ŞEHİRLERİN ANASI SİVAS´A HOŞGELDİNİZ
Sayın Cumhurbaşkanımız; Sivas başkentlik yapmış bir şehirdir. Dar´ül Ülemadır. Dar´ül Âlâdır. Vilayeti Anadolu´dur. Cumhuriyetin Temellerinin atıldığı şehirdir. Kadim bir şehirdir.
Tarih: 8.2.2019 00:00:11/ 770okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Bir başkent tarihinden kopamaz ama ne yazık ki istenmeyen sonuçlar doğrultusunda zorla koparılmıştır. Şehrimizin nüfusuna kayıtlı hemşehrilerimizin beşte dördü bu koparılmadan dolayı diyarı gurbette yaşamaktadır. Bu şehirde istenilen imkanlar yaşayanlara sunulmuş olsaydı, bugün dünyada parmakla gösterilecek bir şehir konumunda olacaktı.

Şehrimiz Türk şehircilik örneği konumunda olması gerekirken tarihine ve sivil mimariye hoyrat davranılması sonucu  Sivas´tan birden fazla Safranbolu çıkması gerekirken bu olmadığı gibi merhum bilge mimar Turgut Cansever´în “Kale Evleri Projesi” de imkân olduğu halde bugünlere bırakılmıştır. Şehrin dokusuyla uyuşmayan ve her geçen gün yükselen binalar yüzünden gerçek tarihimizde gölgede kalmıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımız Yatay Mimari´ye ağırlık vereceklerinin altını çizmiştiniz. Sivas böyle bir ihya hareketinin merkezi olabilir.

Şehrimiz Selçuklunun en nadide eserlerinin olduğu bir  ildir. Lakabı “Dar-ül Ülema” olan bir şehre elbette ikinci üniversite çok yakışır. Geleceğe doğru atılacak adımların içerisinde “İhtisas Üniversiteleri” ne yönelmeli, çünkü öğrenci sayısı ve fakülte açmak için yarışan üniversiteler çağı çoktan geride kalmıştır.

Şehir insanının yüzünün gülmesi için devlet yatırımları ve iş sahaları önemlidir. Şehrimizde yer alan Organize Sanayi Bölgesi bugünün dünyasında girişimcilik için en ideal yapılanmalaşmadır. Sivas Organize Sanayi bölgesini 6. bölge konumuna alarak başta TÜDEMSAŞ, DEMİRÇELİK Tesislerini eski ihtişamlı günlerine kavuşturursak gurbette yaşayan üç milyona yakın nüfusumuzu yeniden şehre çekerek böylelikle göçü tersine çevirme imkanı doğacaktır.

Divriği çok önemli bir fırsat sunmaktadır.

Sivas-Divriği yolu çok yakında bir çeyrek saate düşecektir… Divriği sivil mimarisiyle ve tarihi mimarisiyle büyük imkân sunduğu gibi şu an ihya edilmeyi bekleyen Cürek Madeni Yerleşke alanı derhal faaliyete geçilebilecek bir alan olarak gözükmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımız size içtenlikle içimizi döktük. Sivas´ın Derdi çoktur, dertlerimize derman olursanız Sivaslılar sizlere minnettar olacaktır.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yeni Refah Partisinde kongre heyecanı
Yeni Refah Partisinde kongre heyecanı
Merhum Necmettin Erbakan´ın oğlu Fatih Erbakan´ın kurduğu Yeniden Refah Partisi, bugün yapılacak olan 1. İl Kongresi ile İl Başkanını belirleyecek. Sivas Kurucu İl Başkanı Emre Kayalı kongreye tüm Sivaslıları davet etti.
Yeniden Refah Partisi ilk kongresi yarın
Yeniden Refah Partisi ilk kongresi yarın
Yeniden Refah Partisi 1. Olağan İl Kongresini yarın gerçekleştirecek. Saat 13.30´da Ticaret Odası Konferans Salonunda yapılacak olan kongreye Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu da katılacak.
Şimdi hizmet zamanı
Şimdi hizmet zamanı
31 Mart Yerel seçimlerinde Sivaslı, Yüzde 49,5 oy ile AK Parti adayı Hilmi Bilgin´e 5 yıllık yetkiyi verdi. Bilgin yaptığı açıklamada herkesi kucaklayarak Sivas´ı daha ileri götürmek için mücadele edeceklerini vurguladı. AK Parti ve Bilgin´e oyları ile yetki veren Sivaslılar ise şehircilik anlamında daha önemli adımlar ve hizmetler bekliyor.
Bilgin Başkan
Bilgin Başkan
AK Parti Sivas Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin resmi olmayan sonuçlara göre Sivas Belediye Başkanı Seçildi.
Güle Güle Sami Başkan
Güle Güle Sami Başkan
İki dönem Sivas´a hizmet eden, şehir için yaptığı çalışmalar ile Sivas´ın çizgisini daha iyi yerlere getirmek için mücadele eden, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın yerel yönetimler seçiminde oyunu kullandı.
İlçelerin kazananı MHP oldu
İlçelerin kazananı MHP oldu
İlçelerin kazananı MHP oldu
“Mücadeleye kaldığımız yerden devam edeceğiz”
“Mücadeleye kaldığımız yerden devam edeceğiz”
“Mücadeleye kaldığımız yerden devam edeceğiz”
"ÜRETİM OLMADAN KALKINMA OLMAZ"
"ÜRETİM OLMADAN KALKINMA OLMAZ"
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri için ilk açık hava mitingini Sivas´ta düzenledi. Sivas´ın sorunlarına değinen Karamollaoğlu, ‘´Sivas Türkiye´nin 2´nci büyük vilayeti ama gelir seviyesi yönünden çok gerilerde. Göç almamız için hükümetin mutlaka üretime dönük yatırımlara destek vermek lazım.”
‘Seçimin kazananı olacağız´
‘Seçimin kazananı olacağız´
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Özkan Turan Navruz, seçim çalışmalarını değerlendirdi. Navruz, Sivas´ta üç partinin başa baş ilerlediğini söyleyerek, ‘´Vatandaşımızın akılcı bir oy kullanacağını ve Milliyetçi Hareket Partisini seçimin kazanan tarafı olarak çıkartacağını düşünüyorum´´ dedi.
“Tavra deresinin üstünü açtıracağım”
“Tavra deresinin üstünü açtıracağım”
Kaya, “Mahallemizin yaşam kalitesini yükselteceğim. Her ay bir kültür turu gezileri düzenleyerek mahalle sakinlerini görmedikleri yerlere götürerek yeni yerler görme imkanları oluşturacağım.”dedi.
Hemşerilerimizi bekliyoruz
Hemşerilerimizi bekliyoruz
Saadet Partisi il başkanı Mehmet Zahit Tokgöz 16 Mart 2019 Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı´nda düzenleyecekleri miting hakkında gazetemize bilgi verdi
Karasu, 28 Milyarlık yatırımı sordu
Karasu, 28 Milyarlık yatırımı sordu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın seçim mitinglerinde ‘´Sivas´a 28 milyar TL yatırım yaptık´´ ifadelerini TBMM gündemine taşıdı.
Kimseyle ittifakımız yok
Kimseyle ittifakımız yok
Saadet Partisi Sivas İl Başkanı Mehmet Zahit Tokgöz, Türkiye genelinde 1398 bölgede aday gösteren tek parti olduklarını söyleyerek, ´´Bizim kimseyle ittifakımız yok. Bu iftiralara vatandaşımız kanmasın. Adayımız, Rahmetli Osman Seçilmiş´in oğlu Melih Seçilmiş halkımız tarafından büyük teveccüh görüyor´´ dedi.
"Sivas´a derdimizi anlatmaya geldik"
"Sivas´a derdimizi anlatmaya geldik"
Seçim çalışmaları kapsamında Sivas´a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kongre Müzesi bahçesinde düzenlenen mitingde Sivaslılarla bir araya geldi. Soylu, ülke genelinde ve Sivas´ta yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, ‘´ "Sivas´a derdimizi anlatmaya geldik" dedi.
Ürgüp, seçim irtibat bürosu açılışı yaptı 
Ürgüp, seçim irtibat bürosu açılışı yaptı 
Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp, Sivas Tarihi Kent meydanında bulunan seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı. 
‘Sivas´a DERMAN olacağız´
‘Sivas´a DERMAN olacağız´
CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, düzenlediği program ile projelerini açıkladı, ‘Derman Belediyeciliği´ sloganı ile yola çıktıklarını söyleyen Akyıldız, ‘´En önemli projelerimizden biri ‘Derman Kooperatifi´. İddia ediyorum bu proje ile göç veren değil göç alın bir Sivas olacak´´ dedi.
“Hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz”
“Hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz”
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp, Esnaf teşkilatı ile bir araya gelerek projelerini açıkladı.
AK Parti anket yapıyor
AK Parti anket yapıyor
Kapı kapı dolaşarak vatandaşlara “hangi partiye oy vereceksiniz?" sorusunu yönelten AK Parti´li üyeler halkın nabzını yokluyor
Sivas hepimizin
Sivas hepimizin
Seçimlerde hangi aday kazanırsa kazansın sonuç itibariyle vatandaşı her yönüyle kucaklayarak şehre değer katacak işleri yapacağı bir gerçek. Unutmayalım ki “Sivas hepimizin” her daim hoşgörülü olmaya devam edelim.
Meydanlar Isınıyor
Meydanlar Isınıyor
Yerel seçimler için artık son viraja girdik diyebiliriz. Vatandaşlar yavaş yavaş oylarını kime vereceğini netleştirmek üzere. Parti Başkan adayları neredeyse yedi yirmi dört sahada aktif bir şekilde vatandaşlar ile yakın temas içerisinde.
AK Parti Sivas İl Başkanlığı değerlendirme toplantısı yaptı
AK Parti Sivas İl Başkanlığı değerlendirme toplantısı yaptı
AK Parti Sivas İl Başkanlığı değerlendirme toplantısı yaptı
Kangal´da ´Örnek Yemek´
Kangal´da ´Örnek Yemek´
Sivas Kangallılar Derneği düzenlediği yemek organizasyonu ile gergin siyaset ortamına örnek bir davranışta bulundu.
"Şeffaf bir belediye başkanı olacağım"
"Şeffaf bir belediye başkanı olacağım"
Cumhuriyet Halk Partisi´nden (CHP) Sivas Belediye Başkan adayı olan Ali Akyıldız, esnaf teşkilatıyla bir araya geldi.
Akyıldız´ın eşi, kapı kapı dolaşıyor
Akyıldız´ın eşi, kapı kapı dolaşıyor
CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız´ın eşi Zeynep Akyıldız, tüm mahallelerde evleri kapı kapı dolaşarak seçim çalışması yürütüyor. Broşürler dağıtan Zeynep Akyıldız, gördüğü ilgiden memnun olduğunu ifade etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
booked.net
İnsanın kanadı, gayretidir.

Mevlana
Sabahları elma kahveden daha fazla uykunuzu açar!

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59