Anahtar Kelimeler: SIKINTILAR AKTARILDI

YAZARLAR

SIKINTILAR AKTARILDI

Saadet Partisi Kasım ayı İl Divan Toplantısında Sivas’ın sorunları aktarıldı. İl Başkanı Mehmet Zahit Tokgöz, en önemli sorunun kişiden çok zihniyet olduğunu söyledi

Zübeyde DARENDELİ/

Saadet Partisi Kasım ayı il divan toplantısını Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç’ün katılımıyla gerçekleştirdi. İl teşkilatının katılım sağladığı toplantıda Sivas’ın sorunları dile getirildi. İl Başkanı Mehmet Zahit Tokgöz, sıkıntıları tek tek sıraladı.

Kentin sorunlarını 4 ana başlıkta aktaran Tokgöz, “En önemli sorun kişilerden çok zihniyettir. Popülist politikalarla şehre su veren ve birkaç yıl önce 30 yıllık su sorunu olmadığını ifade eden yöneticiler, ya durumdan bihaber, ya da hala halka şirin görünmek için sorunları gizleyerek başka yöne çekiyor. Her eve tatlı su sloganı ile yola çıkan belediyemiz, tavra kaynaklarını heba edip baraja yüklenmiş ve ölü hacimden su almak için platformlar kurulup pompalar ile kullanılması önerilmeyen dip suyunu şehre verecekler. Bu durum arıtma tesisinde arıtılmayan zehirli kimyasallar hastalıklar ve ağır metalleri kullanmamız anlamına geliyor. Konu ile ilgili ilerleyen günlerde basın toplantısı düzenleyeceğiz. İkinci konu; yapılan alt geçitler trafik çözmek yerine sadece öteliyor. Yapılan işler, bir sonraki kavşağı olumsuz etkiliyor. Artık palyatif çözümler yerine, kalıcı çözümler ile trafik sorununun çözülmesini destekliyoruz. Buda son zamanlarda gündemde olmayan kuzey çevre yoludur.  Bir diğer sorun; baştan beri yeri yanlış olan ve 6 hastanemizin kapanmasına karşılık yapılan numune hastanesinde hizmet kalitesi giderek düşmesi. Numune hastanesi ameliyat yapılamaz duruma gelmiştir. Hastaneler hastaları dolaylı olarak üniversite ve özel hastaneye yönlendirdiği bilgileri tarafımıza ulaşmaktadır. Diğer bir önemli konu önce ahlak maneviyat düsturumuzla; ilimizin misafiri, geleceğimizi emanet ettiğimiz üniversitemizin burnunun dibinde alkollü mekanların çoğalması. Kurumlarımız bu durumdan sorumluluk almıyor, suçu başkasına atmaya devam ediyor.  Burada bize daha fazla görev düşüyor. Oraya 10 bin kişilik yurt yapıp önce şehir esnafını bitirdiniz şimdi de gençlerin zehirlenmesine göz yumuyorsunuz. Biliniz ki bu şehirden haberimiz var her şeyden bilgimiz var. Sahadayız, daha da olacağız. Sözlerimi bir düşünürün sözleri ile bitiriyorum; Uyuyan insanları uyarmaya bir uyanık yeter” dedi.