YAZARLAR

Öğrencilerden Barış Pınarı Harekâtına Destek

Atatürkçü Düşünce Kulübü üyeleri Türk Silahlı Kuvvetleri Tarafından Suriye sınırı güvenliği için başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekâtına destek vermek amacıyla Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Merkezi Yemekhanede basın açıklaması yapıldı.

Yüksel MENEKŞE

Atatürkçü Düşünce Kulübü adına açıklama yapan Kulüp Sekreteri Üzeyir Coşkun "Dün Cumhurbaşkanımız tarafından sınırımızdaki terör faaliyetlerine müdahale için Barış Pınarı Harekâtı planı ilan edildi. Aziz Türk ordusu başkomutan Atatürk´ten aldığı yurtta barış dünyada barış emrini ülkemizin sınırında kurulmaya çalışılan büyük Ortadoğu projesinin planlarını bozmak için bir kutlu harekâta daha imza atmak üzereler.  

Türk milletinin ve ordusunun bu kararlı tutumu, bölgedeki bölücü kuvvetleri besleyen emperyalist kuvvetlere geri adım attırmıştır. Zamanında 300 bin tır silahla beslediği ve ?kara gücüm? dediği PKK ve PYD´den elini çekmiştir. Kanlı ellerini daldırdığı Suriye topraklarında ise şimdi gırtlağına kadar batmıştır. 

Harekât başlamadan ufukta zaferi gören Türk milleti ve Türk ordusu şimdiden kutlamalara başlamış aynı zamanda bu yenilgiyi sindiremeyen emperyalist devletler karşı atağa başlamıştır. Dün ABD başkanı Trumptivitır üzerinden doğrudan ülkemizi hedef alarak yaptığı saldırıda ülkemize ekonomik olarak tehditler savuruyor, aldığı yenilgileri ekonomik yaptırımlarla eşitlemeye çalışıyor. 

Vatansever Türk milleti ve Türk gençliğinin azmi ve kararlığı ülkemiz üzerine kurulan planları birer birer bozguna uğratmaktadır. Düğüne gider gibi cepheye koşan Türk askeri, Türk milletinden ve Türk gençliğinden aldığı destek ile terörün kökünü kazıyacaktır. Sadece kukla terör örgütlerini değil, bu örgütleri besleyen kuklacı emperyalistleri de vatanımızdan defedecektir. Dağlarda tek bir terörist kalmayıncaya, son Amerikan üssü kapanıncaya, NATO birlikleri ülkeyi terkedinceye kadar ordumuz ve Türk milleti el ele kahramanca bu mücadeleye devam edecektir. 

Biz de Atatürkçü Düşünce Kulübü ve Türkiye Gençlik Birliği olarak tekrar ilan ediyoruz. Kahraman askerimizin yanındayız!?dedi.

Program Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere bölcülüğe karşı Fırat Kalkanı´nda, AfrinHarekâtı´nda ve nice operasyonlarda şehit düşen kahraman Mehmetçiğimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okuması ile sona erdi.