Sezerer: Amacımız Sivas´ı tanıtmaktı bunu da başardık
İstiklal mücadelesinin başladığı Sivas kongresinin 100. Yıl kutlama etkinlikleri kapsamında, Türkiye Gazeteciler Federasyonu´nun 59. Başkanlar Konseyi 12-15 Eylül 2019 tarihleri arasında Sivas´ta gerçekleşti. TGF Denetim Kurulu Başkanı Hakan Sezerer "TGF 59. Başkanlar Konseyi Sonuç Bildirgesinin kamuoyu ile paylaşarak arkasından bir açıklama yaptı.
Tarih: 20.9.2019 00:00:07

Hakan BAKAR

TGF Denetim Kurulu Başkanı Hakan Sezerer yaptığı açıklamada şunları ifade etti; "Sivas Kongresinin 100. yılı kutlamaları çerçevesinde Sivas´ın tanıtımına bir katkımız olsun diye yola çıktık. TGF Genel Başkanı ile görüşerek 59. Başkanlar Konseyini ilimizde gerçekleştirmeyi talep ettik ve sonuçta Sivas´ta yapılmasına karar verildi. Sivas Valimiz Sayın Salih Ayhan ile de görüşerek Türkiye Cumhuriyetine 108 gün süresince kurucu başkentinde gerçekleştirdiğimiz Konsey toplantısı için bize destek verdi.

2 ay önce tertip komitemizi oluşturduk ve programımıza katılacak olan Federasyon Üyelerimize, Cemiyet Başkanlarımıza ve gazetecilere 4 günlük toplantıların arasında Sivas´ı nasıl daha iyi tanıtırız diye bir yol haritası çıkardık. 100. Yılda 100 Gazeteci sloganıyla yola çıktık, fakat katılımcı olarak 138 gazeteci ilimize geldiler. Bu kadar yoğun ilgi gösterilmesi bizleri mutlu etti.

TGF Yönetim Kurulu ile resmi ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Daha sonra ilimizin en büyük değeri olan halen her alanda gelişmesini sürdüren Sivas Cumhuriyet Üniversiteni tüm misafirlerimizi SCÜ Genel Sekreteri Prof Dr. Hakan Yekbaş´ın öncülüğünde gezdik. TGF Genel Başkanımız Yılmaz Karaca ise CÜ Radyoda programa katılarak yerel medyanın sorunları hakkında paylaşımda bulundu.

/resimler/2019-9/19/1450350286441.jpg

Etkinliğimizin ikinci gününde Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Konferansa Salonunda Cumhuriyet Üniversitesi öğretim görevlisi ve ´Millî Mücadele´de Sivas 108 Gün´ kitabının yazarı Ahmet Necip Günaydın´ın anlatımıyla "Milli Mücadelede Sivas" başlıklı bir panel düzenleyerek ilimizde ağırladığımız misafirlerimize Milli Mücadeleyi Sivas yönüyle anlattı. Programda ilimizin gazetecilikte 40 yılını dolduran isimler; Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız Fikret Ünsal, Kemal Çağlayan, Sirer Doğan ve Yücel Yönal´a plaketlerini TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca takdim etti.

Türkiye´nin dört bir tarafından gazeteci arkadaşlarımız gelmişken BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte elim bir helikopter kazasından vefat eden Şehit Gazeteci arkadaşımız İsmail Güneş´i unutmak olmazdı. Heyet olarak Yukarı Tekke Kabristanında kabri başında anma töreni gerçekleştirdik.

Orta Anadolu´nun en büyük arkeoloji müzesini, Sivas Kongre Müzesini, Selçuklu Parkı içinde bulunan Buruciye Medresesi, Kale Cami, Şifahiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese ve Sivas´ın ecdat yadigarı olan göz bebeğimiz Gök Medreseyi gezdirdik.

Son gün ise TGF yönetim kurulu ve bazı gazeteci arkadaşlar ile birlikte Kangal turuna çıktık. Burada Kangal Balıklı Kaplıca ve Kangal Belediyesine ziyarete bulunduk.

Programımıza kamuoyu ile paylaşan siz değerli meslektaşlarıma haberlerinizde yer verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

Buradan sizler vasıtasıyla 59. Başkanlar Konseyi için Sivas´a gelen TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum.

Sivas Valimiz Sayın Salih Ayhan´a destekleri ve çabaları ve ayrıca ´Millî Mücadele´de Sivas 108 Gün´ kitabını temin ederek tüm misafirlerimize verdiği için çok teşekkür ediyorum.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e çam sakızı çoban armağanı olan Sivas Kilimi heybeleri ve destekleri için teşekkür ediyorum. 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof .Dr. Alim Yıldız´ın yurtdışında olmasından dolayı bizleri onun adına yalnız bırakmayan SCÜ Rektör yardımcıları Prof. Dr. Ünal Kılıç, Prof. Dr. Ahmet Alim ve SCÜ Genel Sekreteri Hakan Yekbaş hocalarımıza; Sivas Ticaret Odası Başkanı Mustafa Eken ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdal Epsileli´ye de destek ve katıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Sivas Valiliği Özel Kalem Müdürü Himmet Taşpınar ve Sivas Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Uçar´a teşekkür ediyorum.

Sivas Belediyesi Özel Kalem Müdürü Davut Irmak ve Mezarlıklar Müdürü İsmet Elmas´a teşekkür ediyorum.

Sivas´ın tarihi mekanlarında bizlere eşlik eden; Sivas İl Kültür Müdürümüz Teoman Karaca, Vakıflar Genel Müdürümüz Cemal Karaca, Sivas Müftümüz Yusuf Akkuş, Zeytin Organizasyon firmasından Buket Doğan´a teşekkür ediyorum.

Sivas Emniyet Müdürlüğü ve Sivas İl Jandarma Komutanlığına da organizasyonumuzun her türlü tedbiri almalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Kangal Balıklı Kaplıca´nın işletmecisi Ünsallar Grup adına Fuat Ünsal´a ve Kangal Belediye Başkanı Mehmet Apaydın´a; TÜRES Sivas Temsilcisi İshak Kaan Usta´ya bizi ağırlayıp "Yenilebilir Sivas Tarihi" Milli mücadelede Sivas “Geleneksel Türk Mutfağı” adlı eseri misafirlerimize verdiği için teşekkür ediyorum.

Bir teşekkürü de bu programı birlikte gerçekleştirdiğimiz TGF Denetim Kurulu Üyesi Yılmaz Kozu, SGC Başkan Yardımcısı İsmail Dursun, SGC Sekreteri Osman Nuri Kesici, SGC üyelerimiz Hakan Bakar ve Necdet Çömelekçioğlu´na misafirlerimiz ile en iyi şekilde ilgilenmeleri, destekleri ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Burada unuttuğum veya sayamadığım tüm kurum ve kişilerde ayrıca teşekkür ediyorum.

Ağırladığımız tüm TGF yönetim kurulu üyeleri, Cemiyet Başkanları ve gazeteciler yaptığımız tüm toplantıları, etkinlikleri ve gezileri hem gazetelerine, televizyonlarının ekranlarına hem de sosyal medyadan paylaşarak Sivas´ın bir kültür elçisi olmuşlardır. Şimdiye kadar Türkiye´nin dört bir tarafında yüzlerce haber yapmışlar ve halende Sivas ile ilgili haberler yapmaya devam etmektedir.

Amacımız Sivas´ı tanıtmak ve ülke gündeminde Sivas´ın adını duyurmaktı ve bunu da başardık diyebiliriz."
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İl il memur alımları tek sayfada
İl il memur alımları tek sayfada
Türkiye´de her yıl yüz binlerce kişi KPSS sınavlarına girerek devlet kurumlarında memur olmak için çaba sarf ediyor. KPSS´de başarılı olmak yetmiyor. Devlet kurumlarının memur alımlarını da yakından takip etmek gerekiyor. Peki il il memur alımları nasıl öğrenilir? Memur alımı şartları nasıl takip edilir? İllere göre devlet kurumlarının memur alımları hangileri? Basın İlan Kurumu, sıkça sorulan bu soruların cevabını tek sayfada veriyor. İşte detaylar...
 Ayhan: “LGS´de ilk 20´de olacağız”
Ayhan: “LGS´de ilk 20´de olacağız”
Vali Ayhan; “Sivas´ta eğitim alanında önemli proje ve çalışmalar hayata geçirildi. Okul müdürlerimiz bu çalışmaların uygulanması noktasında gereken hassasiyeti göstermesini istiyoruz. Gereken hassasiyet gösterildiği taktirde inşallah Sivas bu sene LGS´de ilk 20´ye girecek.”dedi.
Nuri Pakdil vefat etti
Nuri Pakdil vefat etti
Türk edebiyatının önemli isimlerinden yazar Nuri Pakdil tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yazar Pakdil´in ölüm haberini Twitter hesabından duyurdu. Türk edebiyatının önemli isimlerinden yazar, şair ve düşünür Nuri Pakdil tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitirdi.
Buyruk ailesinin acı günü
Buyruk ailesinin acı günü
Bir süredir rahatsızlığı devam eden, merhum İhsan Buyruk´un oğlu, Prof. Dr. Ertan Buyruk ve Erhan Buyruk´un abisi İlhan Buyruk vefat etti.
Denize kıyısı olmayan Sivas, dünyaya balık ihraç ediyor
Denize kıyısı olmayan Sivas, dünyaya balık ihraç ediyor
Denize kıyısı olmayan Sivas, dünyaya balık ihraç ediyor
 Adeta ceviz ormanı
Adeta ceviz ormanı
Sivas´ın İmranlı ilçesi Ardıçalan köyünde kurulan Türkiye´nin en büyük 5. ceviz bahçesi dikkat çekiyor
Amatör Telsizcilere bilgilendirme eğitimi verildi
Amatör Telsizcilere bilgilendirme eğitimi verildi
Sivas TRAC Şube´si, yeni ve eski amatör telsizcilerle birlikte toplantı düzenlendi.
“ALGILARA KANMAYIN”
“ALGILARA KANMAYIN”
Vali Ayhan, sosyal medya paylaşımları konusunda dikkatli, uyanık olmalıyız ve algılara kanmayınız.” dedi.
Semih Yalçın´ın acı günü
Semih Yalçın´ın acı günü
MHP Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Semih Yalçın´ın oğlu hayatını kaybetti
Mustafa Çalık Türk Ocakları´nın konuğu olacak
Mustafa Çalık Türk Ocakları´nın konuğu olacak
Türk Ocakları Sivas Şubesi, ´Yeni Bir Çağın Eşiğinde Milli Pedagoji ve Milli Fikriyat´ konulu konferans düzenleyecek.
Türkiye´nin ilk şehitler müzesi
Türkiye´nin ilk şehitler müzesi
Her köşesinde ayrı bir gurur ve duygu yükü olan Sivas´taki Şehitler Müzesi´nde, bir çok şehit çantası halen açılmayı bekliyor
Özel Gereksinimli Bireylerden Mehmetçiğe Anlamlı Bağış
Özel Gereksinimli Bireylerden Mehmetçiğe Anlamlı Bağış
Sivas´ta yaşayan bir grup işitme ve görme engelli vatandaş, ‘Barış Pınarı Harekâtı´nda görev alan Mehmetçiğe destek olmak için aralarında topladıkları bir miktar parayı Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı´na bağışlamak üzere Sivas Valisi Salih Ayhan´a teslim etti.
Yargı Reformu TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
Yargı Reformu TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
Yargı Reformu Strateji Belgesi´nin ilk paketi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı
"Ustalar Kursiyerlerle Buluşuyor"
"Ustalar Kursiyerlerle Buluşuyor"
"Ustalar Kursiyerlerle Buluşuyor" projesi kapsamında Sivas Olgunlaşma Enstitüsü´nde usta öğreticilere deneyimli terziler tarafından bilgi verildi.
 “PAŞA´NIN DÜŞÜ” KONSERİ BÜYÜLEDİ
“PAŞA´NIN DÜŞÜ” KONSERİ BÜYÜLEDİ
ASİDEF 100. Yılda Başkentte anlamlı bir etkinliğe imza attı.
Pegasus´un 2020 yaz sezonu biletleri satışta
Pegasus´un 2020 yaz sezonu biletleri satışta
Pegasus Hava Yolları, 2020 yaz sezonunu yurt içi ve yurt dışı uçuşları biletlerini dijital kanallarında satışa açtı.
´Turkeyol´ faaliyetlerine Trade Valley çatısı altında devam edecek
´Turkeyol´ faaliyetlerine Trade Valley çatısı altında devam edecek
B2B e-ticaret platformu ´Turkeyol´ ticari faaliyetlerini Trade Valley Teknoloji Medya Hizmetleri Danışmanlık ve Pazarlama Ticaret A.Ş. çatısı altında sürdürecek.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ey batı, ey Arap Ligi; BU DEVRAN ELBET DÖNECEK
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ey batı, ey Arap Ligi; BU DEVRAN ELBET DÖNECEK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Gurup toplantısında Barış Pınarı Harekatında son durumu değerlendirdi ve dünyaya önemli mesajlar verdi. Başkan Erdoğan, ‘´Ey batı, ey Arap Ligi, Ey azıcık da olsa vicdan sahibi ülkeler bu devran elbet dönecek. Asla böyle bir duruma düşmenizi istemeyiz ama şunu bilin ki yarın öbür gün siz de bizimle aynı sıkıntılarla baş başa kalacaksınız´´ dedi.
STK´lardan Mehmetçiğe destek
STK´lardan Mehmetçiğe destek
Sivas´ta Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Barış Pınarı Harekatı ile ilgili ortak bildiri yayınladı. Sivas TSO konferans salonunda bildiriyi okuyan Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkan vekili Cengiz Akpolat, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.
Kadın girişimciden Barış Pınarı Harekâtına 50 bin TL destek
Kadın girişimciden Barış Pınarı Harekâtına 50 bin TL destek
Sivas´ta faaliyet gösteren Ayna Güzellik Solonu işletmecisi ve çalışanları Vali Salih Ayhan´ı makamında ziyaret etti.
Yazar Yusuf Kaplan Sivas´a geliyor
Yazar Yusuf Kaplan Sivas´a geliyor
Erbakan Vakfı Sivas Şubesi, ´Öncü Nesil, Asım´ın Nesli´ konulu konferans düzenleyecek. Konferansa konuşmacı olarak Eğitimci-Yazar hemşehrimiz Yusuf Kaplan katılacak.
Atasay Altın ve Pırlanta Çadır Günleri başladı
Atasay Altın ve Pırlanta Çadır Günleri başladı
Her yıl merakla beklenen Geleneksel “Atasay Altın ve Pırlanta Çadır Günleri Sivas´ta başladı.
Tanıştıkları halk otobüsünü gelin arabası yaptılar
Tanıştıkları halk otobüsünü gelin arabası yaptılar
Sivas´ta halk otobüsünde tanışan otobüsün şoförü Muhammed Çelik ve Gözde Çelik, tanıştıkları otobüsü gelin arabası yaptı.
İşsizlik oranları belli oldu
İşsizlik oranları belli oldu
İşsizlik istatistiklerinin 2019 yılı Temmuz dönemi belli olurken, işsiz sayısının 4 milyon 596 bin kişiye ulaştığı görüldü. Böylelikle 15 yaş üstü işsizlik oranının yüzde 13,9 olarak kaydedildiği saptandı. 2019 yılının başından bugüne kadar işsizlik ile alakalı yazılı basına yansıyan haber adedi ise 39 bin 774 olarak kayıtlara geçti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.7690
EURO
6.4202
booked.net
Düşmanlarınızın en kuvvetlisi içinizdedir.

Hz. Muhammed
Bir ton gazete kağıdı geri kazanıldığında 8 çam ağacının kesilmesi önlenir.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59