Anahtar Kelimeler: POLİSTEN OPERASYON

POLİSTEN OPERASYON

İl Emniyet Müdürlüğü, son bir hafta içerisinde il genelinde sokak satıcıları ve kullanıcılarına yönelik gerçekleştirilen operasyonların bilançosunu açıkladı. Operasyonlarda 12 göz altının yanı sıra uyuşturucu madde ele geçirildi

Çetin POLAT/

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri il genelinde sokak satıcıları ve kullanıcılarına yönelik gerçekleştirdiği operasyonlara ara vermeden devam ediyor. Son 1 haftalık bilançoyu açıklayan polis, 12 kişi hakkında işlem yaptı, çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirdi.

Edinilen bilgiye göre, farklı adreslere gerçekleştirilen operasyonlarda 45.77 gram sentetik Kannabinoid, 0.75 gram Metamfetamin, 6 adet Gerica sentetik ecza hap, 14.64 gram esrar maddesi ile 1 adet narkotik madde kullanma aparatı ele geçirildi.

Uyuşturucu maddelerin yanı sıra 12 kişiyi göz altına alındığını açıklayan İl Emniyet Müdürlüğü, gözaltına alınan şahıslardan 7’si hakkında kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmaktan, 1’i hakkında uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti yapmaktan, Suşehri ve İmranlı ilçelerinde toplam 3 şahıs hakkında yine kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde satın almaktan işlem yapıldı.

TEHDİTDEN ARANIYORDU
Daha önce tehdit suçundan arandığı tespit edilen 1 şahsın ise operasyonlar kapsamında gözaltına alınarak hakkında gerekli işlemler yapılması için Polis Merkezi Amirliği’ne teslim edildiği açıklandı.
İl genelinde sürdürülen operasyonların kararlılıkla sürdürüleceğini vurgulayan İl Emniyet Müdürlüğü, bir kez daha ebeveynlerin narkotik maddeler konusunda bilinçli olmaları, çocuk ve gençlere sahip çıkmaları istendi.