"SADECE ÇİMENTO ÜRETMİYORUZ İNSAN YETİŞTİRİYORUZ"
Votorantim Cimentos Sivas Fabrikası Genel Müdürü Yusuf Yenigün, “Hem ürün yelpazemizle hem de kaliteli insan yetiştirme gayesinde olarak Sivas´taki birçok kuruma ve çalışanlara katkıda bulunuyorsak ne mutlu bize. Biz burada sadece çimento üretmiyoruz aynı zamanda çevreye duyarlı, iş sağlığı ve güvenliğini içselleştirmiş, topluma fayda sağlayacak insanlar yetiştiriyoruz” dedi.
Tarih: 31.1.2018 18:39:52/ 758okunma / 0yorum

 

Gülşah YARLI /Hakan BAKAR/ÖZEL HABER

Sivas´taki en büyük özel sektör yatırımı olan 140 milyon avro değerindeki Votorantim Cimentos Sivas Fabrikası Genel Müdürü Yusuf Yenigün, gazetemize özel açıklamalarda bulunarak fabrika ile ilgili bilgiler verdi.

 “HIZLI TRENİN ÇİMENTOSUNU ÜRETİYORUZ”

Votorantim Cimentos Sivas Fabrikası Genel Müdürü Yusuf Yenigün 4 bin 500 ton olan üretimi yapılan yeni yatırımlarla 5 bin 500 tona çıkarmanın mutluluğu içinde olduklarını söyleyerek, şöyle devam etti:

"Fabrikamız´ın kurulduğu 1943´ten bu güne, değerlendirdiğimizde sürekli olarak çimento arz ve talebinin arttığını görüyoruz.Bunu karşılayabilmek için de yeni tesisimizi hayata geçirmiş bulunmaktayız. Sonuç olarak da hem Türkiye piyasası hem de yurt dışına satışlarımızı gerçekleştirmekteyiz.

Kapasiteyi artırmamızla birlikte, ürün yelpazesini de genişletmiş olduk. Sivas Erzincan arası hızlı tren ile ilgili çalışmalar nezdinde bölgenin çimentosunu  üretmeye başladık. Yine aynı şekilde altın madenine özel, Gold Cem ismini verdiğimiz spesifik üretim de yapıyoruz.Kapasite artışı öncesi 3 tip ürün üretirken, şu anda 6 tip ürün üretebilmekteyiz.

 “Yapılan bu yatırımlar ile ülkede istihdama katkı sağlanmış oldu” diyen Yusuf Yenigün, “Türkiye Çimento üretiminde  Avrupa´da birinci, dünya da ise ikinci olan bir ülkedir. Votorantim Cimentos  Türkiye´de 2012 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Ankara, Sivas, Yozgat ve Çorum´da ki entegre fabrikalarımız, Samsun ve Nevşehir öğütme tesislerimiz, 16 hazır beton ve 2 agrega tesisimiz ile Türk çimento sektörünün önemli firmalarından biri olduk. Ülkemizin gelişimine ve büyümesine duyduğumuz inançla yeni yatırım fırsatlarını da hep gündemde tutmaya çalışıyoruz. Tesis grubun en önemli yatırımlarından biri olan Votorantim Cimentos´un Amerika kıtası dışındaki en büyük yatırımı olma özelliğini taşıyor. 140 milyon Avro tutarındaki bu yatırım, aynı zamanda bugüne kadar Sivas iline yapılan en büyük sanayi yatırımıdır.” açıklamasında bulundu.

Yenigün, Votorantim Cimentos olarak, Sivas´taki yeni fabrikanın hem sektörün gelişimine katkı sağlayacağına hem de Türkiye´deki varlıklarını güçlendireceğine inandıklarını belirtti.

 

"ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLEN BİR FABRİKAYIZ”

Votorantim Cimentos Sivas Fabrikası Genel Müdürü Yusuf Yenigün, 1993 yılında bu şirkette göreve başladığını ifade ederek, Sivas´a çok şey kattıklarını ve özellikle iş sağlığı ve güvenliğinde çalışanlar ve ailelerine yönelik etkinlikler düzenleyerek , bilincin artırılmasını sağladıklarını belirtti.

Yenigün, çevresel anlamda da sıkıntısız bir fabrika olmanın haklı gururunda olduklarını dile getirerek "Çevre şartlarına uyum sağlayan bir kurumuz. Fabrikamız bacasında bulunan filtreler ile çevre şartlarına uyum sağlayan ve 24 saat Bakanlık tarafından izlenen ve kontrol edilen çevre dostu bir fabrika konumundayız. Dünyada 7. sırada Avrupa´da ise ilk 3´e giriyoruz. 2016 - 2017 yıllarında yapmış olduğumuz iş güvenliği çalışmalarında Türkiye´deki çimento fabrikaları içerisinde ödüle layık görülen bir fabrikayız. Bu da iş sağlığı ve güvenliği anlamında çalışanlarımıza verdiğimiz değeri ve önemi gösteriyor. Yeni tesisin açılmasıyla birlikte Sivas´a istihdam anlamında direkt ve dolaylı olarak katkı sağladık ve çalışanların da  yüzde 90´ı Sivaslıdır.”

İlk olarak 2017 Ekim ayında Samsun üzerinden yurt dışına ihracat yaptıklarını kaydeden Yenigün, çimento satışlarının çoğunluğunun Sivas´a, yüzde 30´luk bir kısmının ise diğer illere yapıldığını söyledi.

“SİVAS´A BİR ORTAOKUL KAZANDIRACAĞIZ”

Sosyal sorumluluk projelerinde de bahseden Yenigün, bu kapsamında da şehre büyük destek sağlamaya çalıştıklarına vurgu yaptı. Sivas Özel İdaresi ile birlikte 16 derslikli ortaokul projesi başlattıklarını belirten Genel Müdür Yenigün, yeni okulun Ağustos ve Eylül ayları gibi okullar bölgesine yakın bir alanda hizmete açmayı planladıklarını söyledi.

Yenigün, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa projeleri de hayata geçirdiklerine değinerek ayrıca birçok okulda iş sağılığı ve güvenliği seminerleri vererek, küçük yaştaki çocuklara İSG kültürünü aşılamayı hedef edindiklerini belirtti.

 “Hem ürün yelpazemizle hem de kaliteli insan yetiştirme gayesinde olup, Sivas´taki birçok kuruma ve çalışanlara katkıda bulunuyorsak ne mutlu bize.” dedi.

Aynı zamanda Çimentospor Kulüp Başkanı olan Yenigün, kız ve erkek voleybol ve futbol takımları ile 100´ün üzerinde sporcu ile Sivas gençliğine ve spora da katkı sağladıklarını ifade etti.

“KAZANAN TÜRKİYE OLACAKTIR”

Yusuf  Yenigün, kendileri için esas önemli olan konunun çalışanlarının mutluluğu olduğuna dikkat çekerek,”Burada verdiğimiz eğitimlerle ve kazandırılmış olan yetkinliklerimiz sayesinde, çalışanlarımız başka bir kuruma gitseler dahi burada kazanan Türkiye olacaktır.

Biz burada sadece çimento üretmiyoruz aynı zamanda insan yetiştiriyoruz” ifadelerine yer verdi.

2012 yılında Türkiye pazarına giren Votorantim Cimentos yatırımlarına artırarak devam ederken Sivas Çimento Fabrikasını 22 mart 2017 tarihinde büyüterek ve daha da güçlendirerek yoluna devam etmekte.

 

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KOBİ´lere 700 milyon TL destek
KOBİ´lere 700 milyon TL destek
STSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, KOSGEB´in, KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında projesi olanlara 700 milyon lira vereceğini söyledi
En fazla giyimde artış yaşandı
En fazla giyimde artış yaşandı
Enflasyon, Kayseri, Sivas ve Yozgat bölgesinde nisan ayında yüzde 1,47 artarken, yıllık bazda yüzde 11,31 oldu
28 bin 310 dekar zirai arazi suya kavuşacak
28 bin 310 dekar zirai arazi suya kavuşacak
Sivas Kangal Kocakurt Barajı tamamlandı.  Sulama Projesi´nin de devreye alınmasıyla 28 bin 310 dekar zirai arazi suya kavuşacak
Sivas heyeti 12. Malatya Tarım Fuarı´nı ziyaret etti
Sivas heyeti 12. Malatya Tarım Fuarı´nı ziyaret etti
Sivas Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ve Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ´dan oluşan Sivas heyeti, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile birlikte bu yıl Malatya´da 12´ncisi gerçekleştirilen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarını ziyaret ederek, fuar kapsamında Koyun Kırkım Yarışması ve Şenliği´ne katıldı
 "Defter beyan sistemi kısa sürede çözülecek"
"Defter beyan sistemi kısa sürede çözülecek"
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, defter beyan sistemi ile ilgili gerekli girişimlerde bulunulduğunu alınması gereken kullanıcı kodu ve şifrelerin kısa sürüde vergi dairesinde alınması için girişimlerde bulunduklarını söyledi
Mart ayının zam şampiyonu karnabahar
Mart ayının zam şampiyonu karnabahar
Kayseri, Sivas, Yozgat illerinin dahil olduğu bölgede Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) aylık yüzde 0,95 artarken Mart ayının zam şampiyonu karnabahar oldu
Tarımda DAP projesi ile atağa geçildi
Tarımda DAP projesi ile atağa geçildi
Sivas İl Özel İdaresi tarafından Doğu Anadolu Projesi (DAP) ile ilgili yapılan açıklamaya göre Kalkınma Bakanlığı Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı kapsamına alınan Sivas´ın yıllardır özlemi çekilen bu hamle ile tarımda adeta atağa geçtiği ifade edildi
Araç sayısı 157 bin 951´e yükseldi
Araç sayısı 157 bin 951´e yükseldi
Sivas´ta araç sayısı 157 bin 951´e yükseldi
Sivas´ta Şubat ayında 653 konut satıldı
Sivas´ta Şubat ayında 653 konut satıldı
Sivas´ta Şubat ayında 653 konut satışı oldu
TSO´dan  demiryollarına ‘UR-GE´ desteği!
TSO´dan demiryollarına ‘UR-GE´ desteği!
Ticaret ve Sanayi Odası´nın, Sivas´ta köklü bir geçmişe sahip olan demiryolu sanayinin uluslararası alanda da rekabet gücünün artırılması amacıyla Ekonomi Bakanlığı´na sunduğu “UR-GE” projesi kabul edildi.
İhracat da ithalat da arttı
İhracat da ithalat da arttı
Sivas´ta İhracat yüzde17,2, ithalat yüzde 281,5 arttı
Ocak ayında 597 konut satıldı
Ocak ayında 597 konut satıldı
Sivas´ta Ocak ayında 597 konut satıldı
ÇEDAŞ 2017 yılında ulaşılabilir bir şirket oldu
ÇEDAŞ 2017 yılında ulaşılabilir bir şirket oldu
ÇEDAŞ 2017 yılında EPDK´nın Elektrik Dağıtım Şirketleri ile Görevli Tedarik Şirketleri Çağrı Merkezleri Hizmet Kalitesi Standartlarına İlişkin Usul ve Esaslar´da belirttiği hedef oranların üzerinde bir gerçekleşme sağlayarak çağrı merkezi süreçlerinde başarı sağladı
İnşaat sektörü sezonu erken açtı
İnşaat sektörü sezonu erken açtı
İlimizde her yıl Nisan ayında açılan inşaat sektörü, bu yıl havaların mevsim ortalamasın üzerinde olmasından dolayı Şubat ayında açılarak sektör temsilcilerinin yüzünü güldürdü
“Köye Dönüş projesi için heyecanlıyız”
“Köye Dönüş projesi için heyecanlıyız”
Sivas Yıldızeli Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Gülhan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının açıkladığı “ Köye Dönüş “ projesinin Yıldızeli´nde heyecan yarattığını söyledi
HAYDİ SİVASLI KÖYÜNE GERİ DÖN!
HAYDİ SİVASLI KÖYÜNE GERİ DÖN!
Köyden kente göçü önlemek için yürürlüğe konulan teşviklere bir yenisi daha eklendi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, köyüne geri dönen çiftçi ailelere 300 damızlık koyun, koyunlara bakanlara ise asgari ücret üzerinden maaş verileceğini söyledi. Bu açıklamanın ardından gözler, Türkiye´de en fazla köyü bulunan 10 il arasında bin 238 köy sayısıyla ilk sırada yer alan Sivas´a çevrildi
Fiyatı en çok artan ürün salatalık oldu
Fiyatı en çok artan ürün salatalık oldu
TÜİK Kayseri Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre Sivas, Kayseri ve Yozgat bölgesinde Ocak ayında bir önceki aya göre fiyatı en çok artan seçilmiş madde yüzde 20,07 oldu
FİRMALARI BANKA MÜDÜRLERİ Mİ BATIRDI?
FİRMALARI BANKA MÜDÜRLERİ Mİ BATIRDI?
TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, "Bizim sıkıntıya düşen iş adamlarımıza bankalar destekten ziyade büyük bir zorluk göstermişlerdir. Özellikle Sivaslı banka müdürleri iş adamlarımıza çok zorluk çıkardılar." dedi
Son gün 5 Şubat
Son gün 5 Şubat
İŞGEM´e kabul edilen İkinci grup firma ve girişimciler arasında yer alabilmek için son başvuru tarihi 5 Şubat olarak açıklandı.
Kömür Tevzii gübre satışına başladı
Kömür Tevzii gübre satışına başladı
Toptan ve perakende ithal kömür satışı ve sosyal yardımlaşmaya ait yardım kömürleri dağıtımı gerçekleştiren Sivas Kömür Tevzii, tarım gübresi satışı da yapmaya başladı
“Sivas Anadolu Arı Irkı korunursa Sivas balda marka olur”
“Sivas Anadolu Arı Irkı korunursa Sivas balda marka olur”
İlimizde uzun süredir bal üreticiliği yapan Faik Gür, “Sivas Anadolu Arı Irkı korunursa Sivas balda marka olur” dedi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
"Ya yıldızların Her biri bir mühendistir veya onları yapan bir mühendis vardır!.."