YAZARLAR

Okullara dezenfektan stantları hediye ettiler

Sivas Eğitimi Destekleme Derneği çok güzel bir çalışma yaparak il merkezindeki okulların tamamına dezenfektan stantları yaptırarak hediye etti.

Hakan BAKAR

Sivas Eğitimi Desteleme Derneği; (SEDDER) LGS (Liselere Giriş Sınavı) ve YKS (Yüksek Öğretim Kurumlar Sınavı) öncesi okulların en elzem ihtiyacını karşılayarak gönülleri fethetti.

Sivas'ta eğitimi desteklemek amacıyla 2019 yılında kurulup, faaliyetlerine başlayan Sivas Eğitimi Destekleme Derneği il merkezindeki okulların tamamına dezenfektan stantları yaptırarak hediye etti.

Dernek Başkanı Bülent Korkmaz, “adından da anlaşılacağı üzere Sivas'ta eğitimi desteklemek amacıyla 2019 yılında Sivas Eğitimi Destekleme Derneği olarak faaliyete başladık. Salgınla başlayan bu zor dönemde okullarımıza yardımcı olup, öğrencilerimizin faydalanacağı bir projeyi hayata geçirdik. Hafta sonu yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı ve gelecek hafta sonu yapılacak olan Yüksek Öğretim Kurumlar Sınavına girecek öğrencilerimiz okullara girerken ellerini dezenfekte etmesi için Sivas merkezdeki her okulumuza dezenfektan stantları yaptırdık. Gelecek eğitim yılında da kullanılabilmesi için stantları dayanıklı malzemeden, medefeden yaptırdık. Anasınıfları için küçük boy, ortaokul ve liseler için büyük boy  dezenfektan stantları öğrencilerimizin okullarda kullanımına hazır oldu. Dernek olarak bizzat kendimiz okullara götürüp teslim ettik. Yaptırdığımız stantların bir kısmının maliyetini ilimizde faaliyet gösteren özel eğitim kurumlarımız karşıladılar. Bu çalışmayı destekleyen Sivas Final Akademi Anadolu Lisesi, TED Sivas Koleji, Başarı-Yorum Koleji, Naci Koçak Kurs Merkezi, Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları, Beksan Civata Hırdavat Sanayi ve Limidet Şirketine katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dernek başkanı Korkmaz, Gelecek eğitim-öğretim yılında öğrencilerimize, eğitim çalışanlarımıza ve okullarımıza destekte bulunmak amacıyla yeni projeler planlıyoruz. Dernek olarak Sivas'ta eğitime destek olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz' diyerek sözlerini tamamladı.