Sertifikalarını Törenle Aldılar
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Dinî Uygulamalar ve Araştırma Merkezi (DİMER) tarafından “Lisans Destek Eğitimi” sertifika töreni düzenlendi.
Tarih: 8.8.2018 18:42:22/ 75okunma / 0yorum

Fuat Yılmaz

 

İlahiyat Fakültesi Dr. Öğretim Görevlisi Ahmet Çelik koordinatörlüğünde iki kur hâlinde düzenlenen programda Nahiv, Modern Arapça, Akâid, Muhadese, Fıkıh, Fıkıh Usulü, Hadis Usulü, Belagat ve Tefsir alanlarında öğrencilere toplam 168 saat kurs verildi.

 

İlahiyat Fakültesi Abdulvahabi Gazi Konferans Salonu´nda düzenlenen sertifika törenine Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünal Kılıç, Lisans Destek Eğitimi programı koordinatörü Dr. Öğretim Görevlisi Ahmet Çelik, öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı.

 

Lisans Destek Eğitimi programı koordinatörü Dr. Öğretim Görevlisi Ahmet Çelik yaptığı açış konuşmasında, “Kursumuz 25 Haziran - 3 Ağustos 2018 tarihleri arasında altı hafta, toplam 168 saat olarak planlandı. İki kur şeklinde davam etti. Birinci kurda toplam beş dersimiz vardı. Bu dersler Nahiv, Modern Arapça, Akâid, Fıkıh, Fıkıh Usulü, Muhadese dersleri, ikinci kurda ise Tefsir, Belagat Hadis Usulü ve Fıkıh Usulü derslerimiz bulunmaktaydı. Bu kursa katılan öğrencilerimize sertifika verme sözümüz vardı. Hiçbir karşılık beklemeden öğrencilerimize destek verdikleri için hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz. ”dedi.

 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “İlahiyat Fakültesinde okurken öğrencilerin yüzde sekseni dışarıdan ders okuyordu. Bunların çok büyük faydalarını gördük. Biz dört yıl boyunca yaz-kış demeden ders okuduk. Bu okumalarımız bizim için ikinci bir fakülteyi bitirmemiz gibi bir şey oldu. Derslere girerken öğrencilerime hep şunu söylerim, mutlaka bir ders halkası kurun. İlahiyat Fakültesi diplomasına sahip olabilirsiniz. Fakat fakültede veremeyeceğimiz veya yeterli olamayacağımız şeyler de var. Bunun için de Dinî İlimler Uygulama ve Araştırma Merkezi´ni (DİMER) kurduk.” dedi.

 

Rektörü Yıldız konuşmasının devamında, “Okulu bitirdiğiniz zaman bunların ne kadar faydalı olacağını göreceksiniz ve inşallah gelecek yıl daha fazla öğrencimize bu kursları vermek istiyoruz. Gittiğimiz yerlerde de söylüyoruz. Belki sizler şunun farkında mısınız bilmiyorum ama dışardan çok daha net görüyoruz. Sivas Cumhuriyeti Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mevcut ilahiyat fakülteleri içerisinde hiç şüphesiz ilk beştedir. Örneğin, dergimiz şu anda ulusal ve uluslararası indekslerde taranan ilk ilahiyat dergisidir. Yine DAVET dediğimiz Dinî Araştırmalar Veri Tabanı şu anda kullanıma hazır hâle geliyor. YÖK buna izin verdi. Dinî alandaki bütün kitaplar, makaleler, bütün veriler orada bulunacak, bu da bizim açımızdan önemlidir. Göreve geldiğinizden bu yana hep şunu söylüyordum. Birkaç alanda ön plana çıkalım. Sosyal bilimler alanında ilahiyatı seçtik. Bir yıl içerisinde hem dergimizde hem de DİMER´de bunu göstermeye başladık. Birçok üniversite bizi örnek gösteriyor. Fen bilimlerinde ve sağlık bilimlerinde de birkaç alan seçtik. Onlarda da inşallah büyük başarılar elde edeceğiz. Bu hem Üniversitemiz açısından hem de şehrimiz açısından önemlidir. Hepinizi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Yapılan konuşmaların ardından kursa katılan başarılı öğrencilere sertifikaları verildi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sertifikalarını Törenle Aldılar
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İş birliği toplantısı düzenlendi
İş birliği toplantısı düzenlendi
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Cumhuriyet Teknokent, Yaşar Üniversitesi ve Sivas İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) firma temsilcilerinin katılımıyla birlikte iş birliği toplantısı düzenlendi.
Tercih Danışmanlığı Çadırında YKS Yoğunluğu
Tercih Danışmanlığı Çadırında YKS Yoğunluğu
Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tarihi Kale Cami önündeki alanda kurulan "Tercih Danışmanlığı" çadırı, YKS tercih dönemi 14 Ağustos´ta son bulacağından dolayısıyla yoğun ilgi görüyor.
İstiklal İlkokulu Yeniden Açılıyor
İstiklal İlkokulu Yeniden Açılıyor
Okulların Fiziki Yetersizliklerinden Dolayı Yenilenmesi Projesi Kapsamında Yıkılıp Yeniden İnşa Edilen İstiklal İlkokulu Yeni Eğitim Döneminde Açılıyor
"Kanıksadık gidiyoruz, kanıksamamak lazım"
"Kanıksadık gidiyoruz, kanıksamamak lazım"
TDK Başkanı Prof. Dr. Gülsevin, "Türkçenin doğru kullanımıyla ilgili duyarlılığı, farkındalığı yükseltmemiz gerekiyor. Bunun için Türk Dil Kurumu çalışmalarını yapıyor." dedi.
Yaz Kuran Kurslarına Yoğun  İlgi
Yaz Kuran Kurslarına Yoğun İlgi
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl düzenlenen yaz kuran kurslarına Sivas halkı bu senede yoğun ilgi gösterdi.
Kütüphane sayıları açıklandı
Kütüphane sayıları açıklandı
Türkiye´de 2017 yılı sonu itibariyle toplam 28 bin 126 kütüphane mevcuttur. İlimizde ise toplam 296 kütüphane mevcuttur.
Narxoz Üniversitesi ile İş Birliği Protokolü imzalandı
Narxoz Üniversitesi ile İş Birliği Protokolü imzalandı
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Kazakistan Narxoz Üniversitesi ile Özbekistan Semerkant İktisadiyat ve Servis Enstitüsü arasında iş birliği protokolü imzalandı.
505 yeni öğretmen atandı
505 yeni öğretmen atandı
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın katkılarıyla ilimize son yapılan atamalarda 505 öğretmen ataması yapıldı.
Gül, Eğitim Yatırımlarını İnceledi
Gül, Eğitim Yatırımlarını İnceledi
Sivas Valisi Davut Gül, Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Özel İdare tarafından ilimizde yapımı devam eden eğitim yatırımlarını inceledi.
Yetenek sınavı ile öğrenci alacak
Yetenek sınavı ile öğrenci alacak
Yetenek sınavı ile öğrenci alacak
Vodafone, Sivas´ın köy ve kasabalarına "kodlama" götürdü
Vodafone, Sivas´ın köy ve kasabalarına "kodlama" götürdü
Türkiye Vodafone Vakfı, dijital geleceğe hazır nesillerin yetiştirilmesi hedefiyle Habitat Derneği iş birliği ve Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı´nın desteği ile hayata geçirdiği "Yarını Kodlayanlar" projesi kapsamında, Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sivas Belediyesi´nin yerel desteği ile Sivas´ın köy ve kasabalarında kodlama eğitimi verdi
ÖSYM´de Sınav merkezi Suşehri
ÖSYM´de Sınav merkezi Suşehri
ÖSYM Başkanlığı Suşehri´ni sınav merkezi olarak belirledi.
Sudoku ve çapraz bulmaca zeka geliştirmiyor
Sudoku ve çapraz bulmaca zeka geliştirmiyor
Zeka geliştirici olarak bilinen sudoku ve çapraz bulmaca gibi oyun ve uygulamaların oyunların insan zekasına bir etkisi olmadığı öne sürüldü.
Gönüldeki İz Asla Unutulmaz
Gönüldeki İz Asla Unutulmaz
Yunus Emre Enstitüsü, farklı coğrafyaların gençlerini Türkiye´de buluşturdu. Yapılan program kapsamında Sivas Cumhuriyet Üniversite´sin de misafir edildi. Türkiye´yi tanımak ve Türkçeyi daha iyi öğrenmek isteyen 22 farklı ülkeden 24 öğrenci Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız´ı ziyaret etti.
Yapma Çiçek Kurs Sonu Sergi Açıldı
Yapma Çiçek Kurs Sonu Sergi Açıldı
Yapma Çiçek Kurs Sonu Sergi Açıldı
Meslek liseliye burs
Meslek liseliye burs
Sivas Valiliğinden yapılan açıklamaya göre Sivas hizmet vakfı tarafından Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´ne kayıt yaptıracak 9´uncu sınıf öğrencilerine 8 ay boyunca burs verilecek.
Artık her sürücünün bir Kopilot´u olacak
Artık her sürücünün bir Kopilot´u olacak
Sahip olduğu üstün teknolojik altyapısıyla insana dokunan ürün ve servisler geliştiren Turkcell, bu kez de sürüş güvenliğinde başrolde. Sunduğu eşsiz özelliklerle Türkiye´de bir ilk olan Turkcell Kopilot, araçları akıllı telefonlara bağlayarak bir yandan seyahatlerde hayatı kolaylaştırıyor, diğer yandan sürüşünüzü güvenli hale getiriyor.
Yabancı öğrenciler Sivas´ta ağırlandı
Yabancı öğrenciler Sivas´ta ağırlandı
Yurtdışında Türk Kültürü´nü tanıtmak ve Türkçe öğretmek gibi faaliyetleri yürüten Yunus Emre Enstitüleri, yabancı öğrencileri Türkçe Yaz Okulu projesiyle Türkiye´de ağırlıyor. Anadolu´nun farklı şehirlerine dağıtılan öğrenci grupları, Türkiye´yi gezme ve Türk insanını tanıma fırsatı buluyor
Çocuk Kuruma Koordinasyon Toplantısı Yapıldı
Çocuk Kuruma Koordinasyon Toplantısı Yapıldı
Yıldızeli´nde Çocuk Koruma Kanunu İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
Özel Yetenek sınavıyla öğrenci alınacak
Özel Yetenek sınavıyla öğrenci alınacak
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 31 Ağustos- 4 Eylül tarihleri arasında özel yetenek sınavıyla öğrenci alacak.
Gelecek teknolojide ve teknoloji mühendislikte
Gelecek teknolojide ve teknoloji mühendislikte
Türkiye İstatistik Kurumu´nun (TÜİK) son rakamları, mezun olan her 10 mühendisten 8´inin Türkiye´de iş gücü piyasasında değerlendirildiğini ve iş sahibi olduğunu ortaya koydu. Geleceğin teknolojisini mühendislerin geliştireceğini belirten Beykoz Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Selahattin Kuru, yeni nesil mühendislerin aktif, proje ve problem bazlı yetiştirilmesi gerektiğini söyledi. Kuru, bu konuyu sık sık Beykoz Üniversitesinde masaya yatırdıklarını ve öğrencilerini, geleceğin iş dünyasına hazırladıklarını açıkladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çoban uyudu mu kurt emin olur.

Mevlana