YAZARLAR

Şehit ve gazi çocuklarına büyük jest

Ülkemizin zor süreçten geçtiği bu günlerde, ilimizde faaliyet gösteren bir çocuk oyun parkı işletmecisi, eğlence mekanının kapılarını şehit ve gazi çocuklarına sonuna kadar açtı. Yarıyıl tatili boyunca mekandan ücretsiz yararlanacak olan şehit ve gazi

Fatih TABUR/ÖZEL HABER

ÖRNEK PROJE

İlimizde faaliyet gösteren bir çocuk oyun  parkı işletmecisi, örnek projeye imza attı. İşletme; Türkiye´nin hem iç hem de  dış mihraklar tarafından zayıflatılmaya çalışıldığı bu günlerde canını feda ederek şahadet şerbetini içen veya gazilik unvanını alan kahramanlarımızın çocuklarının sosyal hayata daha kolay adapte olabilmesi amacıyla sosyal sorumluluk projesi hazırladı. Proje kapsamında çocuk oyun parkının kapıları şehit ve gazi çocuklarına sonuna kadar ücretsiz olarak açıldı.

?MORAL POTASINA GİRMİŞ OLSUNLAR İSTEDİK?

 İşletmenin organizatörü Ergin Avcı, projenin detayları hakkında Bizim Sivas´a özel açıklamalarda bulundu. Pulur Mahallesi Kule Evler altında faaliyet gösteren eğlence merkezinde zaman zaman kampanyalar yaptıklarını söyleyen Avcı, ?Hem kendi adımıza hem de bu tip yer işleten diğer kişiler için sosyal sorumluluk projesi oluşturalım istedik. Örnek teşkil etmesi amacıyla  ?önce şehit aileleri ve gazi ve yakınlarından başlayalım, onların çocukları tatil süresince gelsinler, burada diledikleri gibi eğlesinler´ dedik. ?Biz onlardan herhangi bir ücret talep etmeyelim. Hatta pamuk şekeri gibi onları mutlu edecek ikramları da  yapalım´ diye konuştuk. Çünkü bir nevi toplumdaki dezavantajlı grupları bizler memnun ettiğimiz zaman toplumsal barışa da katkı sağlamış oluruz. Özellikle bu şekilde ülkemizin birliği, beraberliği için çalışan ve bu uğurda şehit olan asker ve polislerimizin yakınları veya gazi olan kişilerin yakınları da moral, motivasyon potasına girmiş olsunlar istedik. Amacımız bu? diye konuştu.

?ÜLKEMİZ SIKINTILI BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR?

Projeyi, Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile koordineli bir şekilde yürüttüklerini vurgulayan Avcı, ?Son dönemde ülkemiz çok sıkıntılı bir süreçten geçti ve halen de geçiyor. Bu alanda çalışarak ülkemiz için hizmet eden insanların çocuklarının böyle bir mekana gelerek mutlu olmasına katkı sağlıyorsak ne mutlu bize. Şu anda yoğun rağbet oluyor. Şehit ve gazi çocuklarımıza ?istediğin kadar oynayabilirsin, mekan senindir´ diyoruz? ifadelerini kullandı.

Çocukların yanı sıra bayanlara yönelik ?gün´ etkinliklerinin de bulunduğunu kaydeden Avcı, mekana ulaşım için ücretsiz servis hizmeti sunduklarını sözlerine ekledi.