Anahtar Kelimeler: SAYGI BEKLİYORUZ

YAZARLAR

SAYGI BEKLİYORUZ

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay; “Hakemlerinde bize saygısı olması gerekiyor.” dedi

Zübeyde DARENDELİ

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Avrupa Liginde Karabağ ile oynanacak müsabaka öncesinde açıklamalarda bulundu. Kulüp tesislerinde önceki gün yapılan antrenmanda kulübün resmi internet sitesine açıklama yapan Rıza Çalımbay, "Demir Grup Sivasspor,  mütevazi ve kimseyi kırmayan bir camia. Nasıl bizim hakemlere saygımız varsa, hakemlerinde bize saygısı olması gerekiyor." dedi.  20 seneye yakın futbol oynadığını söyleyen Çalımbay, “En fazla 3-4 kart görmüşümdür. Benim hakemlerle aram her zaman iyidir. Antrenörlük hayatına geçtiğiniz zaman takımını korumak zorundasın. Bizim söylediğimiz ve itiraz ettiğimiz şeylerin hepsi doğru. Biz, yanlış veya hak etmediğimiz bir şey için mücadele etmiyoruz. Biz, hiçbir zaman hakem hatasından puan kazanmadık ama hakem hatalarından çok puanımız gitti.” Diye konuştu.

HAKKINI KORUYACAĞIZ

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay hakemlerin VAR'ı iyi kullanmadığını söyledi.  Çalımbay, "Şimdi ki hakemlerin önünde VAR duruyor. Türkiye'nin ve Avrupa'nın en başarılı hakemlerinden biri VAR'ın başında duruyor ve Fatih Karagümrük maçındaki penaltı pozisyonunu çözemiyorlar. Sen o penaltıyı çözemiyorsan orada durmayacaksın. VAR'daki arkadaşında sahadaki arkadaşında hatası var. Galatasaray maçında bu pozisyonun daha büyüğü vardı ama verilmedi penaltımız. Geçen sezon da bir sürü haksızlıklar oldu. Biz her zaman Demir Grup Sivasspor'umuzun hakkını koruyacağız. Haklıysak bazı şeyleri dile getirmeye hakkımız var. Kimseyi kırmadan yapıyoruz bunu." şeklinde konuştu.

TEBRİK EDİYORUM

Kırmızı-beyazlı ekipte teknik direktör Rıza Çalımbay, hakemlerle ilgili artık açıklama yapmayacağını söyledi.  Çalımbay," Hakem arkadaşlarımızla ilgili bir konuşma yapmayacağım. Hakemler VAR sistemi olmasına rağmen hata yapıyor. Buda böyle devam edecek. Ben Rıza Çalımbay olarak, hiçbir hakem arkadaşımız, ‘Bunu yaptı, şunu yaptı’ diye konuşmak istemiyorum. Kendi işime bakacağım. Bir sürü sorun yaşıyoruz. Fatih Karagümrük maçında 9 tane eksikle maça çıktık. Mükemmel futbol oynadık. Hakem o penaltıyı verene kadar takımımız gayet iyiydi. Tüm oyuncularımı tebrik ediyorum. 1 puan aldığımız için üzüldük tabi. Gradel son bölümde o golü atsa, belki maçı da kazanıp Sivas’a dönecektik. Ben kırıcı bir insan değilim. Hakem arkadaşları kötüleyerek puan almak istemiyoruz. İstemeyiz de. Allah korusun. Bir takımın hakkını yiyip de hakemin hatasıyla puan almayı Allah nasip etmesin. Ama hakem arkadaşlarımızda bizim puanlarımızı kendi hatalarıyla başkalarına vermesinler.  Benim istediğim bu. Geçen seneden beri Demir Grup Sivasspor'a inanılmaz hatalar yapıldı. Demir Grup Sivasspor,  mütevazi ve kimseyi kırmayan bir camia. Nasıl bizim hakemlere saygımız varsa, hakemlerin de bize saygısı olması gerekiyor." dedi.

FİNAL MAÇIMIZ

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Perşembe günü UEFA Avrupa Liginde Karabağ ile karşılaşacaklarını ve bu maçı tüm Türkiye için oynayacaklarını kaydetti. Final gibi bir müsabakanın kendilerini beklediğini söyleyen Çalımbay, "Şuan tek düşüncemiz bu maç. Karabağ maçı bizim final maçımız. Bu maçı aldığımız taktirde iddiamızı devam ettireceğiz. Kazanmamız gerekiyor. Oyuncularımızda bunun farkında. En büyük sıkıntımız kamuoyunun da bildiği gibi çok eksiğimiz olması. Bu şekilde hem Avrupa maçlarımızı hem de lig maçlarımızı oynayacağız. Biz belli bir zaman sonra çok daha iyi olacağız. Karabağ iyi bir takım. Oyun disiplinimiz kopar ve kendimizi müsabakaya veremezsek, hep oyunun içinde olamazsak o zaman bizim için çok zor bir karşılaşma olur. İlk maçta oynadığımız gibi oynarsak güzel bir şekilde sonuçlandırabiliriz. Bu maçı alabilirsek iddiamız devam edecek." ifadelerini kullandı.