YAZARLAR

Şarkışla´da alt yapıya 150 milyon lira harcanacak

Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, ekim ayının başında ilçenin alt yapı sorununu çözmek için ilk kazmayı vuracaklarını söyledi.

Başkan Oğuz, yaptığı açıklamada, ilçedeki alt yapı problemlerini çözmek için bugüne kadar yapılan çalışmalarda son aşamaya geldiklerini belirtti.

İhalenin yapıldığını ve ekim ayının başı itibarıyla alt yapı çalışmalarına başlayacaklarını aktaran Oğuz, "İlçemizin alt yapısı ekonomik ömrünü tamamlamış durumda." dedi.

Kanalizasyonda ciddi sıkıntıların olduğuna değinen Oğuz, "Şu anda yerleşim yerlerinin alt yapıları rastgele yapılmış, herhangi bir mühendislik projesine uygun değil, dolayısıyla kanalizasyonda da ciddi sorunlarımız var." ifadelerini kullandı.

- 150 MİLYON LİRALIK YATIRIM

İlçenin hiçbir yerinde yağmur suyu hattı olmadığını da belirten Oğuz, şunları kaydetti:

"Allah nasip ederse vatandaşımıza vermiş olduğumuz sözü yerine getireceğiz. Bu kolay bir iş değil, Şarkışla´nın alt yapısını tamamen değiştireceğiz. İller Bankasına sunulan proje onaylandı. 75 milyon lira devlet desteği olarak hibe aldık, 75 milyon lirayı da 30 yıl vadeyle geri ödemeli kullanacağız. Alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra sürekli su kesintisi, binaların alt katlarından lağımların çıkması gibi sorunlar bitecek. Vatandaşlarımıza gösterdikleri sabırdan dolayı teşekkür ediyorum."