Anahtar Kelimeler: ‘SANAL DEĞİL YERELDEN YAPIN’

YAZARLAR

‘SANAL DEĞİL YERELDEN YAPIN’

Genel Başkanlığını Ali Babacan’ın yaptığı Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İl Başkanı Serdar İnce, "Salgın nedeniyle zor süreç geçiren esnafın ayakta kalabilmesi için alışverişlerin sanaldan değil yerelden yapılması gerekiyor"

Zübeyde DARENDELİ/

Koronavirüs nedeniyle her gün bir yenisinin işletmesine kilit vurmak zorunda kaldığı esnafın zor günler geçirdiğini belirten DEVA Partisi İl Başkanı Serdar İnce, SESOB Başkanı Beşir Köksal ile bir araya geldi.

Köksal’dan esnafın içinde bulunduğu durum hakkında bilgi alan İnce, “Sanaldan değil yerelden alışveriş yapılmalı” uyarısında bulundu.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’ı makamında ziyaret eden İnce, “

Pandemi sürecinde çok sayıda işleri kapandı. Açık olanlarda giderlerini karşılamakta zorlanmaktadır. Bu anlamda mümkün olduğu kadar Sivas halkının yerel esnaftan alışveriş yapmaları önem arz etmektedir. Başta internet ortamı olmak üzere sanal ortamda yapılan alışverişlerin Sivas ekonomisine katkısı bulunmamaktadır. Parti olarak yerel esnafına sahip çık sloganı ile esnaflarımızdan alışveriş yapılmasını  ve halkımızın da bu konuya duyarlı olmasını önemsiyoruz. Bu süreçte esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen ve onların zor gününde yanında olan Birlik Başkanımız sayın Beşir Köksal’a da teşekkür ediyoruz” dedi.
ESNAF ZOR DURUMDA

Esnaf ve sanatkarların Mart ayından itibaren çok zor bir durumda olduğunu vurgulayan SESOB Başkanı Köksal ise, özellikle kahveciler, kafeler, okul servisleri, kantinciler, halk otobüsçüleri ve benzer meslek mensubu esnafların etkilendiğini belirterek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Elbette devlet desteği ile esnafımıza biraz katkı yapıldı ama yeterli değil. Devlet desteğinin devam etmesini temenni ediyoruz. Alışverişin yerel esnaftan yapılması gerçekten de önemlidir. Bu konuda hassas davranan ve esnafımıza sahip çıkılması için Sivas halkını duyarlı olmaya davet eden Deva Partisi İl Başkanı sayın Serdar İnceye de teşekkür ediyoruz. Halkımızın pandemi sürecinde esnafımızın yanında yer almasını, alışverişlerini yerel esnaflardan yaparak onlara destek olmalarını temenni ediyoruz” diye konuştu.
Köksal, zor bir süreçten geçen esnafa destek çağrısı yapan ve alışverişin yerel esnaftan yapılmasını teşvik eden Deva Partisi İl Başkanı Serdar İnceye teşekkür etti.