YAZARLAR

?Sivas için beyin fırtınası yapılacak?

Eken ?İş dünyamızın çatı kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından odalarımızın daha üretken hale getirilmesi amacıyla Yüksek İstişare Kurulu oluşturulmasına karar verilmiştir. Bu kurulda dile getirilecek görüşler ve öneriler yönetim kur

Hakan BAKAR

Sivas Ticaret ve Sanayi Odasın bünyesinde oluşturulan Yüksek İstişare Kurulu´nun ilk toplantısı STSO Başkanı Mustafa Eken, başkanlığında gerçekleştirildi.

?GELECEK VİZYONUNA BÜYÜK KATKIDA BULUNACAK?

Eken, kurulun ortak akılla hareket edip Sivas´ın problemleri hakkında çözüm üretme noktasında önemli bir misyon üstleneceğini dile getirerek şunları ifade etti. ?İş dünyamızın çatı kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından odalarımızın daha üretken hale getirilmesi amacıyla Yüksek İstişare Kurulu oluşturulmasına karar verilmiştir. Bu kurulda dile getirilecek görüşler ve öneriler yönetim kurulumuz için yol gösterici nitelikte olacaktır. Burada Sivas için adeta bir beyin fırtınası yapılacaktır. Kurulun çalışmalarının verimli şekilde sürdürüleceğine, buradan çıkacak fikirlerin ve görüşlerin odamızın çalışmaları ile gelecek vizyonuna büyük katkıda bulunacağına inanıyorum.Her ay Meclis toplantımızdan önce bu kurul ile toplanarak, alınacak kararlar için yol haritası belirleyeceğimiz. Amacımızı Sivas´ı ve Odamızı daha iyi yerlerle taşımak? dedi.

?BÖLGEDEKİ TİCARİ, SANAYİ VE EKONOMİK GELİŞMELERİ İZLEYECEK?

STSO´da Yüksek İstişare Kurulu´nun görevleri hakkında bilgi veren Eken şu ifadeleri kullandı: ?Odalara kanunla verilen görevler hakkında çalışmalar yapmak, görüş ve öneriler oluşturarak bunları yönetim kuruluna sunmak. Ülke ekonomisine katkı sağlamak üzere yönetim kurulu tarafından havale edilen konular, kurul üyelerinin önerdikleri ve ilgili kuruluşlardan intikal eden konuları değerlendirerek görüş oluşturmak, bu konularda raporlar hazırlamak. Bölgedeki ticari, sanayi ve ekonomik gelişmeleri izlemek, bu konuda oda organlarını bilgilendirmek. Ekonomik, sanayi ve ticari kalkınmaya katkı sağlayacak görüşler oluşturmak, mevcut çalışmaları izlemek ve değerlendirmek.?

TSO Yüksek İstişare Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Başkan Mustafa Eken, Arif Alınak, Arzu Akkaya, Arzum Ertürk, Erdoğan Arpaç, Fahrettin Yerlikaya, Ferhat Kazanç, Gökhan Gökçek, Gülhande Şaştim Er, Kadir Daricik, Kürşad  Ergün, Kürşad Korkmaz, Leyla Çiçek, M.Fahri Yilmaz, Muammer Çelik, Mustafa Emmioğlu, Mustafa Işık, Neslihan Doğan, Numan Akay, Rengin Uzer,  Tekin Tahtakıran, Yeşim Özpınar.