacağız diyerek şunları dile getirdi. Sektördeki en iyiler Sivas´a geliyor. 9 aylık bir süreç var. El birliği ile bu işi anlatacağız. Elimizdeki değerler bu şekilde pazara çıkacak. Bunlar nereler Sıcak Çermik, Soğuk Çermik, Balıklı kaplıca ve bunlarla birlikte tarihi esereler. Sivas en iyi güneşe sahip illerin başında geliyor. Suyumuz, havamız gayet güzel. Belli bir yaşın üzerinde olan kişiler için tedavi anlamında en uygun şehir. Bizim son on yılda yapılan tesislerimize baktığımızda yirminin üzerinde 3 yıldızlı otellerimiz var. Kaplıcalarımızdaki tesisler çok şık ve güzel. Balıklı kaplıca belli bir yere geldi. Hava alanımız çok kaliteli. Hızlı tren geliyor. Mutfağımız, restorasyon yapılan binalarımız, musikimiz hepsi ayrı birer kültür oluşturmakta. Biz burada birlikte iş yapacağız. Bu yapılan çalışmalar ile yerel ekonomi canlanacak. Şu ana kadar yapılan en iyi organizasyonlardan biri bu zirve. Destek olan tüm sektörlere çok teşekkür ediyorum.” şeklinde ifade etti.

 

 

“SİVAS İYİ BİR TERMAL TURİZMİNE SAHİP”

 

Sivas için son yıllarda yapılan programlar arasında iyi bir yere sahip olan Zirvenin Sivas´ta üçüncünün yapılması çok önemli diyen Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, “Termal anlamında Afyon trend yapmış bir il. Sivas´ta olacak. Biz Sivas olarak elimizdeki değerleri hak ettikleri yere getirmeye çalışıyoruz. Ama bu tam anlamıyla yeterli olmuyor. İşte 3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi elimizdeki değerlerin hak ettiği yere gelmesi için önemli bir zirve. Sivas iyi bir Termal turizmine sahip. Yatırımcılara ve hepimize büyük görev düşüyor. Büyük bir fırsat. İyi biri bütçesi olan bir proje. Katılımcıların yoğun olması, tanıtım filmlerinin olması hepsi büyük bir şans. Sivas bunun karşılığını zaman içinde hak ettiği bir şekilde alacaktır. Balıklı kaplıca tek başına herkes için büyük bir nimet. Geçmiş yıllarda Sivas´ta sağlık anlamında yapılan çalışmaların birinde dile gelmişti. Sıcak Çermik suyunda mikrop barınamaz denmişti. Burada yapılan bu zirve ile Sivas kazanacak Sivaslı kazanacak diyor; destek olan herkese teşekkür ediyorum.”

 

“TARİHİ KADAR COĞRAFİ ÖZELLİKLERİ DE ÇOK  DEĞERLİDİR”

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız,  Cihân-ârâ cihân îçindedir ârâyı bilmezler, O mâhîler ki deryâ içredir deryâyı bilmezler, dizelerini söyleyerek şunları ifade etti. “Sivas tarihi kadar coğrafi özellikleriyle de çok değerlidir. En büyük organizasyon. Sivas´a gelenler bu şehri gezecekler. Tanıtım için iyi bir zirve. Bizim trimester sistemi denen bir uygulamamız ile şehir için turizm dalında yeni insanların yetişmesi de bu zirvenin sonraki dönemlerinde çok fayda sağlayacak.” Emeği olanlara teşekkür etti.

 

“BU TANITIMLAR ŞEHİR İÇİN BİR BAŞLANGIÇ”

Sivas Ticaret ve sanayi odası başkanı Mustafa Eken ise “Sivas´ın tanıtımı ve ticaret anlamında iyi bir adım. Bu tanıtımlar şehir için bir başlangıç. Çok önemli bir zirve. Ele alınacak konularda şehir için önemli. Herkes takip etsin. Katkı ve destek sağlayanlara teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

 

“ELLİNİN ÜZERİNDE ÜLKE GELECEK”

Sivas İl Kültür ve turizm Müdürü Kadir Pürlü. “UNESCO dünya mirası Divriği programında Sivas´a otusun üzerinde ülke konuk olmuştu. Şimdi bu zirve sayesinde ellinin üzerinde ülkenin olması gayet güzel. Bu zirve ile tarihi alanları, termal alanları birçok konuyu gelenlere anlatacağız. Projeye katkı sunanlara teşekkürler.” dedi.

 

Sivas Valisi Davut Gül´ün onursal başkanı olarak katıldığı 3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi Basın Toplantısına Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız, Sivas İl kültür ve turizm Müdürü Kadir Pürlü, Sivas Ticaret odası Başkanı Mustafa Eken, Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Derneği Kurucu Başkanı Emin Çakmak katıldı.

 
Video Tarihi: 26.9.2018 00:10:00
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas için Termal Vakti
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"İndirim Kampanyasına Tüm Üyelerimizi Davet Ediyorum"
"İndirim Kampanyasına Tüm Üyelerimizi Davet Ediyorum"
Sivas Sanayi ve Ticaret Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Enflasyonla Topyekun Mücadele Programını desteklediklerini açıkladı.
Eken, Bankaları reel sektörü desteklemeye davet etti
Eken, Bankaları reel sektörü desteklemeye davet etti
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Türkiye ekonomisi ve üretim koşullarının zorlu sınavlardan geçtiğini belirterek, tüm Türkiye´nin kenetlendiği bir dönemde bankaları reel sektörü desteklemeye davet etti.
Katar´a ihracatta yeni hedef 1 milyar dolar
Katar´a ihracatta yeni hedef 1 milyar dolar
Suudi Arabistan´ın başını çektiği Arap ülkelerinin ablukası altındaki Katar, ihtiyaç duyduğu her şeyi Türkiye´den karşılıyor. Türkiye´nin Katar´a yaptığı ihracat 2018 yılının Ocak – Eylül döneminde yüzde 85´lik artışla 707 milyon 12 bin dolara ulaştı.
“Ayakkabının Oscarları” sahiplerini buldu
“Ayakkabının Oscarları” sahiplerini buldu
T.C. Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi´nin destekleriyle, “İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği” bünyesinde ayakkabı sektöründe tasarım ve inovasyona katkıda bulunmak ve katma değerli ürün ihracatını artırmak amacıyla düzenlenen “3.Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması” ödülleri sahiplerini buldu.
STSO, Yönetim ve Yönetişim Eğitimi Verdi
STSO, Yönetim ve Yönetişim Eğitimi Verdi
Sivas Sanayi ve Ticaret Odası (STSO) tarafından üyelerine yönelik “Değişim Yönetimi ve Yönetişim İletişimi´ hakkında eğitim semineri düzenlendi.
“Enflasyonla mücadelede biz de varız”
“Enflasyonla mücadelede biz de varız”
“Enflasyonla mücadelede biz de varız”
Bilişimde markalaşmak için devlet desteği çok önemli
Bilişimde markalaşmak için devlet desteği çok önemli
Türkiye´de bilişim sektörünün çelik omurgası Technopc´nin hedefi yıllık 100 milyon dolar ciroya ulaşmak. Technopc´nin Yönetici Ortağı Murat Yücel, “Şu an 30´dan fazla ülkeye ihracat yapıyoruz ve bir dünya markası olmak istiyoruz.” dedi. Yerli üretimin önemine dikkat çeken Yücel, özellikle son 5 yıldır yabancı hiçbir markayı satışa sunmadıklarını söyledi
Vatandaşın  kafası karışık
Vatandaşın kafası karışık
Vatandaşın kafası karışık
MÜSİAD Kuveyt Temsilciliği Açıldı
MÜSİAD Kuveyt Temsilciliği Açıldı
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) yurt dışı ağını genişletmeye devam ediyor. Son olarak Kuveyt´te temsilcilik açılışına imza atan MÜSİAD, böylece yurt dışında 78 ülkede 208 irtibat noktasına ulaştı
“İhracatta KOBİ´lerin payı hızlı artıyor”
“İhracatta KOBİ´lerin payı hızlı artıyor”
TİM Başkanı Gülle: “Türkiye ve Türk ekonomisinin geleceğine güven devam ediyor”
AYMOD´da yabancı alıcılarda yüzde 32´lik artış
AYMOD´da yabancı alıcılarda yüzde 32´lik artış
Kendi alanında Türkiye´nin en büyük dünyanın ikinci büyük fuarı Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı´nda (AYMOD), geçen yıla oranla yaşanan yüzde 32´lik yabancı alıcı artışı ayakkabı sektörü ihracatına önemli katkı sağlıyor.
Sivas´ın tarihine yakışır bir otel
Sivas´ın tarihine yakışır bir otel
Zülal ve Mustafa Demirkaynak çifti, bir aile ortamı sıcaklığında, Sivas´ın tarihine yakışır bir otel inşa ettiler. Sivas Selçuklu Alaaddin Hotel. İsmi ile bağdaşan. Girdiğiniz anda sizi geçmişteki tarih sayfalarına götüren bir havasıyla, kullanılan malzemelerden tutunda, dekoratif desenler, size evinizdeki rahatlığı sunuyor.
Meslek Hastalıkları Kongresi Başlıyor
Meslek Hastalıkları Kongresi Başlıyor
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü işbirliğinde İş ve Meslek Hastalıkları Uzmanları Derneği (İMUD) tarafından düzenlenen Meslek Hastalıkları Kongresi bugün başlıyor.
Sınır güvenliğinde yerli ve Milli çözümler artıyor
Sınır güvenliğinde yerli ve Milli çözümler artıyor
Askeri radar ve sınır güvenliği alanında üretim yapan savunma sanayinin önemli temsilcileri I. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi´nde buluştu
Endüstri 5.0´da hata oranı düşecek
Endüstri 5.0´da hata oranı düşecek
‘Bilişimciler Gelecek 5.0 Zirvesi´nde konuşan Technopc Yönetici Ortağı Murat Yücel, Endüstri 5.0´da daha akıllı üretim sistemleriyle daha ucuz maliyetle, hızlı ve hata oranı çok düşük üretim yapılabileceğini söyledi.
Ruslar, narenciye ve nar bekliyor
Ruslar, narenciye ve nar bekliyor
Yaş meyve sebze sektörünün ihracatta lider pazarı Rusya Federasyonu, Narenciye sezonunun başlamasıyla birlikte Türkiye´den narenciye ürünleri ve nar istiyor.
100 milyon dolarlık tekstil fabrikası
100 milyon dolarlık tekstil fabrikası
100 milyon dolarlık tekstil fabrikası
Türk doğaltaşı İtalya´dan Avrupa´ya açılacak
Türk doğaltaşı İtalya´dan Avrupa´ya açılacak
Türkiye´nin ihracatta katma değerli sektörlerinin başında gelen ve 2018 yılında 2.5 milyar dolar ihracat hedefleyen Türk doğaltaş sektörü, İtalya´da Türk doğaltaşını tanıtmak ve ihracatını arttırmak için “Sektörel Doğaltaş Ticaret Heyeti Organizasyonu” gerçekleştiriyor.
İngilizce bilmeyene Başkanlık yok
İngilizce bilmeyene Başkanlık yok
Yabancı dil konusuna ilişkin açıklama yapan Hisarcıklıoğlu, İngilizce bilmeyen odaları kapatacağını söyledi. Hisarcıklıoğlu, “Oda ve borsalarımızda İngilizce konuşmayan oda ve borsa sayımız 5´e indi. İngilizce konuşamıyorsan beni temsil edemezsin. Benim yurtdışında bir meselem varsa, benim odam bana yardımcı olmadıktan sonra olmasın.”dedi.
Borsa İstanbul´a yeni başkan
Borsa İstanbul´a yeni başkan
Prof. Dr. Erişah Arıcan, Borsa İstanbul AŞ Yönetim Kurulu Başkanı oldu.
Promosyoncuların hedefi Milano
Promosyoncuların hedefi Milano
Promosyoncuların hedefi Milano
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.

Hz. Muhammed
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
İnsan olmak / İnsan kalmak
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Kaşıkçı suikasti: Böyle bir şey olamaz!
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
Akılsız yapan akıllı telefon
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Millet bahçeleri ve Gülhane Parkı
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
MAVİ SU AK KÖPÜKLÜ SU
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Mecburi istikamet
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Din´e uyacağız, din´i kendimize uydurmayacağız...
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Suçlu ürünler listesi
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
DEDİKODU
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
HOMO DÜT DÜTÜS*
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
“MUHALİF DAMGASI” VE ÖTEKİLEŞTİRMENİN HİYERARŞİSİ
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Hicaz´ı nasıl kaybettik?
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
İçindeki Çocuğun Ellerini Bırakma
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
MADALYA
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Kaleci ve Savunma Hataları
Salih Tuna
Salih Tuna
Türk ekonomisi McKinsey´e mi emanet edildi?
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Zincir
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
20 milyar doların peşinde...
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
ÇOCUĞU NE OKUTUR?
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
BİR ÖĞRETMENİN ESERİ
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ