Anahtar Kelimeler: NUMUNE’ KÜTÜPHANE

NUMUNE’YE KÜTÜPHANE

Numune Hastanesi’ne yer alan çocuk servisinde yatarak tedavi alan hastaların tedaviye uyumlarını artırmak amacıyla TSO’nun katkısıyla kütüphane oluşturuldu

HABER MERKEZİ

Çocuk hastaların tedavi alırken kitap okumalarını sağlamak adına Numune Hastanesi’nde kütüphane oluşturuldu. Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkısıyla oluşturulan kütüphanenin açılışına TSO Başkanı Mustafa Eken ve hastane yöneticileri katıldı.

Başhekim Prof. Dr. Kenan Kaygusuz, “Bugün Pediatri Servisimizde Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız tarafından yaptırılan kitaplığın açılışı için burada bulunuyoruz. Pediatri Servisimizde çocuklarımız sağlığına kavuşurken de özellikle çocuklarımızın eğitimi ile alakalı, boş zamanlarını değerlendirecekleri bir kütüphaneyi Sivas TSO bize kazandırdı. Biz de diğer sosyal donatıları ile birlikte burada güzel bir kütüphane oluşturduk. Bu konuda ilk adımı atan bizlere gerekli desteği veren Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Mustafa Eken’e teşekkür ediyorum” dedi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken ise, “Sivas Numune Hastanemiz şehrimizde çok ciddi emek veren, gece-gündüz halk sağlığı için çalışan hastanemiz. Sağlık olmadan hiçbir şey olmuyor. Onlara emanetiz. Emekleri için teşekkür ediyorum tüm sağlık çalışanlarımıza. Çocuk polikliniğinde tedavi gören yavrularımız için hastanemiz bu şekilde bir proje geliştirmiş. Biz de destek olduk. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası bu yapılan işin belki maddi bir değeri yok ama manevi değeri çok fazla. Çocuklarımıza hizmet eden ve bilgi aşamasında onların kitap okumalarının sağlanacağı bir yerde öncülük etmek de bizim için şereftir.  Sivas TSO olarak bize ihtiyaç duyulan her yerdeyiz. Bizler bu şehrin çocuklarıyız. Şehir bizlere emanet.  8 Bin üyemiz adına oluşturduğumuz Kütüphanemizin hayırlı olmasını diliyorum. Hastanemizin başka ihtiyaçlarında da yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.