YAZARLAR

Şehrin en geniş bulvarında çalışmalar devam ediyor

Şehir merkezi ile Cumhuriyet Üniversitesini bir adım daha yaklaştıracak olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Yenişehir kavşaktan başlayarak Cumhuriyet Üniversitesi´ndeki İsmet Yılmaz Bulvarı´na bağlanacak olan yol, 3 gidiş-3 geliş şeklinde 6 şeritten oluşacak. Tamamlandığı zaman şehrin en geniş bulvarı olacak.  Bulvarda ayrıca yürüyüş ve koşu yollarının yanı sıra bisiklet yolları da yer alacak.

Sivas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler başta olmak üzere Park Bahçeler Müdürlüğü ve alt yapıdaki eksikliklerin giderilmesi konusunda SİBESKİ Müdürlüğüne bağlı ekipler gece gündüz hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor.

Bulvarın Yenişehir bağlantısında sürdürülen çalışmaları Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin de yerinde inceledi. Başkanımız Bilgin, çalışmalar hakkında Belediye Başkan Yardımcısı Levent Olgun ve görevli personelden bilgi aldı.

İncelemeler sırasında Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı Yenişehir kısmının bu yıl tamamlanacağını belirten Başkanımız Bilgin, Belediye ekiplerinin gayretli çalışmalarından duyduğu memnuniyeti de dile getirdi. /Bahar HIZAR