Anahtar Kelimeler: SAĞLIĞINA BALIKESİR’ KAVUŞTU

YAZARLAR

SAĞLIĞINA BALIKESİR’DE KAVUŞTU

Bir süre önce geldiği Sivas’ta rahatsızlandıktan sonra acil servise müracaat eden ve ardından da sağlık sorunu olduğu tespit edilen Fatih Yiğiter, Balıkesir’de geçirdiği başarılı operasyonla tekrar hayata tutundu


Sena POLAT/

Uzun süredir baş dönmesi, kusma, kollarında his kaybı ve denge problemi yaşayan Sivaslı Fatih Yiğiter (46), teşhisinin Sivas’ta konduğunu ancak ameliyatı Balıkesir’de olmayı tercih ettiğini söyledi.

Balıkesir Üniversitesi Sağlık ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Utku Adilay ve ekibinin yaklaşık 6 saatlik ameliyatının ardından sağlığına kavuştuğunu söyleyen Yiğiter, “Bir süre önce memleketin Sivas’ı ziyaret ettim. Bu sırada rahatsızlandım ve Acil servise başvurdum. Yapılan tetkiklerin ardından doktorum bana hastalığımın farkında olup olmadığını sordu. Bilmiyorum deyince gerçekle karşılaştım. Bu süreçten sonra rahatsızlıklarım giderek artmaya başladı. Baş dönmesi, kusma, his kaybı, uyuşma ve denge problemi yaşıyordum. Aylarca hastalığım hakkında araştırma yaptım ve bu konuda Türkiye’nin en iyi doktorlarından birinin Utku Adilay olduğunu öğrendim. Kendisi ile irtibata geçtim ve yapılan tetkiklerde ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Kabul ettim ve başarılı operasyonun hemen ardından tüm şikayetlerim ortadan kalktı. Utku hocama ve ekibine beni sağlığıma kavuşturduğu için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Balıkesir Üniversitesi Sağlık ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Utku Adilay ise hastanın şikayetleri üzerine yaptıkları tetkiklerde beyincik sarkması oluşan hastanın başarılı bir operasyonla tüm şikayetlerinin giderildiğini söyledi.