Oturarak protesto ettiler
Sivas´ta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı tarafından, ´OHAL değil demokrasi istiyoruz´ sloganıyla oturma eylemi gerçekleştirildi
Tarih: 16.4.2018 18:35:37/ 397okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

CHP´den 81 ilde OHAL eylemi gerçekleştirdi.   CHP, 16 Nisan referandumunun yıldönümü olması sebebiyle “OHAL değil demokrasi istiyoruz” sloganıyla tüm şehirlerde bir saatlik oturma eylemi yaptılar.

Sivas Cumhuriyet Meydanı´nda gerçekleştirilen oturma eylemine, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, CHP Sivas parti üyeleri katıldı.

OHAL değil demokrasi istiyoruz ” oturma eylemi, CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasunun okuduğu basın açıklamasıyla başladı.

CHP İl Teşkilatı ve partililer, ellerinde ´OHAL değil demokrasi´ yazılı dövizlerle Sivas Cumhuriyet Meydanında bir araya geldi.

“GELSİNLER HEP BİRLİKTE FETÖ´DEN HESAP SORALIM”

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, FETÖ darbesinin ardından, bir sivil darbe yaşandığını söyleyerek şu açıklamalarda bulundu. Sarıbal; Bizler biliyoruz ki saraydaki koltuğu kaybedeceğini bildiği için, diğeri de artık Meclis´e 12 Eylül döneminin o dikta anayasasından kaynaklanan yüzde 10 barajını geçemeyeceğini bildiği için ortak bir yerde buluşarak yan yana geldiler. Yani ikisi de bir koltuk ittifakı kurma durumuyla beraber oldular. Tabii bunu normal şartlarda isteseler yapamazlar. Bu işi ancak olağanüstü koşullarda yapabilirlerdi onu da ancak OHAL kapsamında yaptılar. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrasında 20 Temmuz´da bir sivil darbe bir diktatör olarak hayatımıza geçti. Biz istiyoruz ki gelsinler hep birlikte FETÖ´den hesap soralım.  Ama sormazlar sordurmazlar. Ama FETÖ´ye hesap soracağız diye bu ülkedeki Atatürkçü, demokrat, aydın, solcu, her kim var ise hepsini işinden, aşından ettiler. Peki, bunları yaptılar ama FETÖ´den hesap soruyorlar mı? Vallahide billah ide sordukları hep gariban ekmeğinin derdinde olan simitçiden, memurdan, polisten, öğretmenden soruyorlar. Bakıyorum da ne hikmetse bu işin siyasi ayağına hiç dokunmadılar hiç hesap sormuyorlar."şeklinde konuştu.

“ÜLKEMİZ 21 AYDIR OHAL İLE YÖNETİLMEKTEDİR”
“OHAL değil demokrasi istiyoruz ”  eyleminde konuşan CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu Hukukun askıya alındığı, parlamentonun yok sayıldığı, milli iradenin tanınmadığı, bir durum ile karşı karşıyayız. Bizler OHAL ortamında yaşamak istemiyoruz diyerek konuşmasını şu şeklide sürdürdü. Hükümetin OHAL´i 7´nci kez uzatmanın peşinde olduğunu hepimiz biliyoruz. Bugün iktidar partisi ve yeni ortakları, Türkiye´yi uçuruma sürükler vaziyetteler. Ülkemiz 21 aydır OHAL ile yönetilmektedir. AKP iktidarının muhaliflere bir sopa olarak kullandığı OHAL giderek bu faşizan sınırları bile aşmış, sağcı, solcu, muhafazakar, sosyal demokrat kimseyi ayırmadan tüm toplumu baskı altına alan otoriter bir rejime dönüşmüştür. OHAL ile ülkemizde hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır. Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine derhal son verilmelidir.  Bizler sadece bu meydanlardan değil Türkiye´nin 81 ilindeki meydanlarından Ankara´daki Saraylıları uyarıyoruz.  Bizler OHAL değil demokrasi istiyoruz diyerek konuşmasını bitirdi.
Yapılanan açıklamaların ardından CHP´liler oturma eylemini gerçekleştirdiler. Grup ellerindeki OHAL değil demokrasi istiyoruz ” yazılı dövizler ile İzmir Marşı´nı söyleyerek, sloganlar eşliğinde meydandan ayrıldılar.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Oturarak protesto ettiler
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
OHAL sona erdi
OHAL sona erdi
FETÖ´nün 15 Temmuz 2016 tarihindeki hain darbe girişiminin ardından, 21 Temmuz 2016 tarihinde ilan edilen ve 3 ay aralıklarla 7 kez uzatılan Olağanüstü Hal, dün gece saat 01.00 itibariyle sona erdi
Kesici, Başkan Erdoğan´ı Ziyaret Etti
Kesici, Başkan Erdoğan´ı Ziyaret Etti
24 Haziran 2018 seçimlerinin ardından, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan´ı sosyal medya hesabından kutlamasıyla ilgili olarak parti içinde tartışma ve eleştiri konusu olan hemşerimiz CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici , Cumartesi günü 16.00´da Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a “Sürpriz” bir ziyaret gerçekleştirdi.
Taha Çaykuş istifa etti
Taha Çaykuş istifa etti
İyi parti il başkanı Taha Çaykuş, 24 Haziran seçimlerinde Sivas´tan milletvekili çıkarmamaları durumunda istifa edeceğini bildirmişti. Çaykuş, verdiği sözü tuttu
Sivas Milletvekilleri yemin etti
Sivas Milletvekilleri yemin etti
TBMM Genel Kurulu´nda, 27. Dönem milletvekillerinin yemin töreni sona erdi
Yeni kabinede hemşehrimizin ismi geçiyor
Yeni kabinede hemşehrimizin ismi geçiyor
Türkiye de 24 Haziran´da gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı sistemi ve 27. dönem milletvekili seçimlerinden sonra gözler bugün açıklanacak yeni kabinede görev alacak isimlere çevrildi.
Milletvekilleri bugün yemin edecekler
Milletvekilleri bugün yemin edecekler
27. Dönem Parlamentosu, milletvekillerinin ant içme töreni için yarın saat 14.00´te toplanacak
“Çalışmalarımıza kaldığımız  yerden devam edeceğiz”
“Çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz”
Hastaoğlu “Yeni dönemde Sivas´a hizmet konusunda uyumlu bir şekilde çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.” dedi.
“İdam çıkmazsa TBMM´ne urgan yollayacağız”
“İdam çıkmazsa TBMM´ne urgan yollayacağız”
BBP Sivas İl Başkanı Uğur Bulut yaptığı açıklamalarda “Genel Başkanımız Mustafa Destici milletvekili seçildi. Meclis önümüzdeki günlerde açıldığı zaman ilk işinin idamın çıkarılması için önerge sunmasıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız da millete bu konuda borçludur. Biz buradan altı ay sonra mecliste eğer idam yasası çıkmaz ise TBMM´ne postane aracılığıyla urgan yollayacağız.” dedi
"Türkiye´nin geleceği aydınlıktır"
"Türkiye´nin geleceği aydınlıktır"
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: "Amacımız Türkiye´yi dünyanın 10 gelişmiş ülkesinden birisi yapmak. Yatırım ortamının üzerindeki sis bulutu dağılmıştır. Türkiye 16 yıldır ortalama yüzde 5,7 büyüyor. Dünyada böyle 16 yıldır üst üste ortalama yüzde 5,7 büyüyen ülke bir elin parmaklarını geçmez"
CHP Sivas Milletvekili Karasu, mazbatasını aldı
CHP Sivas Milletvekili Karasu, mazbatasını aldı
CHP´den Sivas milletvekili seçilen Ulaş Karasu, mazbatasını aldı
Türk Eğitim Sen´den  Cumhurbaşkanı Erdoğan´a Çağrı
Türk Eğitim Sen´den Cumhurbaşkanı Erdoğan´a Çağrı
Türk Eğitim-Sen Sivas Şube Başkanı Nuri Eryıldız, “Cumhurbaşkanı´nın Fetö belasına karşı samimi ve hassas yaklaşımını göz önüne alarak, kendisine çağrıda bulunuyoruz .Kendisinin de her fırsatta dile getirdiği 15 Temmuz felaketinden bu yana toplumda oluşan milli birlik ve beraberlik ruhunun MEB´deki kriptolar eliyle sabote edildiğini ilan ediyor ve bunun sorumlularının eğitim camiasından ayıklanmasını istiyoruz.” dedi
“Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır”
“Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır”
CHP Sivas İl Başkanlığı´ndan Bakan Soylu´ya tepki
Halk görevini yaptı şimdi sıra vekillerde
Halk görevini yaptı şimdi sıra vekillerde
Seçim süreci içerisinde yaşadıkları şehre hizmet etmek adına milletvekilleri seçime kadar Sivas´ın her bir yerinin arşınlayarak yapacakları vaatleri bir bir aktardılar. Bakalım halkın tercih ettiği seçtiği milletvekillerinin verdiği sözler ne kadar sürede gerçekleşecek
“SİVAS´A HİZMET SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
“SİVAS´A HİZMET SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Sivas AK Parti il binasında gerçekleşen basın toplantısında 24 Haziran Seçimleri ile ilgili değerlendirme toplantısı düzenlendi
"Türkiye´nin yarını aydınlıktır"
"Türkiye´nin yarını aydınlıktır"
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: "Türkiye´nin yarını aydınlıktır, yarına gerçekten umutla uyanacağız. Hiç kimsenin, Türkiye´nin geleceğinden karamsarlığa düşmesine gerek yoktur. Türkiye, birlik ve beraberliğini devam ettirdiği sürece inşallah bölgesel güç olmaktan çıkıp, küresel güç olacaktır. Bundan 81 milyon vatandaşımız faydalanacak"
"Milletin tercihi neyse ona saygı duyulur"
"Milletin tercihi neyse ona saygı duyulur"
Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu: "Bugün gördüğümüz neticeden çok daha iyisini beklerdik. Ama demokrasilerde milletin tercihi neyse ona saygı duyulur. Burada işimizi bırakıyor değiliz. Bundan sonra çalışmalarımıza inşallah daha büyük gayretle devam edeceğiz"
Cumhur Başkanı´nı seçti
Cumhur Başkanı´nı seçti
Türkiye seçimini yaptı. Hayırlı olsun Türkiye
Bakan Yılmaz´ın oy kullandığı sandıktan "Erdoğan" çıktı
Bakan Yılmaz´ın oy kullandığı sandıktan "Erdoğan" çıktı
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oy kullandığı sandıktan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti birinci çıktı
Yıldızdoğan, “Ölürüm Türkiyem” ile coşturdu
Yıldızdoğan, “Ölürüm Türkiyem” ile coşturdu
Kent meydanında binlerce Sivaslıyı bir araya getiren Mustafa Yıldızdoğan verdiği konserle coşkulu anlar yaşattı
“3600 Ek göstergesi herkesin hakkı”
“3600 Ek göstergesi herkesin hakkı”
Türk Ulaşım Sendikası Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak; 3600 Ek göstergesinin tüm kamu çalışanlarına uyarlanması en büyük temennimizdir” dedi.
Ülkü ocaklarından huzurevine ziyaret
Ülkü ocaklarından huzurevine ziyaret
Sivas ülkü ocakları zaman zaman gerçekleştirdiği huzurevi ziyaretini geçtiğimiz günlerde tazeledi. Yaşlılarla bir araya gelen ocak üyeleri hepsiyle tek tek yakından ilgilendi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Köpeklerin dudakları değdi diye deniz kirlenmez?

Mevlana