YAZARLAR

SAHİPLENİLEN HAYVANLAR İÇİN ANLAMLI KAMPANYA

Belediyeye ait hayvan barınağından hayvan sahiplenen vatandaşlar sevimli dostlarının bakımını Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hayvan Hastanesi’nde ücretsiz ve indirimli yaptıracak

Ayşe Mine EĞÜZ/

‘Kalbimiz Sokakta Atıyor’ sloganıyla yola çıkan Sivas Belediyesi sokak hayvanları için anlamlı bir çalışmaya imza attı. Belediye ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi tarafından başlatılan kampanya kapsamında; Sokak Hayvanları Bakım Merkezimizden sahiplenilen hayvanların bir dizi sağlık imkanlarından ücretsiz ve indirimli olarak faydalanması sağlandı.

Bu kapsamda Sivas Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nden Sahiplenme Kampanyası doğrultusunda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hayvan Hastanesi’nde 1 yaşına kadar muayene, aşı ve kısırlaştırma ücretsiz yapılacak. Sahiplenilen tüm hayvanlarda tüm işlemler ömür boyu yüzde 10 indirim ile olacak. 1 yaş ve üzerindeki hayvanlarda yüzde 50 indirim sağlanacak.

Belediye ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi arasında yapılan bu anlaşma ile sokak hayvanları daha rahat bir yuvaya kavuşabilecek.