"SADECE ÇİMENTO ÜRETMİYORUZ İNSAN YETİŞTİRİYORUZ"
Votorantim Cimentos Sivas Fabrikası Genel Müdürü Yusuf Yenigün, “Hem ürün yelpazemizle hem de kaliteli insan yetiştirme gayesinde olarak Sivas´taki birçok kuruma ve çalışanlara katkıda bulunuyorsak ne mutlu bize. Biz burada sadece çimento üretmiyoruz aynı zamanda çevreye duyarlı, iş sağlığı ve güvenliğini içselleştirmiş, topluma fayda sağlayacak insanlar yetiştiriyoruz” dedi.
Tarih: 31.1.2018 18:39:52/ 872okunma / 0yorum

 

Gülşah YARLI /Hakan BAKAR/ÖZEL HABER

Sivas´taki en büyük özel sektör yatırımı olan 140 milyon avro değerindeki Votorantim Cimentos Sivas Fabrikası Genel Müdürü Yusuf Yenigün, gazetemize özel açıklamalarda bulunarak fabrika ile ilgili bilgiler verdi.

 “HIZLI TRENİN ÇİMENTOSUNU ÜRETİYORUZ”

Votorantim Cimentos Sivas Fabrikası Genel Müdürü Yusuf Yenigün 4 bin 500 ton olan üretimi yapılan yeni yatırımlarla 5 bin 500 tona çıkarmanın mutluluğu içinde olduklarını söyleyerek, şöyle devam etti:

"Fabrikamız´ın kurulduğu 1943´ten bu güne, değerlendirdiğimizde sürekli olarak çimento arz ve talebinin arttığını görüyoruz.Bunu karşılayabilmek için de yeni tesisimizi hayata geçirmiş bulunmaktayız. Sonuç olarak da hem Türkiye piyasası hem de yurt dışına satışlarımızı gerçekleştirmekteyiz.

Kapasiteyi artırmamızla birlikte, ürün yelpazesini de genişletmiş olduk. Sivas Erzincan arası hızlı tren ile ilgili çalışmalar nezdinde bölgenin çimentosunu  üretmeye başladık. Yine aynı şekilde altın madenine özel, Gold Cem ismini verdiğimiz spesifik üretim de yapıyoruz.Kapasite artışı öncesi 3 tip ürün üretirken, şu anda 6 tip ürün üretebilmekteyiz.

 “Yapılan bu yatırımlar ile ülkede istihdama katkı sağlanmış oldu” diyen Yusuf Yenigün, “Türkiye Çimento üretiminde  Avrupa´da birinci, dünya da ise ikinci olan bir ülkedir. Votorantim Cimentos  Türkiye´de 2012 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Ankara, Sivas, Yozgat ve Çorum´da ki entegre fabrikalarımız, Samsun ve Nevşehir öğütme tesislerimiz, 16 hazır beton ve 2 agrega tesisimiz ile Türk çimento sektörünün önemli firmalarından biri olduk. Ülkemizin gelişimine ve büyümesine duyduğumuz inançla yeni yatırım fırsatlarını da hep gündemde tutmaya çalışıyoruz. Tesis grubun en önemli yatırımlarından biri olan Votorantim Cimentos´un Amerika kıtası dışındaki en büyük yatırımı olma özelliğini taşıyor. 140 milyon Avro tutarındaki bu yatırım, aynı zamanda bugüne kadar Sivas iline yapılan en büyük sanayi yatırımıdır.” açıklamasında bulundu.

Yenigün, Votorantim Cimentos olarak, Sivas´taki yeni fabrikanın hem sektörün gelişimine katkı sağlayacağına hem de Türkiye´deki varlıklarını güçlendireceğine inandıklarını belirtti.

 

"ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLEN BİR FABRİKAYIZ”

Votorantim Cimentos Sivas Fabrikası Genel Müdürü Yusuf Yenigün, 1993 yılında bu şirkette göreve başladığını ifade ederek, Sivas´a çok şey kattıklarını ve özellikle iş sağlığı ve güvenliğinde çalışanlar ve ailelerine yönelik etkinlikler düzenleyerek , bilincin artırılmasını sağladıklarını belirtti.

Yenigün, çevresel anlamda da sıkıntısız bir fabrika olmanın haklı gururunda olduklarını dile getirerek "Çevre şartlarına uyum sağlayan bir kurumuz. Fabrikamız bacasında bulunan filtreler ile çevre şartlarına uyum sağlayan ve 24 saat Bakanlık tarafından izlenen ve kontrol edilen çevre dostu bir fabrika konumundayız. Dünyada 7. sırada Avrupa´da ise ilk 3´e giriyoruz. 2016 - 2017 yıllarında yapmış olduğumuz iş güvenliği çalışmalarında Türkiye´deki çimento fabrikaları içerisinde ödüle layık görülen bir fabrikayız. Bu da iş sağlığı ve güvenliği anlamında çalışanlarımıza verdiğimiz değeri ve önemi gösteriyor. Yeni tesisin açılmasıyla birlikte Sivas´a istihdam anlamında direkt ve dolaylı olarak katkı sağladık ve çalışanların da  yüzde 90´ı Sivaslıdır.”

İlk olarak 2017 Ekim ayında Samsun üzerinden yurt dışına ihracat yaptıklarını kaydeden Yenigün, çimento satışlarının çoğunluğunun Sivas´a, yüzde 30´luk bir kısmının ise diğer illere yapıldığını söyledi.

“SİVAS´A BİR ORTAOKUL KAZANDIRACAĞIZ”

Sosyal sorumluluk projelerinde de bahseden Yenigün, bu kapsamında da şehre büyük destek sağlamaya çalıştıklarına vurgu yaptı. Sivas Özel İdaresi ile birlikte 16 derslikli ortaokul projesi başlattıklarını belirten Genel Müdür Yenigün, yeni okulun Ağustos ve Eylül ayları gibi okullar bölgesine yakın bir alanda hizmete açmayı planladıklarını söyledi.

Yenigün, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa projeleri de hayata geçirdiklerine değinerek ayrıca birçok okulda iş sağılığı ve güvenliği seminerleri vererek, küçük yaştaki çocuklara İSG kültürünü aşılamayı hedef edindiklerini belirtti.

 “Hem ürün yelpazemizle hem de kaliteli insan yetiştirme gayesinde olup, Sivas´taki birçok kuruma ve çalışanlara katkıda bulunuyorsak ne mutlu bize.” dedi.

Aynı zamanda Çimentospor Kulüp Başkanı olan Yenigün, kız ve erkek voleybol ve futbol takımları ile 100´ün üzerinde sporcu ile Sivas gençliğine ve spora da katkı sağladıklarını ifade etti.

“KAZANAN TÜRKİYE OLACAKTIR”

Yusuf  Yenigün, kendileri için esas önemli olan konunun çalışanlarının mutluluğu olduğuna dikkat çekerek,”Burada verdiğimiz eğitimlerle ve kazandırılmış olan yetkinliklerimiz sayesinde, çalışanlarımız başka bir kuruma gitseler dahi burada kazanan Türkiye olacaktır.

Biz burada sadece çimento üretmiyoruz aynı zamanda insan yetiştiriyoruz” ifadelerine yer verdi.

2012 yılında Türkiye pazarına giren Votorantim Cimentos yatırımlarına artırarak devam ederken Sivas Çimento Fabrikasını 22 mart 2017 tarihinde büyüterek ve daha da güçlendirerek yoluna devam etmekte.

 

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Altın´da fiyat karmaşası
Altın´da fiyat karmaşası
Sivas Sarraf ve Kuyumcular Derneğinin kuyumcu dükkanlarında yer alan kur ekranındaki rakam Altın piyasasını belirleyen İstanbul altın borsası ekranındaki rakamlar ile bir birini tutmuyor.
5 GÜNDE GÜBRE FİYATLARI UÇTU
5 GÜNDE GÜBRE FİYATLARI UÇTU
Çiftçinin üretim yapması her geçen gün zorlaşıyor. DAP gübresi, doların yükselmesine bağlı olarak son 5 gün içinde bin lira daha yükseldi. Geçtiğimiz hafta tonu 2 bin 400 ile 2 bin beşyüz liraya satılan gübre, 3 bin 500 liraya kadar yükseldi.
TARSİM´den Üreticiye Bayram Ödemesi
TARSİM´den Üreticiye Bayram Ödemesi
Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), üreticiye Kurban Bayramı öncesindeki 10 günlük süreçte 130 milyon TL´lik ödeme yapıldığını duyurdu
"Bizim iş insanlarımız akıllı tüccardır"
"Bizim iş insanlarımız akıllı tüccardır"
Yükselen döviz kurlarının ihracatçıları olumsuz etkilememesi adına ilk adımı atan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), elindeki yedek akçeleri ve Türkiye Tanıtım Grubu kaynaklarının bir kısmını ihracatçı firmalara kullandırmak üzere Eximbank ile protokol imzaladı.
“Tercihimiz yerli ürünler”
“Tercihimiz yerli ürünler”
Usta, “Amerikan mallarını boykot ederek yerli ürün kullanacaklarını ve Sivas´lı vatandaşların Burger king, MCDonaLd´s ve Starbucks gibi ABD lobisine hizmet eden firmalara gitmesinler vatandaşlarımızı boykota davet ediyorum.” dedi
Bu nasıl bir fark
Bu nasıl bir fark
Sivas´ta vatandaşlar altın alışı ve satışı arasındaki yaşanan farktan dolayı şaşkına döndü.
Deri ürünleri ihracatı 1 milyar doları aştı
Deri ürünleri ihracatı 1 milyar doları aştı
Emek yoğun sektörlerden biri olan ayakkabı ve saraciye sektöründe Alman üretim modeliyle verimliliği arttırmak için harekete geçildi.
Emekli  Bayram İkramiyeleri Yatmaya Başladı
Emekli Bayram İkramiyeleri Yatmaya Başladı
Emeklilerin bayram ikramiyeleri dün itibariyle hesaplara yatırılmaya başlandı. Bağ-Kur ve SSK emeklilerine 16 Ağustos´ta ödenmeye başlanırken, Emekli Sandığı emeklilerine de bugün ikramiyeleri ödenecek. Durgun olan piyasanın bu ödemelerden dolayı canlanması bekleniyor.
 ‘Grubumuzun Türkiyemize ve sigorta sektörümüze güveni tam´
‘Grubumuzun Türkiyemize ve sigorta sektörümüze güveni tam´
HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu “Talanx Grubu´nun Türkiyemize ve sigorta sektörümüze güveni tam. Grubumuz doğabilecek satın alma ve birleşme fırsatlarını takip edecektir” dedi.
Son trend: Online kurban satışı
Son trend: Online kurban satışı
Bankalararası Kart Merkezi (BKM), 2018 yılının Temmuz ayı verilerini açıkladı. BKM´nin verilerine göre, Temmuz ayında toplam 73,9 milyar TL kartla ödeme yapılırken, internet üzerinden yapılan kartlı ödemenin ise 13,8 milyar TL´ye ulaştığı belirlendi. İşte Medya Takip Merkezi (MTM)´nin banka ve kredi kartlarının kullanımına yönelik yaptığı araştırmanın detayları…
Kurbanın sayısal boyutu
Kurbanın sayısal boyutu
TZOB Genel Başkanı Bayraktar: “Ülkemizde 4 günlük bayram döneminde kesilecek büyükbaş hayvan sayısı 101 ülkenin sığır, küçükbaş hayvan sayısı ise 135 ülkenin koyun varlığından daha fazla olacak”
İkinci El Eşya Piyasası Durgun
İkinci El Eşya Piyasası Durgun
Sivas´ta her yıl özellikle okulların açıldığı dönemlerde, ikinci el eşya piyasasın da canlılık yaşayan mezatçılar, yaz tatilinden dolayı can çekişiyor.
Gül, “Taş Toplama Makinesi Tarımsal Verimliliği Artıracak”
Gül, “Taş Toplama Makinesi Tarımsal Verimliliği Artıracak”
Sivas Valisi Davut Gül, ‘Tarımsal Etkinlik Artırma Projesi´ kapsamında İl Özel İdaresi ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Taş Toplama ve Katı Gübre Dağıtma Makinesi Tanıtım Programı´na katıldı.
”İhracatçıya yol gösterin hedefe birlikte ulaşalım”
”İhracatçıya yol gösterin hedefe birlikte ulaşalım”
10. Büyükelçiler Konferansı kapsamında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu´nun (DEİK) düzenlediği çalışma yemeğinde büyükelçiler Türkiye´nin ihracat elçileriyle buluştu. TİM Başkanı Gülle, Türkiye´nin 2023 hedefinin ilk 10 ekonomi arasında yer almak olduğunu belirterek, “İhracat herkesin görevi´ dedi.
Türkiye´de Tüketici Harekete Geçiyor
Türkiye´de Tüketici Harekete Geçiyor
ABD kaynaklı küresel ekonomik saldırı sürecini değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz; “Amerika´nın değerlerine ve yaşam tarzının simgelerine olan boykot ile tüketimden gelen gücümüzü harekete geçiriyoruz.” dedi.
ÇK Enerji Faturasına fastPay indirimi
ÇK Enerji Faturasına fastPay indirimi
Elektrik faturanı fastPay ile öde fatura bedelinin yüzde 5´i cebinde kalsın.
Yatırımlarımızı Sivas´a Yapalım
Yatırımlarımızı Sivas´a Yapalım
Sivas´ta hekimlik yapan Dr. Baki Çoban ve Eczacı olan eşi Sema Çoban´ın ortak yatırımlarıyla Mehmet paşa Mahallesinde bulunan Dört yıldızlı Savona Otel hizmete açıldı.
“Yurt dışı gezilerine gitmeyin”
“Yurt dışı gezilerine gitmeyin”
Vefa tur işletmecisi Yusuf yağmur vatandaşlara çağrıda bulunarak milli birlik zamanı vatandaşlarımızın umre ziyareti ve yurt dışı tatillerini yıl sonuna kadar ertelemelerini istedi.
Doğal afetler çiftçinin peşini bırakmıyor
Doğal afetler çiftçinin peşini bırakmıyor
TZOB Genel Başkanı Bayraktar; “İklim değişikliğinin etkisiyle yağış rejimi değişti. Artık daha fazla düzensiz yağış yaşıyor, çiftçi olarak daha fazla zarar görüyoruz”
Akıllı Tarım TIR´ı 10 bin çiftçiye ulaştı
Akıllı Tarım TIR´ı 10 bin çiftçiye ulaştı
Hektaş çiftçilere akıllı tarımı, çiftçiler de tarımdaki sorunları anlattı Akıllı Tarım TIR´ı 10 bin çiftçiye ulaştı Çiftçilere akıllı tarım uygulamalarını anlatmak amacıyla yola çıkan Hektaş Akıllı Tarım TIR´ı, ilk yılda 19 şehre ve 30 ilçeye giderek 10 bine yakın çiftçiye ulaştı. İlgili birlikler ve odalardan talep olmadığı için 2018´de Sivas proje dışında kaldı.
"esnafımız kurban bayramına hazır"
"esnafımız kurban bayramına hazır"
Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, dini bayramlardan biri olan Kurban Bayramını kutlayacak olmanın onuru ve gururunu yaşadıklarını belirterek, esnaf ve sanatkarın kurban bayramına hazır olduğunu söyledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Aşk bir güneşe benzer, aşık olmayan gönül bir katı taşa benzer.

Yunus Emre
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Hayırlı Bayramlar!..
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
BİR ÖĞRETMENİN ESERİ
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Dinamik dindarlık
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
İki asırdır kendi ayağımıza kurşun sıkıyoruz, farkında mısınız?
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
41 dereceden 39,5´a
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
İKTASADÎ MESELLER
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
MTTB CAMİASI DERNEĞİ BASIN BİLDİRİSİ YAYINLANDI
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Bana gülmeyi-doğayı anlat...
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
ABD´ye çok güçlü cevap nasıl verilir?
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Nigar Hanım´a ilişkin bir çalışma
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Onur meselesi
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Rahip Brunson, Reverend Frew ve Halûk
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Öz değerlere bakış
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Düşünce sentezi yapabilmek
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Sivasspor´dan Zor da olsa Güzel Galibiyet
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Kahrolası piyasa!
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
BİZE BİZİ UNUTTURMA ALLAH´IM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Yalnız ölüm
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
MAARİFE, MAARİFTEN BİR “BAKAN” VAR(3)
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
SAĞLIKTA TATLI BALLI İŞLER GÜÇLER
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
BAYRAM KOKUSU
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Salih Tuna
Salih Tuna
Sen ne sandın zibidi?
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
BU ŞEHİRDE YIKMAK MODA OLDU
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ