Anahtar Kelimeler: SAHTE GELİN MAĞDURLARI

SAHTE GELİN MAĞDURLARI

Show TV’de yayımlanan ve sunuculuğunu Didem Arslan Yılmaz’ın yaptığı ‘Vazgeçme’ aldı programda Türkiye’nin sahte gelin haritası yayınlandı

Haber Merkezi/

Türkiye’de sahte gelin mağdurlarının sayısının artması üzerine konu bir TV programında ele alındı.

'Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme' programında ortaya çıkarılan sahte gelin çetesi üyelerinden 7’si gözaltına alınırken, aralarında Sivas’ın da bulunduğu 45 ilde dolandırıcılık yapıldığı öğrenildi.

TV’de yer alan programda sahte gelin olarak bilinen Melisay’ın annesi Dilek Köse, kızının evlilik çetesinin elinde zorla tutulduğunu iddia etti. "Damatlar gerçek, kızım sahte" diyen anne, Melisay’ı eve dönmeye çağırdı.

Sahte gelin Melisay da Türkiye’nin önünde annesi ve mağdurlarla yüzleşti. Önce sahte gelin Melisay’ın eski sevgilisi ve imam nikahlı eşi Emirhan, ardından sahte gelin Hülya Söyler gözaltına alındı.

EŞZAMANLI OPERASYON

Olaylar, tanık ve iddiaların ardından harekete geçen emniyet güçleri operasyon düğmesine bastı. Bildiği tüm gerçekleri Didem Arslan Yılmaz'a itiraf eden Melisay, Ağrı ve İstanbul Organize ve Kaçakçılık Şube ekipleri tarafından gözaltına alındı. Polis ekipleri, Melisay ile birlikte toplamda 7 dolandırıcıyı gözaltına aldı.

Programda bir de Türkiye’nin sahte gelin haritası yayımlandı. Buna göre, sahte gelin Melisay’ın öncülük ettiği çetedeki isimler bir bir ortaya çıkarılırken, aralarında Sivas’ın da yer aldığı 45 ilde toplam 9 milyon lira dolandırıcılık yapıldığı öğrenildi. Sivas’ta bu tutar ise 25 bin lira olarak ekranlara yansıdı.