Anahtar Kelimeler: Sarı Alan Yaylası ediliyor

YAZARLAR

´Sarı Alan Yaylası´ yok ediliyor!

Doğanın yok edilerek betonlaşması şehirden yaylalara taşındı. Son örneği ise doğa harikası olan Koyulhisar Ortaköy Sarı Alan yaylasında yaşanıyor. Elektriğin de gelmesiyle Ortaköy yaylasına değim yerindeyse ?önüne gelen kazma vurarak´ beton yığınlarını di

Yüksel MENEKŞE
Şehirler, çarpık kentleşmelere, doğadan bağın kopmasına, beton yığınlarına teslim oldu. Betonlaşma ve doğayı yok etme öyle boyutlara geldi ki, şehirlerden taşarak doğa harikası yaylalara sıçradı. Bunun son örneği ise Koyulhisar ilçesi Ortaköy?de yaşanıyor. Doğa harikası olan ve turizme açılma kapasitesi bulunan Ortaköy Sarı Alan yaylası son yıllarda beton yığınlarıyla dolmaya başladı. Yaylanın birkaç yıl önceki fotoğrafı ile karşılaştırıldığında ortaya çıkan vahamet ise duyarlı vatandaşları çileden çıkartır hale getirdi.

Gazetemize ulaşarak bu konudaki sıkıntıları dile getiren bir vatandaş, ?Yaylamız insanlarımız tarafından izinsizce ?burası benim orası benim´ diye inşaat yapılıyor. Muhtarlık da buna göz yumuyor. Burada 3-5 hane hayvancılık yapan var idi. Artık tatil yerine çevriliyor. Herkes kafasına göre kazma vurup yer çeviriyor. Buraya elektriğin gelmesini fırsat bilenler yaylayı talan edecekler. İlçe kaymakamlığımıza da durumu sosyal medyadan ilettim. Hukuki olarak mücadele vermeye çalışıyorum? dedi.