Anahtar Kelimeler: Şehre Yakışmıyor

Şehre Yakışmıyor

İlimizde yaşanan ve bir türlü çözülemeyen sorunların başında gelen Eski Sanayi Sitesi alkol ve madde bağımlılarının mekânı oldu.

Zübeyde DARENDELİ

Çevre esnafı ve vatandaşın, “Burası adeta savaş alanına dönmüş durumda, şehre yakışmıyor” sözleri ile dert yandığı alanın bir an önce düzenlenmesi bekleniyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Kentsel Dönüşüm Alanı olarak ilan edilen Eski Sanayi Sitesi hem görüntüsüyle hem de alkol ve madde bağımlıları nedeniyle sorun haline geldi.

Çeşitli projelerle şehre kazandırılması planlanan ancak bir türlü yol alınamayan Sitenin bir an önce düzenlenmesini isteyen bölge esnafı ve vatandaş, yetkililere seslendi.

“AKŞAM ÖNÜNDEN GEÇEMİYORUZ”

Demircilerardı Mahallesi’nde bulunan sitenin önünden özellikle akşam saatlerinde geçmekte korktuklarını söyleyen esnaf, “Burası adeta savaş alanına dönmüş durumda. Akşam saatlerinden itibaren madde bağımlıları ve alkol alanların mekânı haline geldi. Şehrin en kalabalık bölgelerinden biri olan sitede en azından bir güvenlik noktası oluşturulması gerekiyor” dedi.

“TEHLİKE DEVAM EDİYOR”

Belediyenin şu ana kadar yaptığı yıkım çalışmalarına da değinen esnaf, geçtiğimiz yıllarda can alan Sanayi Sitesi’nde tehlikenin hala devam ettiğini, bu nedenle gelişi güzel gerçekleştirilen yıkımların tespit edilmesi gerektiğini söyledi.