Anahtar Kelimeler: SAKLI GÜZELLİKLER YÜZÜNE ÇIKIYOR

YAZARLAR

SAKLI GÜZELLİKLER GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR

İlimizin keşfedilmeyi bekleyen doğal güzelliklerini ortaya çıkarmak ve turizme kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen yürüyüş etkinlikleri kapsamında ormanda 7 kilometre yürüyüş yapıldı

Haber Merkezi/

‘Sivas'ı Keşfet’ parolası ile belli aralıklarda yapılan doğa yürüyüşlerinin bu haftaki rotası, her mevsim bambaşka güzelliğe bürünen Yıldız Dağı Ormanları oldu. Vali Salih Ayhan, il protokolü, SİVDAK, SADAK ve doğaseverlerle birlikte ormanda yaklaşık 7 kilometre yürüyüş yapıldı. Her yaştan doğaseverin ilgisini gören yürüyüşler, tarihi ve kültürel değerlerinin yanı sıra gökyüzüne doğru uzanan çam ormanlarından göl kenarlarına, akarsulardan kanyonlara, vadilerden ovalara, ormanlardan çeşit çeşit bitki ve muazzam manzara eşliğinde yapılıyor.  Yusufoğlan köyünden başlayan yürüyüş, Yıldız Dağı Kayak Merkezi'ne kadar sonbaharın eşsiz güzellikleri arasında devam etti. Yaklaşık 7 kilometrelik parkurda son baharın tüm renkleri göz kamaştırdı.

Sivas'ın güzelliklerini tanıtmak için faaliyetlere devam edileceğini belirten Vali Ayhan, "Herkesi, Sivas'ın muhteşem doğasını keşfetmeye davet ediyoruz. Doğal güzellikleriyle insanın içini ferahlatan, Sivas'ın her köşesi bambaşka bir güzelliğe sahip. Sivas'ımız çok geniş bir coğrafya ve birçok iklimsel özellikleri de içinde barındırıyor. Sahip olduğumuz doğal güzelliklerimizi hem kamuoyuyla paylaşmak, hem oksijen depolamak hem de spor yapmak amacıyla mesai arkadaşlarımız ve doğaseverlerle birlikte doğadayız. Katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

4-10 Ekim Amatör Spor Haftası münasebetiyle sporcular, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Doğa Sporları Topluluğu ve Gezen Gözler Doğa Koruma Spor Kulübü üyeleri de etkinlikte yer aldı.