Anahtar Kelimeler: “Özgür olmayı seviyorum”

YAZARLAR

“Özgür olmayı seviyorum”

Özer, “Özgür olmayı seviyorum. Bence özgürlük insanın başka insanlara zarar vermeden dilediği gibi yaşamasıdır.” dedi.

Hakan BAKAR

Sivaslı Avukat Nuh Özer, doğup büyüdüğü memleketinde 20 yıldan bu yana avukatlık mesleğini sürdürmekte.

Nuh Özer’i diğer avukat meslektaşlarından ayıran en büyük özelliği ise motosiklete olan tutkunluğu. Motosikletin yanı sıra yazarlığı da bulunan Özer, 2020 yılı içerisinde ‘Zemheri kadınları’ adında Şubat ayında birde polisiye cinayet romanı çıkardı.

Adliyedeki davalara ve davasını takip ettiği müvekkillerinin yanına giderken dahi motosikletinden bir an olsun vazgeçmeyen Özer, Sivas’ta yılın 11 ayını motosikletinin üzerinde geçirdiğini söyleyerek gazetemize verdiği röportajında kendisi hakkında şu bilgileri aktardı.

“ÇOCUKLUĞUMUN EN GÜZEL DÖNEMİ SİVAS TA GEÇTİ”

Özer,  “Sivas’ta 20 yıllık avukatlık sürecimin 10 yılını ceza avukatlığında geçirdim. Bugün artık sadece ceza davalarına bakıyorum. Çocukluğumun en güzel dönemi Sivas ta geçti. Geçmiş yıllardan bu güne hayatımda birçok merak duyduğum konular oldu. Bunları sayacak olursak, Siyah kuşak 3. Dan tekvandocuyum. Yağlı boya resim yapıyorum. Zemheri kadınları adında 2020 Şubat ayında yayınlanan bir de polisiye cinayet romanım var.” ifadelerini kullandı.

“MOTOSİKLET SÜRDÜĞÜMÜ HAYAL EDEREK RAHATLARIM”

Motosikletle ile tanışmasının 2014 yılında gerçekleştiğini ifade eden Özer, şöyle devam etti. “İlk motosikletim çok ucuz ve küçüktü. Zamanla tecrübe kazandıkça kuvvetli motosikletlere geçiş yaptım. Şu an kullandığım Canavar 1800 CC ve 150 beygir gücünde. Yılda 11 ay motosiklete biniyorum. Bu arada arabamı da sattım. Sadece yerde kar olan dönemde 1 ay kadar motosiklete binemiyorum. Motosiklet benim için sadece bir araç değil bir hayat tarzı. Gardırobumdaki kıyafetlerim bile motosiklet için elverişlidir. Takım elbisem ve kravatım yok. Deri montlar ve kotlarım var. Genelde siyahtan başak renk giymem. Aynı tişörtten 10 tane alır, çıkarım alış verişten. Motosiklet tutkum bu tarz giyinmemi kuvvetlendirdi. Özgür olmayı seviyorum. Bence özgürlük insanın başka insanlara zarar vermeden dilediği gibi yaşamasıdır. Kimsenin işine ve tercihlerine karışamamak benim yaşam felsefemdir. Herkese, her inanca ve her tercihe saygı duyarım. Motosiklet sürmediğim zamanlarda dahi motosiklet sürdüğümü hayal ederek rahatlarım.” şeklinde konuştu.