Oturarak protesto ettiler
Sivas´ta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı tarafından, ´OHAL değil demokrasi istiyoruz´ sloganıyla oturma eylemi gerçekleştirildi
Tarih: 16.4.2018 18:35:37/ 433okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

CHP´den 81 ilde OHAL eylemi gerçekleştirdi.   CHP, 16 Nisan referandumunun yıldönümü olması sebebiyle “OHAL değil demokrasi istiyoruz” sloganıyla tüm şehirlerde bir saatlik oturma eylemi yaptılar.

Sivas Cumhuriyet Meydanı´nda gerçekleştirilen oturma eylemine, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, CHP Sivas parti üyeleri katıldı.

OHAL değil demokrasi istiyoruz ” oturma eylemi, CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasunun okuduğu basın açıklamasıyla başladı.

CHP İl Teşkilatı ve partililer, ellerinde ´OHAL değil demokrasi´ yazılı dövizlerle Sivas Cumhuriyet Meydanında bir araya geldi.

“GELSİNLER HEP BİRLİKTE FETÖ´DEN HESAP SORALIM”

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, FETÖ darbesinin ardından, bir sivil darbe yaşandığını söyleyerek şu açıklamalarda bulundu. Sarıbal; Bizler biliyoruz ki saraydaki koltuğu kaybedeceğini bildiği için, diğeri de artık Meclis´e 12 Eylül döneminin o dikta anayasasından kaynaklanan yüzde 10 barajını geçemeyeceğini bildiği için ortak bir yerde buluşarak yan yana geldiler. Yani ikisi de bir koltuk ittifakı kurma durumuyla beraber oldular. Tabii bunu normal şartlarda isteseler yapamazlar. Bu işi ancak olağanüstü koşullarda yapabilirlerdi onu da ancak OHAL kapsamında yaptılar. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrasında 20 Temmuz´da bir sivil darbe bir diktatör olarak hayatımıza geçti. Biz istiyoruz ki gelsinler hep birlikte FETÖ´den hesap soralım.  Ama sormazlar sordurmazlar. Ama FETÖ´ye hesap soracağız diye bu ülkedeki Atatürkçü, demokrat, aydın, solcu, her kim var ise hepsini işinden, aşından ettiler. Peki, bunları yaptılar ama FETÖ´den hesap soruyorlar mı? Vallahide billah ide sordukları hep gariban ekmeğinin derdinde olan simitçiden, memurdan, polisten, öğretmenden soruyorlar. Bakıyorum da ne hikmetse bu işin siyasi ayağına hiç dokunmadılar hiç hesap sormuyorlar."şeklinde konuştu.

“ÜLKEMİZ 21 AYDIR OHAL İLE YÖNETİLMEKTEDİR”
“OHAL değil demokrasi istiyoruz ”  eyleminde konuşan CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu Hukukun askıya alındığı, parlamentonun yok sayıldığı, milli iradenin tanınmadığı, bir durum ile karşı karşıyayız. Bizler OHAL ortamında yaşamak istemiyoruz diyerek konuşmasını şu şeklide sürdürdü. Hükümetin OHAL´i 7´nci kez uzatmanın peşinde olduğunu hepimiz biliyoruz. Bugün iktidar partisi ve yeni ortakları, Türkiye´yi uçuruma sürükler vaziyetteler. Ülkemiz 21 aydır OHAL ile yönetilmektedir. AKP iktidarının muhaliflere bir sopa olarak kullandığı OHAL giderek bu faşizan sınırları bile aşmış, sağcı, solcu, muhafazakar, sosyal demokrat kimseyi ayırmadan tüm toplumu baskı altına alan otoriter bir rejime dönüşmüştür. OHAL ile ülkemizde hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır. Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine derhal son verilmelidir.  Bizler sadece bu meydanlardan değil Türkiye´nin 81 ilindeki meydanlarından Ankara´daki Saraylıları uyarıyoruz.  Bizler OHAL değil demokrasi istiyoruz diyerek konuşmasını bitirdi.
Yapılanan açıklamaların ardından CHP´liler oturma eylemini gerçekleştirdiler. Grup ellerindeki OHAL değil demokrasi istiyoruz ” yazılı dövizler ile İzmir Marşı´nı söyleyerek, sloganlar eşliğinde meydandan ayrıldılar.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Oturarak protesto ettiler
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"Türkiye´ye çağ atlatmıştır"
"Türkiye´ye çağ atlatmıştır"
AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu: - "Demokrasi şehitlerimiz merhum Adnan Menderes ve yol arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyoruz"
Coşkun Ödülünü Erdoğan´dan Aldı
Coşkun Ödülünü Erdoğan´dan Aldı
Siyaset Akademisi Birincisi Avukat Mustafa Coşkun Ödülünü Başkan Erdoğan´dan Aldı.
Hedefimiz Milli projeler
Hedefimiz Milli projeler
Yusuf Yağmur gazetemizi ziyaret ederek hizmet için her zaman acele etmek gerekir. Vatandaşın derdiyle dertlenme zamanı. Şehrin önünü açacak, şehrin daha dinamik hale gelmesi için adımları hep birlikte atacağız. Hedefimiz Milli projeler olacak.” dedi.
"Divriğilileri tedirgin ediyor"
"Divriğilileri tedirgin ediyor"
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, TBMM´de düzenlediği basın toplantısında, Sivas´ın Divriği ilçesinin, binlerce yıllık tarihiyle bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığını söyledi.
"Önemli olan vatandaşın sesine kulak vermek"
"Önemli olan vatandaşın sesine kulak vermek"
AK Parti Sözcüsü Çelik, yerel seçimlere ilişkin, "Cumhur İttifakı, geçen dönemde son derece önemli Türk siyasetine kazanımlar getirmiştir. Bundan sonrasında da aynı kazanımları devam ettireceğinden bir kuşkumuz yoktur." dedi.
Karasu, STSO´yu Ziyaret Etti
Karasu, STSO´yu Ziyaret Etti
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Ulaş Karasu Sivas Sanayi ve Ticaret Odasını (STSO) ziyaret etti, ekonomide yaşanan sorunlar hakkında parti olarak sahaya indiklerini ve hazırlayacakları raporu Genel Başkan Kılıçdaroğlu´na sunacaklarını söyledi.
"Tehditler ortadan kalkmadan elbetteki bizim ittifakımız bitmez"
"Tehditler ortadan kalkmadan elbetteki bizim ittifakımız bitmez"
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: (Yerel seçimlerde ittifak söylentileri) "Yasal olarak şuanda yerel seçimlerle ilgili bu mümkün değil. Ama bir gönül ittifakı olabilir mi? Elbette olabilir. Çünkü bizim Cumhur İttifakı´mız sadece 24 Haziran seçimlerine yönelik, sadece o seçimleri kazanmaya yönelik bir ittifak değildi"
“Derdimiz ihtiyaçları en aza indirmek”
“Derdimiz ihtiyaçları en aza indirmek”
AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu Parti binamızı daha büyük bir yere taşımayı düşünüyoruz. Milletvekillerimiz için vatandaşlar ile görüşme odaları yapacağız. Derdimiz sorunları, sıkıntıları, ihtiyaçları en aza indirmek. Herkes için çözüm yolu bulmak. O yüzden tabandan en üst makama kadar hep hizmet yolunda ilerlemeye devam edeceğiz.”dedi.
Destici´den Yemen çağrısı
Destici´den Yemen çağrısı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: "Yemen´e sessiz kalamayız, Yemen´deki zulmü görmemezlikten, duymamazlıktan gelemeyiz. Onun için ha Amerika zulüm yapmış, ha Suudi Arabistan zulüm yapmış, bizim için zalimin adı, rengi, dini, dili önemli değildir. Zulmü kim yaparsa biz onun karşısındayız"
“Akraba kadrolaşmasına son verilmeli”
“Akraba kadrolaşmasına son verilmeli”
CHP Sivas milletvekili Ulaş Karasu “Dolardaki her 10 kuruşluk artış vatandaşımızın cebinden 45 milyar TL´nin uçup gitmesine neden oluyorken, Türkiye bu sorunlar ile uğraşırken ne yazık ki Sivas Cumhuriyet üniversitesi, eş dost akraba kadrolaşmalarıyla Türkiye´nin gündemine gelmektedir” dedi.
"Büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz”
"Büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz”
Aksu “6. Olağan Büyük Kongre ile partimiz, içinde bulunduğumuz bu yeni sürece uyum aşamasını tamamlayacaktır. AK Parti, Türkiye´ye hizmet etmeye ahdetmiş; bir parti olmanın getirdiği sorumluluk bilinciyle, bir demokrasi şöleni içerisinde kongresini yapacaktır. Hepimiz büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz.”dedi.
“Devletimizin yanındayız”
“Devletimizin yanındayız”
İyi Parti Sivas İl Başkanı Volkan Karasu “Bizi tehdit etmeye kalkan katil Amerika´ya karşı her zaman devletimizin ve milletimizin çıkarlarını savunacak ve Devletimizin yanında olacağız.” dedi.
Hayırlı olsun ziyaretleri başladı
Hayırlı olsun ziyaretleri başladı
AK Parti Sivas İl Başkanlığına atanan Hakan Aksu´ya hayırlı olsun ziyaretleri başladı.
AK Parti ismi ile bütünleşen Aksu göreve başladı
AK Parti ismi ile bütünleşen Aksu göreve başladı
Aksu, “Bizim önümüzde bir sınavımız var. Oda yerel seçimler. Yerel seçimlerde hedefimiz çok yüksek. Sabah saat 10:00´dan gecenin ilerleyen saatlerine kadar parti binasında olacağım. İnşallah yapılan işlerin çıtasını daha da yükselteceğiz." dedi
Sivas´ta Aksu Başkan oldu
Sivas´ta Aksu Başkan oldu
Sivas´ın AK Parti İl Başkanlığına Hakan Aksu atandı.
“Amerika´nın tehditlerine hayır diyoruz”
“Amerika´nın tehditlerine hayır diyoruz”
AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti tarafından yayımlanan ortak açıklamada, "ABD´nin tehditlerine halkımızın ortak dayanışması ve kararlılığı ile ´hayır´ diyoruz" dendi.
“Muhtarlık maaşı almayacağım”
“Muhtarlık maaşı almayacağım”
Alibaba Mahallesi muhtar adayı Hacı Yılmaz “mahalleme hizmet etmek benim için bir onudur. Muhtarlık maaşını mahallemizde ihtiyaç sahibi ailelere ve öğrencilerin eğitimi için bağışlayacağım. Evrak işleri için gelen mahalle sakinlerinden hiç bir ücret talep etmecim. İnşallah mahalle sakinlerimizin desteğiyle bu güne kadar, Alibaba mahallesine yapılmayan birçok hizmeti getirmeye kararlıyım.”dedi
Son günler
Son günler
Sivas SGK İl müdüründen geç kalmayın çağrısı.Yapılandırmadan faydalanmak isteyenler için son günler
Doğduğu toprakları unutmayan siyasetçi
Doğduğu toprakları unutmayan siyasetçi
Sivas´ın Gürün İlçesi doğumlu olan AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, doğduğu toprakları unutmuyor yardımlarını sürdürmeye devam ediyor
Sivas Temayüle Kaldı
Sivas Temayüle Kaldı
Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas İl Başkanlığı seçimlerden bu zamana boş kalan koltuğuna hafta sonu yapılacak olan temayül yoklaması ile başkan oturacak.
“İhtiyacımız birlik içinde karanlık süreçten çıkmaktır”
“İhtiyacımız birlik içinde karanlık süreçten çıkmaktır”
Güvener “İhtiyacımız olan kurultay değil, birlik içinde bu karanlık süreçten çıkabilmektir.” dedi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Gülün dikene katlanması onu güzel kokulu yaptı?

Mevlana