Anahtar Kelimeler: ÖĞRETİM ÜYESİNDEN BAŞARI

YAZARLAR

ÖĞRETİM ÜYESİNDEN BAŞARI

Dr. Öğretim Üyesi Okan Boydaş, bu yıl 75. si düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Resim ve Heykel Yarışması’nda “Başarı” ödülü almaya hak kazandı

Haber Merkezi/

Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen 75. Devlet Resim ve Heykel Yarışması'nda dereceye girenler belli oldu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-iş Eğitimi Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Okan Boydaş, bu yıl 75. si düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Resim ve Heykel Yarışması’nda “Başarı” ödülü almaya hak kazandı.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nün belirlediği alanında uzman jüri üyeleri tarafından seçilen çalışmalar, “Başarı” ve “Sergileme” kategorilerinde değerlendirildi. Her alanda 3 er adet “Başarı” ödülü verilen yarışmada Okan Boydaş, Resim kategorisinde “Yüzleşme” isimli çalışması ile “Başarı” ödülüne layık görülerek, ödül miktarı olan 20 bin lira ve Başarı Ödülü Belgesini almaya hak kazandı.

Daha önce de yurt dışı resim yarışmalarında ödülleri bulunan Okan Boydaş, bu süreçte her daim yanında bulunan, desteklerini bir an dahi esirgemeyen ailesine teşekkür etti.