Anahtar Kelimeler: DOSYA ERDOĞAN’ GİDECEK

YAZARLAR

O DOSYA ERDOĞAN’A GİDECEK

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfedarayonu (TESK) yönetim ve denetim toplantısının ardından açıklama yapan SESOB Başkanı Beşir Köksal, esnafın normal hayata dönmesi için Cumhurbaşkanına dosya sunulacağını söyledi

Zübeyde DARENDELİ/

Ankara’da gerçekleştirilen TESK yönetim ve denetim toplantısını değerlendiren TESK Denetim Kurulu ve SESOB Başkanı Beşir Köksal, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda esnafların yaşadığı sorunların maddeler halinde dosyada toplandığını söyledi.
Salgın sürecinde yaşanan sıkıntıların yanı sıra çözüm önerilerinin yer aldığı dosyanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a takdim edileceğini de vurgulayan Köksal, “Esnafın mağduriyetinin giderilmesi ve biran önce dükkanlarını açabilmeleri için gerekli çalışma yapılmıştır. Bu çalışmalar neticesinde yönetim ve denetim olarak belirlemiş olduğumuz sorunlarımızı dosya haline getirdik. TESK Genel Başkanımız sayın Bendevi Palandöken, İstanbul’da Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüşerek dosyayı sunacaktır. Önceliğimiz esnaflarımızın Şubat ayı içerisinde işyerlerini açmaları, kredi taksitlerinin üç ay daha ertelenmesi, Bağ-Kur primlerinin 1 yıl daha ertelenmesi, vergilerin alınmaması ve ertelenmesi gibi konular yer almaktadır. Temennimiz, Cumhurbaşkanımızın esnafımızın sesine kulak vermesini ve bir an önce normal hayata dönmesine destek vermesidir. Esnafımızın sorunlarıyla yakından ilgilenen, sürekli gündeme getiren Palandöken, sorunlarımızı dinleyen milletvekilleri, bakanlarımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyoruz” dedi.