"SADECE ÇİMENTO ÜRETMİYORUZ İNSAN YETİŞTİRİYORUZ"
Votorantim Cimentos Sivas Fabrikası Genel Müdürü Yusuf Yenigün, “Hem ürün yelpazemizle hem de kaliteli insan yetiştirme gayesinde olarak Sivas´taki birçok kuruma ve çalışanlara katkıda bulunuyorsak ne mutlu bize. Biz burada sadece çimento üretmiyoruz aynı zamanda çevreye duyarlı, iş sağlığı ve güvenliğini içselleştirmiş, topluma fayda sağlayacak insanlar yetiştiriyoruz” dedi.
Tarih: 31.1.2018 18:39:52/ 972okunma / 0yorum

 

Gülşah YARLI /Hakan BAKAR/ÖZEL HABER

Sivas´taki en büyük özel sektör yatırımı olan 140 milyon avro değerindeki Votorantim Cimentos Sivas Fabrikası Genel Müdürü Yusuf Yenigün, gazetemize özel açıklamalarda bulunarak fabrika ile ilgili bilgiler verdi.

 “HIZLI TRENİN ÇİMENTOSUNU ÜRETİYORUZ”

Votorantim Cimentos Sivas Fabrikası Genel Müdürü Yusuf Yenigün 4 bin 500 ton olan üretimi yapılan yeni yatırımlarla 5 bin 500 tona çıkarmanın mutluluğu içinde olduklarını söyleyerek, şöyle devam etti:

"Fabrikamız´ın kurulduğu 1943´ten bu güne, değerlendirdiğimizde sürekli olarak çimento arz ve talebinin arttığını görüyoruz.Bunu karşılayabilmek için de yeni tesisimizi hayata geçirmiş bulunmaktayız. Sonuç olarak da hem Türkiye piyasası hem de yurt dışına satışlarımızı gerçekleştirmekteyiz.

Kapasiteyi artırmamızla birlikte, ürün yelpazesini de genişletmiş olduk. Sivas Erzincan arası hızlı tren ile ilgili çalışmalar nezdinde bölgenin çimentosunu  üretmeye başladık. Yine aynı şekilde altın madenine özel, Gold Cem ismini verdiğimiz spesifik üretim de yapıyoruz.Kapasite artışı öncesi 3 tip ürün üretirken, şu anda 6 tip ürün üretebilmekteyiz.

 “Yapılan bu yatırımlar ile ülkede istihdama katkı sağlanmış oldu” diyen Yusuf Yenigün, “Türkiye Çimento üretiminde  Avrupa´da birinci, dünya da ise ikinci olan bir ülkedir. Votorantim Cimentos  Türkiye´de 2012 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Ankara, Sivas, Yozgat ve Çorum´da ki entegre fabrikalarımız, Samsun ve Nevşehir öğütme tesislerimiz, 16 hazır beton ve 2 agrega tesisimiz ile Türk çimento sektörünün önemli firmalarından biri olduk. Ülkemizin gelişimine ve büyümesine duyduğumuz inançla yeni yatırım fırsatlarını da hep gündemde tutmaya çalışıyoruz. Tesis grubun en önemli yatırımlarından biri olan Votorantim Cimentos´un Amerika kıtası dışındaki en büyük yatırımı olma özelliğini taşıyor. 140 milyon Avro tutarındaki bu yatırım, aynı zamanda bugüne kadar Sivas iline yapılan en büyük sanayi yatırımıdır.” açıklamasında bulundu.

Yenigün, Votorantim Cimentos olarak, Sivas´taki yeni fabrikanın hem sektörün gelişimine katkı sağlayacağına hem de Türkiye´deki varlıklarını güçlendireceğine inandıklarını belirtti.

 

"ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLEN BİR FABRİKAYIZ”

Votorantim Cimentos Sivas Fabrikası Genel Müdürü Yusuf Yenigün, 1993 yılında bu şirkette göreve başladığını ifade ederek, Sivas´a çok şey kattıklarını ve özellikle iş sağlığı ve güvenliğinde çalışanlar ve ailelerine yönelik etkinlikler düzenleyerek , bilincin artırılmasını sağladıklarını belirtti.

Yenigün, çevresel anlamda da sıkıntısız bir fabrika olmanın haklı gururunda olduklarını dile getirerek "Çevre şartlarına uyum sağlayan bir kurumuz. Fabrikamız bacasında bulunan filtreler ile çevre şartlarına uyum sağlayan ve 24 saat Bakanlık tarafından izlenen ve kontrol edilen çevre dostu bir fabrika konumundayız. Dünyada 7. sırada Avrupa´da ise ilk 3´e giriyoruz. 2016 - 2017 yıllarında yapmış olduğumuz iş güvenliği çalışmalarında Türkiye´deki çimento fabrikaları içerisinde ödüle layık görülen bir fabrikayız. Bu da iş sağlığı ve güvenliği anlamında çalışanlarımıza verdiğimiz değeri ve önemi gösteriyor. Yeni tesisin açılmasıyla birlikte Sivas´a istihdam anlamında direkt ve dolaylı olarak katkı sağladık ve çalışanların da  yüzde 90´ı Sivaslıdır.”

İlk olarak 2017 Ekim ayında Samsun üzerinden yurt dışına ihracat yaptıklarını kaydeden Yenigün, çimento satışlarının çoğunluğunun Sivas´a, yüzde 30´luk bir kısmının ise diğer illere yapıldığını söyledi.

“SİVAS´A BİR ORTAOKUL KAZANDIRACAĞIZ”

Sosyal sorumluluk projelerinde de bahseden Yenigün, bu kapsamında da şehre büyük destek sağlamaya çalıştıklarına vurgu yaptı. Sivas Özel İdaresi ile birlikte 16 derslikli ortaokul projesi başlattıklarını belirten Genel Müdür Yenigün, yeni okulun Ağustos ve Eylül ayları gibi okullar bölgesine yakın bir alanda hizmete açmayı planladıklarını söyledi.

Yenigün, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa projeleri de hayata geçirdiklerine değinerek ayrıca birçok okulda iş sağılığı ve güvenliği seminerleri vererek, küçük yaştaki çocuklara İSG kültürünü aşılamayı hedef edindiklerini belirtti.

 “Hem ürün yelpazemizle hem de kaliteli insan yetiştirme gayesinde olup, Sivas´taki birçok kuruma ve çalışanlara katkıda bulunuyorsak ne mutlu bize.” dedi.

Aynı zamanda Çimentospor Kulüp Başkanı olan Yenigün, kız ve erkek voleybol ve futbol takımları ile 100´ün üzerinde sporcu ile Sivas gençliğine ve spora da katkı sağladıklarını ifade etti.

“KAZANAN TÜRKİYE OLACAKTIR”

Yusuf  Yenigün, kendileri için esas önemli olan konunun çalışanlarının mutluluğu olduğuna dikkat çekerek,”Burada verdiğimiz eğitimlerle ve kazandırılmış olan yetkinliklerimiz sayesinde, çalışanlarımız başka bir kuruma gitseler dahi burada kazanan Türkiye olacaktır.

Biz burada sadece çimento üretmiyoruz aynı zamanda insan yetiştiriyoruz” ifadelerine yer verdi.

2012 yılında Türkiye pazarına giren Votorantim Cimentos yatırımlarına artırarak devam ederken Sivas Çimento Fabrikasını 22 mart 2017 tarihinde büyüterek ve daha da güçlendirerek yoluna devam etmekte.

 

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Annelere İstihdam
Annelere İstihdam
“İş´te Anne Projesi” Projesinden yararlanan kadınlara kursa veya programa devam ettikleri günler için günlük 70 TL tutarında cep harçlığı ödenecek. Projeden yararlanmak isteyen Sivaslı kadınların Çalışma ve İş Kurumu Sivas İl Müdürlüğüne başvuru yapması gerekiyor.
“Üretimi çok hassas ve bir o kadar da zahmetlidir”
“Üretimi çok hassas ve bir o kadar da zahmetlidir”
Yıldırım, “Çay´ın içilebilir bir ürün olduğu kadar yenilebilir bir ürün konumunda olduğunu söyleyerek, “Neşe Çay olarak dünyada üzerine kar yağan tek çay bahçelerinden topladığımız taze çayları özenle ve tamamen doğal yollarla üretildiğini, üretiminin çok hassas ve bir o kadar da zahmetli olduğunu söyledi.”
"Enflasyon oranı yeniden çift haneye çıkmıştır"
"Enflasyon oranı yeniden çift haneye çıkmıştır"
Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum itibariyle Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) tarafından basın toplantısı düzenlendi. STSO Başkanı Eken; "Son dönemde döviz kurlarında yaşanılan olağandışı hareketlerinde etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneye çıkmıştır." dedi.
HER ÜÇ KAMU ÇALIŞANINDAN BİRİ KİRACI
HER ÜÇ KAMU ÇALIŞANINDAN BİRİ KİRACI
HER ÜÇ KAMU ÇALIŞANINDAN BİRİ KİRACI
STB´ndan Enflasyonla Mücadele Çağrısı
STB´ndan Enflasyonla Mücadele Çağrısı
STB´ndan Enflasyonla Mücadele Çağrısı
İŞSİZ SAYISINDA ARTIŞ YAŞANIYOR
İŞSİZ SAYISINDA ARTIŞ YAŞANIYOR
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden derlenen bilgilere göre, Temmuz ayı itibarıyla Türkiye genelindeki 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsizlik oranı 10,8 seviyesinde gerçekleşti. Böylelikle, bu rakamın 2017 yılının aynı oranına göre 88 bin kişi artarak 3 milyon 531 kişiye ulaştığı görüldü. Genç nüfusta ise (15 ila 24) işsizlik oranı yüzde 1,2 puanlık azalış gösterirken, 15 ila 64 yaş arasındaki grupta 0,1 puan artış gösterdiği saptandı.
Enflasyon ile mücadelede devletimizin yanındayız
Enflasyon ile mücadelede devletimizin yanındayız
Okyay, “Enflasyonla mücadele konusunda devletimizin yanında olduğumuzu belirtmek isterim. Hangar Autos oto kiralama hizmetleri olarak firmamızdan araç kiralamak isteyen tüm müşterilerinize yüzde 20 indirim yaptığımızı belirtmek isterim.” dedi.
Bütçe eylülde 6 milyar lira açık verdi
Bütçe eylülde 6 milyar lira açık verdi
Bütçe eylülde 6 milyar lira açık verdi
Buğday ve Arpa Tohumu Dağıtıldı
Buğday ve Arpa Tohumu Dağıtıldı
Bitkisel Üretimi Geliştirme Projesi Kapsamında Buğday ve Arpa Tohumu Dağıtıldı
Kuaförler Odası Kurs Konusunda İşbirliği Yapacak
Kuaförler Odası Kurs Konusunda İşbirliği Yapacak
Sivas Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası MEB Bağlı Özel Esin Yazıcı Güzellik Kursu ile protokol yaparak kurs düzenleyecek.
Kırsal Susuz Kalmayacak
Kırsal Susuz Kalmayacak
Kırsal Susuz Kalmayacak
URTİM´den yüksek standartlarda rüzgar perdesi
URTİM´den yüksek standartlarda rüzgar perdesi
Kalıp ve iskele sistemleri üretiminde Türkiye´nin öncü şirketlerinden URTİM, CLIMBSET – W ® Rüzgar Perdesi Sistemi ile Türkiye´nin çağdaş binaları için yüksek standartlarda rüzgar perdesi üretiyor.
Öğrenciler yerli üretimi yerinde gördüler
Öğrenciler yerli üretimi yerinde gördüler
Yerli üretime ve tüketime bir destekte, Halil Rıfat Paşa İlköğretim öğrenci ve velilerinden geldi.
Üniversite´den yüzde 10 indirim
Üniversite´den yüzde 10 indirim
Erkul, “Üniversitemiz bünyesinde yaklaşık 60 bin öğrencimiz öğrenim görmekte. Rektörlüğümüze bağlı birimlerde ve kampüs içerisindeki özel işletmelerde 3 ay boyunca yüzde 10 indirim yapacağız.”dedi.
2018-10-12 00:00:01
2018-10-12 00:00:01
Eylül ayı Tüketici Fiyatlarında enflasyonunun yüzde 24.5´i bulması üzerine Hazine ve Maliye bakanlığı, özel sektörün gönüllülük esasına dayalı Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı´nı başlattı. Bu kapsamda, programa katkı sağlamak isteyen firmalardan ürün ve hizmetlerinde yılsonuna kadar yüzde 10 asgari indirim taahhüdü vermeleri bekleniyor. İşte Medya Takip Merkezi´nin (MTM) programa ilişkin yaptığı medya araştırmasının detayları…
"#Türkiye Kazanacak"
"#Türkiye Kazanacak"
"#Türkiye Kazanacak"
Yerli Üretim Logosu Zorunlu Oldu
Yerli Üretim Logosu Zorunlu Oldu
Yerli Üretim Logosu Zorunlu Oldu
AYMOD Türk ayakkabı sektörüne can suyu oldu
AYMOD Türk ayakkabı sektörüne can suyu oldu
Dünya ayakkabı sektörünün en büyük iki fuarından biri olan AYMOD - Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı, aralarında Almanya, İtalya ve Rusya´nın da bulunduğu 80´den fazla ülkeden 20 bin 680 kişi ağırladı. Fuar özellikle yabancı alıcı rakamında %32´lik artış yakaladı.
"Amacımız Çiftçilerimizi Mağdur Etmemek"
"Amacımız Çiftçilerimizi Mağdur Etmemek"
Sivas Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda Sivas Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız başkanlığında İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve İlçe Müdürlerinin katılımı ile İlçe Müdürleri toplantısı gerçekleştirildi.
Gemerek´te şeker pancarı sezonu açıldı
Gemerek´te şeker pancarı sezonu açıldı
Gemerek´te şeker pancarı sezonu açıldı
Türk Doğaltaşları, İtalya´da görücüye çıktı
Türk Doğaltaşları, İtalya´da görücüye çıktı
Avrupa´nın en büyük doğaltaş fuarı olan, İtalya´nın Verona kentinde 26-29 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenen Marmomac 2018 International Exhibition of Stone Design and Technology Fuarı´nda Türk doğaltaşları görücüye çıktı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Hamı pişiremezsen bari, pişmişi ham etme?

Hacı Bektaşı Veli
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Kitap kurtları
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Siyaset ile insaniyet arasında
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Yakışıklı ceset
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
İnsan olmak / İnsan kalmak
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Kaşıkçı suikasti: Böyle bir şey olamaz!
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
Akılsız yapan akıllı telefon
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Millet bahçeleri ve Gülhane Parkı
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
MAVİ SU AK KÖPÜKLÜ SU
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Din´e uyacağız, din´i kendimize uydurmayacağız...
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Suçlu ürünler listesi
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
DEDİKODU
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
HOMO DÜT DÜTÜS*
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
“MUHALİF DAMGASI” VE ÖTEKİLEŞTİRMENİN HİYERARŞİSİ
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Hicaz´ı nasıl kaybettik?
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Kaleci ve Savunma Hataları
Salih Tuna
Salih Tuna
Türk ekonomisi McKinsey´e mi emanet edildi?
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Zincir
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
20 milyar doların peşinde...
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
ÇOCUĞU NE OKUTUR?
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
BİR ÖĞRETMENİN ESERİ
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ