YAZARLAR

Rektör Yıldız Rugby takımına saha ve yer tahsis etti

Sivas´ta antrenman yapmak için yer ve saha sıkıntısı çeken "Sivas Kangals Rugby" takımına Sivas Cumhuriyet Üniversitesi kapılarını açtı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Alim Yıldız, "Sivas Kangals Rugby" Takımının Sivas Cumhuriyet Üniversi

Hakan Bakar

Rektör Yıldız Rugby takımına saha ve yer tahsis etti

 

Sivas´ta antrenman yapmak için yer ve saha sıkıntısı çeken "Sivas Kangals Rugby" takımına Sivas Cumhuriyet Üniversitesi kapılarını açtı.

 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Alim Yıldız, "Sivas Kangals Rugby" Takımının Sivas Cumhuriyet Üniversitesi içerisinde antrenmanlarını yapacakları saha ve spor olanaklarından faydalanmaları adına destek olacaklarını söyledi.

 

 

"Sivas Kangals Rugby" Spor Kulübü Basın sözcüsü Gazeteci Hakan Bakar ve Sivas Kangals R.F.C. Takım yöneticisi Batuhan Erdabak ve Rugby Takım oyuncuları, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Alim Yıldız´ı makamında ziyaret ederek takım hakkında bilgi verdi.

 

2.Uluslararası Kademeli antrenör Emil Aliyev komutasında kurulan "Sivas Kangals Rugby" takımı ilk başlarda belirli platformlarda boy gösterdi. Takımdaki arkadaşların azmi ve yoğun tempo içerisinde gösterdikleri gayretler doğrultusunda, şimdilerde antrenör Emil Aliyev komutasında Ünilig, Türkiye Ragbi 2. Ligi´nde ve belirlenen çeşitli platformlarda mücadelesine devam etmektedir.

 

REKTÖR YILDIZ´DAN RUGBY TAKIMINA SAHA DESTEĞİ

 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Alim Yıldız, ?takım için elimizden gelen imkanlar çerçevesinde destek olacağız. Bizim üniversite herkese açık. Biz buradaki tesisleri öğrenci arkadaşlarımız faydalansın diye yaptık. Özellikle bu şekilde spor ile uğraşan arkadaşlarımızın olması bizleri çok memnun ediyor. Maddi olarak çok bir desteğimiz olamaz ama, yer konusunda arkadaşlarımızın çalışacakları alanları kullanmaları için tahsis ederiz. Zaten takımdaki arkadaşlarımızın bir çoğu bizim üniversitenin öğrencisi. Okulumuzu spor anlamında da güzel bir şekilde temsil ederler. İnşallah başarılı güzel bir performans sergilerler. Ben kendilerine başarılar diliyorum.? şeklinde ifade etti.

 

?İDMANLARIMIZ DAHA SAĞLIKLI OLACAK?

 

"Sivas Kangals Rugby" Spor Kulübü Basın sözcüsü Gazeteci Hakan Bakar. ?Sayın rektörümüze takım ile ilgili verdiğimiz bilgiler neticesinde bazı eksikliklerimizin olduğunu söyledik. Sağ olsun oda bizler için en önemli konu olan saha sorunumuzu çözüme kavuşturdu. Takımın sağlıklı bir şekilde çalışacağı bir sahası yoktu. En azından Sivas Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinde takım arkadaşlarımız sağlıklı bir şeklide idman yapıp önümüzdeki maçlara hazırlanmaya başlayacaklar. Desteklerinden dolayı Sayın Rektör Alim Yıldız Beye takım adına teşekkür ederim.? dedi.

 

?ANTRENMAN VE SAHA PROBLEMİNİ AŞTIK?

 

Sivas Kangals R.F.C. Takım yöneticisi Batuhan Erdabak ve Rugby Takım oyuncuları ise hedeflerimize ulaşmak için her kapıyı çalışıyoruz. biz gençler olarak bu spor dalına gönül verdik. Türkiye´de çok fazla bilinmiyor. Yeni yeni öğreniyorlar ama biz yaklaşık iki, üç yıldır Rugby sporu ile birçok başarıya imza attık. Rektörümüze beklentilerimizi, takımımızı, hedeflerimizi ve ihtiyaçlarımızdan bahsettik. Rektörümüz sağ olsun üniversite içerisinde spor olanaklarının hepsinden faydalanabilirsiniz dedi. Bize imkan sağladı. En kısa zamanda takımımıza özel bir kart bastırılarak spor sahası olanaklarından faydalanacağız. Üniversite bünyesindeki sahaların antrenman ve maç için kullanılmasını bizlere serbest etti. Antrenman ve saha problemini aştık. Geriye maddiyat kaldı. İnşallah maddi anlamda da Sivas´taki işletmeler bizlere destek olurlar diye umut ediyorum. Rektörümüze takımımıza verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Tüm arkadaşlarıma, hepimize hayırlı uğurlu olsun.? şeklinde konuştu.