YAZARLAR

Özel tasarım maskeler ücretsiz dağıtılacak

Sivas Olgunlaşma Enstitüsü tasarım atölyelerinde üretilen 15 Temmuz özel maskeleri, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Valilik tarafından halka ücretsiz olarak dağıtılacak.

 

Hakan BAKAR

15 Temmuz darbe girişiminin 4. Yıldönümüne Sivas Olgunlaşma Enstitüsünün özel tasarım maskeleri damga vuracak.

Ülkemizin demokratik yönetimini kaldırmayı hedefleyen hain darbe girişiminin 4. yıl dönümünde Sivas Valisi Sayın Salih Ayhan talimatları doğrultusunda, Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde Sivas Olgunlaşma Enstitüsü, Tarım ve Orman Bakanlığı Sivas El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Sivas Halk Eğitim Merkezi tarafından 10 bin adet maske üretildi.

Sivas Olgunlaşma Enstitüsü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Sivas Olgunlaşma Enstitüsü tasarım atölyelerinde modellenen ve grafik tasarım bölümü tarafından bugüne özel olarak tasarlanan 15 Temmuz özel maskeleri, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Valilik tarafından halka dağıtılacak. 15 Temmuz gecesi ortaya konan dayanışmanın, birlik ve beraberliğin 4. yılı, içerisinde bulunduğumuz pandemi süreci dolayısıyla maske ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yapılacak. Bu sebeple Sivas Olgunlaşma Enstitüsü atölyelerinde hijyenik şartlarda üretilen özel tasarım maskeler, o kara geceyi aydınlığa çevirmek için destansı bir mücadele ortaya koyan halkımıza dağıtılacak ve milli ruh maskelerde hayat bulacak. Geçmiş değerlerini koruyarak gelecek nesillere aktarma gayesinde olan Sivas Olgunlaşma Enstitüsü, her daim milletinin yanında olmaya ve böylesine önemli günlerde farkını ortaya koymaya devam edecektir.” şeklinde açıklama yapıldı.