"SADECE ÇİMENTO ÜRETMİYORUZ İNSAN YETİŞTİRİYORUZ"
Votorantim Cimentos Sivas Fabrikası Genel Müdürü Yusuf Yenigün, “Hem ürün yelpazemizle hem de kaliteli insan yetiştirme gayesinde olarak Sivas´taki birçok kuruma ve çalışanlara katkıda bulunuyorsak ne mutlu bize. Biz burada sadece çimento üretmiyoruz aynı zamanda çevreye duyarlı, iş sağlığı ve güvenliğini içselleştirmiş, topluma fayda sağlayacak insanlar yetiştiriyoruz” dedi.
Tarih: 31.1.2018 18:39:52/ 1122okunma / 0yorum

 

Gülşah YARLI /Hakan BAKAR/ÖZEL HABER

Sivas´taki en büyük özel sektör yatırımı olan 140 milyon avro değerindeki Votorantim Cimentos Sivas Fabrikası Genel Müdürü Yusuf Yenigün, gazetemize özel açıklamalarda bulunarak fabrika ile ilgili bilgiler verdi.

 “HIZLI TRENİN ÇİMENTOSUNU ÜRETİYORUZ”

Votorantim Cimentos Sivas Fabrikası Genel Müdürü Yusuf Yenigün 4 bin 500 ton olan üretimi yapılan yeni yatırımlarla 5 bin 500 tona çıkarmanın mutluluğu içinde olduklarını söyleyerek, şöyle devam etti:

"Fabrikamız´ın kurulduğu 1943´ten bu güne, değerlendirdiğimizde sürekli olarak çimento arz ve talebinin arttığını görüyoruz.Bunu karşılayabilmek için de yeni tesisimizi hayata geçirmiş bulunmaktayız. Sonuç olarak da hem Türkiye piyasası hem de yurt dışına satışlarımızı gerçekleştirmekteyiz.

Kapasiteyi artırmamızla birlikte, ürün yelpazesini de genişletmiş olduk. Sivas Erzincan arası hızlı tren ile ilgili çalışmalar nezdinde bölgenin çimentosunu  üretmeye başladık. Yine aynı şekilde altın madenine özel, Gold Cem ismini verdiğimiz spesifik üretim de yapıyoruz.Kapasite artışı öncesi 3 tip ürün üretirken, şu anda 6 tip ürün üretebilmekteyiz.

 “Yapılan bu yatırımlar ile ülkede istihdama katkı sağlanmış oldu” diyen Yusuf Yenigün, “Türkiye Çimento üretiminde  Avrupa´da birinci, dünya da ise ikinci olan bir ülkedir. Votorantim Cimentos  Türkiye´de 2012 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Ankara, Sivas, Yozgat ve Çorum´da ki entegre fabrikalarımız, Samsun ve Nevşehir öğütme tesislerimiz, 16 hazır beton ve 2 agrega tesisimiz ile Türk çimento sektörünün önemli firmalarından biri olduk. Ülkemizin gelişimine ve büyümesine duyduğumuz inançla yeni yatırım fırsatlarını da hep gündemde tutmaya çalışıyoruz. Tesis grubun en önemli yatırımlarından biri olan Votorantim Cimentos´un Amerika kıtası dışındaki en büyük yatırımı olma özelliğini taşıyor. 140 milyon Avro tutarındaki bu yatırım, aynı zamanda bugüne kadar Sivas iline yapılan en büyük sanayi yatırımıdır.” açıklamasında bulundu.

Yenigün, Votorantim Cimentos olarak, Sivas´taki yeni fabrikanın hem sektörün gelişimine katkı sağlayacağına hem de Türkiye´deki varlıklarını güçlendireceğine inandıklarını belirtti.

 

"ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLEN BİR FABRİKAYIZ”

Votorantim Cimentos Sivas Fabrikası Genel Müdürü Yusuf Yenigün, 1993 yılında bu şirkette göreve başladığını ifade ederek, Sivas´a çok şey kattıklarını ve özellikle iş sağlığı ve güvenliğinde çalışanlar ve ailelerine yönelik etkinlikler düzenleyerek , bilincin artırılmasını sağladıklarını belirtti.

Yenigün, çevresel anlamda da sıkıntısız bir fabrika olmanın haklı gururunda olduklarını dile getirerek "Çevre şartlarına uyum sağlayan bir kurumuz. Fabrikamız bacasında bulunan filtreler ile çevre şartlarına uyum sağlayan ve 24 saat Bakanlık tarafından izlenen ve kontrol edilen çevre dostu bir fabrika konumundayız. Dünyada 7. sırada Avrupa´da ise ilk 3´e giriyoruz. 2016 - 2017 yıllarında yapmış olduğumuz iş güvenliği çalışmalarında Türkiye´deki çimento fabrikaları içerisinde ödüle layık görülen bir fabrikayız. Bu da iş sağlığı ve güvenliği anlamında çalışanlarımıza verdiğimiz değeri ve önemi gösteriyor. Yeni tesisin açılmasıyla birlikte Sivas´a istihdam anlamında direkt ve dolaylı olarak katkı sağladık ve çalışanların da  yüzde 90´ı Sivaslıdır.”

İlk olarak 2017 Ekim ayında Samsun üzerinden yurt dışına ihracat yaptıklarını kaydeden Yenigün, çimento satışlarının çoğunluğunun Sivas´a, yüzde 30´luk bir kısmının ise diğer illere yapıldığını söyledi.

“SİVAS´A BİR ORTAOKUL KAZANDIRACAĞIZ”

Sosyal sorumluluk projelerinde de bahseden Yenigün, bu kapsamında da şehre büyük destek sağlamaya çalıştıklarına vurgu yaptı. Sivas Özel İdaresi ile birlikte 16 derslikli ortaokul projesi başlattıklarını belirten Genel Müdür Yenigün, yeni okulun Ağustos ve Eylül ayları gibi okullar bölgesine yakın bir alanda hizmete açmayı planladıklarını söyledi.

Yenigün, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa projeleri de hayata geçirdiklerine değinerek ayrıca birçok okulda iş sağılığı ve güvenliği seminerleri vererek, küçük yaştaki çocuklara İSG kültürünü aşılamayı hedef edindiklerini belirtti.

 “Hem ürün yelpazemizle hem de kaliteli insan yetiştirme gayesinde olup, Sivas´taki birçok kuruma ve çalışanlara katkıda bulunuyorsak ne mutlu bize.” dedi.

Aynı zamanda Çimentospor Kulüp Başkanı olan Yenigün, kız ve erkek voleybol ve futbol takımları ile 100´ün üzerinde sporcu ile Sivas gençliğine ve spora da katkı sağladıklarını ifade etti.

“KAZANAN TÜRKİYE OLACAKTIR”

Yusuf  Yenigün, kendileri için esas önemli olan konunun çalışanlarının mutluluğu olduğuna dikkat çekerek,”Burada verdiğimiz eğitimlerle ve kazandırılmış olan yetkinliklerimiz sayesinde, çalışanlarımız başka bir kuruma gitseler dahi burada kazanan Türkiye olacaktır.

Biz burada sadece çimento üretmiyoruz aynı zamanda insan yetiştiriyoruz” ifadelerine yer verdi.

2012 yılında Türkiye pazarına giren Votorantim Cimentos yatırımlarına artırarak devam ederken Sivas Çimento Fabrikasını 22 mart 2017 tarihinde büyüterek ve daha da güçlendirerek yoluna devam etmekte.

 

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Köprü ve otoyollardan 1,8 milyar lira gelir
Köprü ve otoyollardan 1,8 milyar lira gelir
Türkiye´de geçen yıl köprü ve otoyollardan elde edilen gelir, bir önceki yıla göre yüzde 23,3 artarak 1 milyar 798 milyon 738 bin 189 lira oldu
Bakan´dan sözü kaptık
Bakan´dan sözü kaptık
Pakdemirli “Siz başvurunuzu yapın. Sivas´ın kenevir üretimi yapılacak olan iller arasına alınması için gerekli yasal düzenlemeyi yapacağımın sözünü veriyorum.”dedi.
Sebzeler el yakıyor
Sebzeler el yakıyor
Sebzeler el yakıyor
TİM İhracat 2019 Raporu açıklandı
TİM İhracat 2019 Raporu açıklandı
Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, "Dünyada en çok ticareti yapılan 200 ürün arasında, ülkemizin güçlü olduğu 47 ihracat ürünü var. Bizim bu ürünlerdeki ihracatımız ise 50 milyar dolar seviyesinde." dedi.
Emekliye çifte zam
Emekliye çifte zam
Milyonlarca emekliye yeni maaşları ödeniyor. Emekliler hem maaşlarını hem ek ödemelerini zamlı alıyor. 104 ile 518 lira arasındaki gelir artışı hesaplarda görülüyor.
Enflasyonun üstünde kira artışına önlem
Enflasyonun üstünde kira artışına önlem
Kira artış oranlarında Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi yerine Tüketici Fiyat Endeksi´ndeki 12 aylık ortalamaların dikkate alınmasına yönelik düzenleme, ilgili taraflarca olumlu karşılandı.
Elektrik desteğinden 10 milyon kişi faydalanacak
Elektrik desteğinden 10 milyon kişi faydalanacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın açıkladığı düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşların elektrik tüketimini devletin karşılamasına yönelik düzenlemenin detayları belli oldu.
Halkbank´tan kredi kartı yapılandırması
Halkbank´tan kredi kartı yapılandırması
Halkbank, kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan ve birikmiş kredi kartı borcunu yapılandırmak isteyen müşterilerine "Halk Destek Kredisi" kullandıracağını duyurdu.
IMF, küresel büyüme tahminlerini düşürdü
IMF, küresel büyüme tahminlerini düşürdü
Uluslararası Para Fonu (IMF), küresel ekonomik büyüme tahminini bu yıl için yüzde 3,5´e, 2020 yılı için de yüzde 3,6´ya çekti
Kuruyemiş te fiyatlar katlanarak yükseliyor
Kuruyemiş te fiyatlar katlanarak yükseliyor
Kuruyemiş te fiyatlar katlanarak yükseliyor
DSİ´den Sivas´a bir müjde daha
DSİ´den Sivas´a bir müjde daha
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Sivas iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Yıldızeli Cizözü Barajı´nda su tutulmaya başlandı.
“Sivas gelişmeye devam ediyor"
“Sivas gelişmeye devam ediyor"
Sivas Valisi Salih Ayhan, Organize Sanayi Bölgesi´nde faaliyet gösteren işletmeleri ziyaret etti. İlimizde istihdama ve ekonomiye katkı sunan fabrikaları gezerek çalışmaları yerinde gören Vali Ayhan, ziyaretler öncesi 2019 yılının ilk Organize Sanayi Bölgesi (I. OSB) Müteşebbis Heyeti Toplantısına katıldı.
Kenevir Üretimi Değerlendirildi
Kenevir Üretimi Değerlendirildi
Tarım Platformu Üyeleri, Sivas´ta Kenevir Yetiştiriciliğini Değerlendirdi
Vakıf Katılım´dan kira sertifikası ihracı
Vakıf Katılım´dan kira sertifikası ihracı
Vakıf Katılım´dan yurt içi piyasaya yönelik 350 milyon TL´lik kira sertifikası ihracı
Vagon fren sistemi Türkiye´de üretilecek
Vagon fren sistemi Türkiye´de üretilecek
Yük vagonunda Hedef %100 yerlileşme projesi kapsamında fren sistemi üretimi yapan ve dünya çapında birçok ülkeyle ticari ilişkisi bulunan Knorr Bremse firmasının yöneticileri Sivas´ta TÜDEMSAŞ fabrikasında kompakt fren sisteminin yerli üretimi için bir araya geldiler.
Konut satışları yerinde saydı
Konut satışları yerinde saydı
Türkiye genelinde 2018 yılında bir milyon 375 bin 398 konut satış sonucu el değiştirdi. 2018 yılı konut satışlarında Sivas´ta ise10 bin 665 konut satışı gerçekleşti. 2017 rakamlarına bakıldığında 10 bin 654 konut satışı ile Sivas´ta konut satışları yerinde saymış oldu.
Emekliler yakıt ve kira desteği istiyor
Emekliler yakıt ve kira desteği istiyor
TÜED Genel Başkanı Ergün, kira fiyatlarındaki artış ve ısınma giderlerinin yükselmesinin emeklilerin hanehalkı tüketim harcamalarını artırdığını belirterek, "Kış aylarında yakıt ve kira desteğine ihtiyaç duyduğu açıkça ortadadır." dedi.
IPARD Proje Eğitim Protokolü İmzalandı
IPARD Proje Eğitim Protokolü İmzalandı
IPARD Proje Hazırlama İşbirliği ve Eğitim Protokolü´ İmza Töreni Düzenlendi
Sivaslı girişimci kadınlar buluştu
Sivaslı girişimci kadınlar buluştu
Sigortacı Suna Kendirli ve kuaförcülük yapan Şükran Alıncak Aydın öncülüğünde Sivas´ta farklı sektörlerde çalışan kadınlar ‘Güçlü ve Girişimci Kadınlarımızı Biraraya Getiriyoruz´ sloganıyla dün kahvaltıda buluştu.
“Bütün Projelere Destek Vermeye Hazırız”
“Bütün Projelere Destek Vermeye Hazırız”
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Yönetim Kurulu Toplantısı Kayseri Valisi ve ORAN Yönetim Kurulu Başkanı Şehmus Günaydın´ın başkanlığında Sivas´ta toplandı. 
İşsizlik Rakamları Açıklandı
İşsizlik Rakamları Açıklandı
Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) tarafından dün 2018 yılı Ekim dönemine ait işsizlik rakamları açıklandı. 2018 yılı Ekim döneminde İşsizlik oranı %11,6 seviyesinde gerçekleşti
Cirolar Düştü
Cirolar Düştü
Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) tarafından dün açıklanan ´Perakende Satış Endeksleri´, Kasım 2018´de Perakende satış hacmi bir önceki yılın aynı ayına göre %6,3 azalarak cirolar düştü
Türkiye Yeterlilikler Sisteminin ve Çerçevesinin Uygulanması AB Hibe Programı
Türkiye Yeterlilikler Sisteminin ve Çerçevesinin Uygulanması AB Hibe Programı
Türkiye Yeterlilikler Sisteminin ve Çerçevesinin Uygulanması Hibe Programı Teklif Çağrısı Yayınlandı
İş Sağlığı ve Güvenliğinin AB Hibe Projesi
İş Sağlığı ve Güvenliğinin AB Hibe Projesi
İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Hibe Programı Teklif Çağrısı Yayınlandı
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
EKONOMİDE MEGALOMAN DAVRANIŞLAR
İbrahim Tenekeci
İbrahim Tenekeci
Siyaset ile samimiyet arasında
Mustafa Kutlu
Mustafa Kutlu
Kalp-hürmet-hizmet-merhamet
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Sivasspor´dan Kötü Başlangıç
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
‘Kutsal´ sömürü
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
‘Umarsızca Cennet´i aramak´
Ö. Emir Doğan
Ö. Emir Doğan
(KAMİ)GAZZE, UZAK ÜLKE DEĞİL; SEYİR GÜNLÜĞÜNE EKLEYEMEYİZ
Mehmet Şevket Eygi
Mehmet Şevket Eygi
İhlâssız din hizmeti olmaz
İbrahim Kahveci
İbrahim Kahveci
Bir zamanlar duyarlıydık...
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Uygarlar ve Uygurlar!
Yusuf Kaplan
Yusuf Kaplan
Türkiye´nin önündeki takoz: FETÖ zihniyeti!
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
‘Ben bir Türk´üm, dinim, cinsim uludur´
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Bir Yıldız Daha Kaydı
Berat Demirci
Berat Demirci
ŞEHRİN GÖÇÜ VE “BİR ŞEHİRLİ”NİN GÖÇÜ
Ahmet Özdemir
Ahmet Özdemir
Gelenek mi, görenek mi, medeniyet mi?
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Başörtüsü ve Vietnam Sendromu
Coşkun Gökkuş
Coşkun Gökkuş
Para/transfer
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Bir çevirinin düşündürdükleri
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SÜRPRİZ REKTÖRÜN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Fikret Ünsal
Fikret Ünsal
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.3142
EURO
6.0386
booked.net
İman hem nurdur hem kuvvettir, hakiki imanı elde den adam kânata meydan okuyabilir.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Hiçbir kağıt parçası 7 defadan fazla ikiye katlanamaz!!

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59