Anahtar Kelimeler: SAYGIYLA SELAMYACAK

YAZARLAR

SAYGIYLA SELAMYACAK

Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT) bugün, “1919: Şafak” adlı oyunu ile Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasını bir kez daha seyircileriyle saygıyla selamlayacak.

Ayşe Mine EĞÜZ

SDT, milli mücadele ruhunu sahneye yansıttığı, “1919: Şafak” adlı oyuna bugün perde açarak Mustafa Kemal Atatürk’ü yad edecek.

SDT, Türk milletinin bağımsızlık yolundaki azim ve kararlığını tiyatro sahnesinden yansıtan, Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışı ve Sivas Kongresi arasındaki dönemi anlatan oyunu sahne ışıklarıyla buluşturuyor. “1919: Şafak” isimli oyun konusunun yanı sıra görselliğiyle de seyredenleri etkiliyor.

Asiye Demet Köse ile Volkan Ateş Gündüz kaleme aldığı yönetmenliğini SDT Müdürü ve Bölge Sanat Yönetmeni Volkan Ateş Gündüz üstlendiği “1919:Şafak” isimli oyun, 12 Kasım Perşembe ve 14 Kasım Cumartesi günü saat 19:30’da  Atatürk Kültür Merkezi’nde yeniden sanatseverlerle buluşacak.

Milli mücadele ruhunu büyülü sahne ışıklarıyla buluşturan “1919: Şafak” adlı oyunun biletlerini www.biletinial.com adlı internet sitesinden, Sanat Cepte uygulamasından ve SDT gişesinden temin edebilirsiniz.