Anahtar Kelimeler: ANKET SONRA ÇALIŞMA

YAZARLAR

ÖNCE ANKET SONRA ÇALIŞMA

Belediye tarafından gerçekleştirilecek düzenleme çalışmaları için önce bölge esnafına yönelik anket yapıldı ardından esnafların isteği doğrultusunda çalışmalar başladı

Haber Merkezi/

Belediye tarafından Paşabey Mahallesi Kerim Çavuş Caddesi'nde gerçekleştirilecek olan düzenleme çalışmaları için bölge esnafına yönelik anket yapıldı. Katılımcı belediyecilik anlayışı gereği iş yeri sahiplerinin oyları ile belirlenen projenin yapımına başlandı.Tarihi Yeni Cami önünden Behram Paşa Hanı'na kadar uzanan ve çift taraflı otopark olduğu için trafik yoğunluğu yaşanan bölgeye, Belediye tarafından 3 farklı proje oluşturuldu. Cadde üzerinde faaliyet gösteren esnafları tek tek ziyaret eden ekipler, projeleri anlatarak hazırlanan anketi oylamaya sundu.

Oylamaya sunulan ankette yer alan alternatifler şu şekilde oldu; “Birinci alternatif; caddede trafik akışı çift yön (gidiş-geliş) olarak sağlanacak ve yol kenarı tek taraflı yatay otopark alanı olarak düzenlenecek. İkinci alternatif; caddede trafik akışı çift yön (gidiş-geliş) olarak sağlanacak ve yol kenarı otopark alanı yapılmayacak. Üçüncü Alternatif ise; caddedeki trafik akışı mevcut haliyle (gidiş-geliş) korunacak ve mevcut otopark alanı (çift yönlü) kalacak.”

Oylama sonucu esnafın büyük çoğunluğu ilk alternatif olan ‘çift yönlü trafik akışı ve tek taraflı yatay otopark’ yapılmasını tercih etti. Bunun üzerine ekipler alandaki altyapı, kaldırım, asfalt, aydınlatma ve çevre düzenleme çalışmalarına başladı. Esnafın görüşleri ile belirlenen projenin kısa zaman içerisinde tamamlanması hedefleniyor.