Anahtar Kelimeler: ÖĞRETMENLERE ROBOTİK KODLAMA

YAZARLAR

ÖĞRETMENLERE ROBOTİK KODLAMA

Sivas’ta imam hatip ortaokulu ve ortaokullarda görev yapan öğretmenlere yönelik robotik kodlama alanında hizmetiçi eğitim kursu başlatıldı

Ayşe Mine EĞÜZ/

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Yürütülen İmam Hatip, İnovasyon, STEM, Atölye, Robotik (HİSAR) Projesi için harekete geçti. Bu kapsamda Sivas'ta imam hatip ortaokulu ve ortaokullarda görev yapan öğretmenlere yönelik robotik kodlama alanında hizmetiçi eğitim kursu başladı.

Teknolojinin hızla ve sürekli geliştiği bir çağda geleceğe yön verecek olan nesillerin de teknolojiyi kullanabilen, geliştirebilen ve üretebilen becerilere sahip olması gerektiğine vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, "Geleceğimizin mimarı olan öğretmenlerimizin de bu alanda kendilerini geliştirmesi çok önemli. Sizler, burada edindiğiniz bilgilerle öğrencilerimize yeni ufuklar açacak, teknoloji alanındaki becerilerinin gelişmesine katkı sağlayacaksınız. O nedenle bu eğitimlere katıldığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" İfadelerini kullandı.

‘EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI SONUNA KADAR DEVAM’

Proje kapsamında yürütülen eğitim faaliyetleri hakkında bilgi veren Şube Müdürü Bekir Dal, “İlk olarak 10 öğretmen eğitici eğitimine katıldı. Eğitici eğitimi sürecinin tamamlanması ile birlikte Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde il genelindeki ortaokul ve imam hatip ortaokullarında görevli 600 öğretmene yönelik 15'şerli guruplar halinde hizmetiçi eğitim kursu başlatılacak. İl merkezindeki eğitimlerin 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı sonuna kadar aynı okulda devam edecek” dedi.

Aslan daha sonra şube müdürleriyle birlikte Milli Eğitim Müdürlüğünce temin edilen Arduino setlerini öğretmenlere takdim etti.